אלרוב: "מחאת השוקולד היא רק ההתחלה"

איציק אלרוב ממנהיגי מחאת הקוטג' על "מחאת השוקולד" בראיון ל-TheMarkerTV וערוץ הכנסת: "לא צריך לבדוק מה עושים חברי הכנסת יעשו, אלא להתמקד במה שאנחנו צריכים לעשות, מה אני כצרכן יכול לעשות ואיזו חובה מוטלת עלי - החובה עלי היא להתאחד ולהיאבק"

צבי זרחיה

"אנו נמשיך את המאבק להורדת מחירי המזון עד שלא יהיה טיפול מערכתי של הכנסת. לציבור יש אפשרות להוכיח שהוא יכול להיאבק כי אין טיפול מערכתי. אם לא יהיה טיפול מערכתי ניקח את הטיפול לידיים שלנו" - כך מכריז איציק אלרוב ממנהיגי "מחאת הקוטג'" בראיון לTheMarkerTVוערוץ הכנסת.

אלרוב אמר כי "מתחילת יוני 2011 אנו ממשיכים באותו קו של מלחמה נגד יוקר המחיה. הפערים בין המחירים בארץ לבין המחירים בעולם בלתי נסבלים ולא מתקבלים על הדעת. כחלק מהמאבק אנו מתמקדים בחברת שטראוס שתוריד את המחירים שלה. שגרנו מכתב למנכ"ל שטראוס ואנו מצפים שהחברה תוריד את המחירים עד תחילת חודש מרץ 2012.  במידה ולא נראה  שום שינוי נקרא לציבור להחרים את מוצרי החברה במהלך חודש מארס".

אלרוב דחה את טענת שטראוס כי החטיפים בניו גרזי נמכרים במחיר מבצע שעליו החליטו הקמעונאים המקומיים ואינם מאפיינים את המחירים לצרכן במשך השנה. "כבר היום נחשף שהמחירים בארה"ב הם המחירים הקבועים. אנו לא מדברים רק על החטיפים, אלא, על כלל מוצרי החברה. מה שם התירוץ שלהם?".

אלרוב גם דחה את טענת שטראוס כי "בישראל המחירים גבוהים בהרבה מאלה הנהוגים בחול כמו מחירי הדלק, דיור, נסיעות, מיסוי, מים, היטלים מוניציפאליים והדבר משפיע ישירות גם על מחירי המזון בחו"ל הזולים יותר מישראל". לדבריו, "למרות  זאת החברה שולחת מוצרים למכירה בארה"ב, ועדיין היא משלמת שינוע מסים וכיו"ב מצליחה למכור מוצרים זולים ולהרוויח.. הציבור מבין שמנסים לתרץ לתירוצים ושמנסים למסמס המאבק. שטראוס מוכרת המוצרים במדינת ישראל, וחשפה איזה מחיר מוכרת כאן וכבר כאן היא מוכרת בישראל במחיר יקר יותר מאשר לצרכן הסופי. אנו לוקחים את הכוח לידים אנו נעשה את שלנו ובהחלט נעשה".

בתשובה לשאלה האם הח"כים מנצלים על הורדת מחירי המזון לצבירת הון פוליטי אמר אלרוב "אנו לא עוקבים במה חברי הכנסת יעשו, אלא, במה אנו צריכים לעשות, מה אני כצרכן יכול לעשות, ואיזה חובה מוטלת עלי. החובה עלי היא להתאחד ולהיאבק מול החברה השנייה בגודלה ("שטראוס") המובילה את השוק לרמת מחירים גבוהים ובכך צריכים להתמקד".

אלרוב מחה על דחייתה בשבוע שעבר של הצעת החוק להשוואת מחירי המזון בפריפריה ובמרכז הארץ ."בעקבות החשיפה על הלוביסטים היתה הצעת חוק להשוות את מחירי המזון בפריפריה למחירי המרכז כדי שהמחירים בפריפריה יהיו שפויים כמו  שהם בחלק מהמקומות במרכז ושוב פעם הלוביסטים הפילו את זה. יש פה אפשרות ראשונה שלנו הציבור להוכיח שאנו יכולים להיאבק. הציבור חיכה לזה בכיליון עיניים כי הוא הבין באמת שיש לו כוח ויש לו אפשרות לשנות, וברגע שהציבור לוקח את האחריות על החיים שלנו הוא יכול לשנות יש לו את הכוח ובהחלט הוא יכול לעשות בזה שימוש באחריות ובנחישות".

לצפייה באייפד ובסמארטפון http://bcove.me/70530i37

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker