איתן אבריאל

יום לאחר ששודר התחקיר על "ישראל היום" בתוכנית "המקור" בערוץ 10 רביב דרוקר עדיין סבור שלא הצליח לבסס מספיק את הקישור בין העיתון ללשכת ראש הממשלה. "אם אפשר להביא ראיות לקשר הדוק יותר ממה שהצלחתי להביא,  צריך לראות זאת כבר במסגרת של מימון בחירות ותעמולה ואז נכנסת לכאן שאלת החוקיות ולא אתיות. אם יהיה קישור משמעותי יותר בין השניים, גם המגרש שניכנס אליו יהיה משמעותי יותר".

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

"התחקיר על 'ישראל היום' נמשך יותר משנה וחצי והוא היה מוכן לפני הבחירות", אומר רביב דרוקר כשנשאל מדוע שודר התחקיר רק לאחר הבחירות. אבל הנהלת הערוץ החליטה לדחות אותו לאחרי הבחירות, מכיוון שזה לא היה נראה טוב שמיד אחרי שהערוץ מקבל הסדר מנתניהו - מתנקמים בו. התנגדתי לדחייה, אבל ההנהלה החליטה לשגר אותו ב-4 בפברואר. זה היה לפני שידענו על מינויו הצפוי של רפי גינת. כשגינת התמנה לתפקידו הוא לא רצה לשדר את התחקיר מאותה הסיבה בדיוק - שלא יחשבו שהוא נשלח לנקום בבנימין נתניהו".

לדבריו, העובדה שלא נעשה תחקיר על "ידיעות אחרונות" לא מעיד על כך שאין שם בעיות והטיות. "אני לא חושב שיש הרבה אנשים שהתחככו כמוני עם 'ידיעות'. נגעתי בעיתון הזה לא מעט פעמים. אין לי את החומר שהיה לי ב'ישראל היום', ואם אצליח לחשוף חומרים כאלה אעשה בשמחה תחקיר דומה. עשרה אנשים שעבדו ב'ישראל היום' סייעו לי בתחקיר. הם שמו את הביצים שלהם עלי ואמרו 'אנחנו אתך גם בסיכון של תביעה'. אם יהיה אותו הדבר בידיעות, אלך על זה. ב'ישראל היום' הצלחתי לגרד חומרים, אם אצליח גם ב'ידיעות', אשמח מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker