צבי זרחיה

"אם הממשלה לא תיתן מענה ראוי לבעיית הדיור נצא פעם נוספת למחאה. אני מכין את גדודי הסטודנטים. זה לא יקרה בכל מקרה אבל זה בהחלט אופציה" - כך אומר יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי בראיון ל-TheMarkerTV וערוץ הכנסת.

שמולי הדגיש כי "עוד קשה לקבוע מה יהיה. אני יכול לקחת אחריות על הסטודנטים ויש 300 אלף. אני לא עושה מחאות לשם מחאות.עד  כה עיקר הטיפול של הממשלה בבעיות  היא ברמה שיווקית ותדמיתית ולא מעבר לזה. כשדברים לא טובים קורים תפקידינו לעושת משהו בנידון".

לדברי שמולי "הקריטריונים החדשים לדיור בר השגה שאושרו על ידי מועצת מנהל מקרקעי ישראל לא יעזרו לסטודנטים, לא יעזרו לזוגות הצעירים בישראל ולא יעזרו לציבור הגדול שיצא בקיץ לרחובות. אין פה דבר וחצי דבר של צדק חברתי אלא בניצול ציני של תנועת המחאה".

שר השיכון שכח שהוא שר השיכון של כל החברה הישראלים. רה"מ צופה ושותק במכירת החיסול. אם זה יהיה הטיפול שתציע הממשלה לבעיה לא נוותר כי אחרי הקיץ האחרון האופציה הכי גרועה היא לשבת בבית ולהגיד ככה זה.

אנו מתכוונים להיאבק עבור הדברים שצריכים לעשות דיור רווחה ודברים נוספים".

שמולי מתח בקורת על הכוונה להאריך את "חוק טל" המסדיר את אי גיוס החרדים ואמר כי  ראוי למצוא פתרון אחר כבר בטווח הקרוב. חייב להישמר עקרון השוויון. זה בסיס המחאה החברתית. צריך להביא את הצרכים המיוחדים של האוכלוסייה החרדית ולפתוח אופציות נוספות בשרות הלאומי והאזרחי. זה אבן היסוד".

בתשובה לשאלה אם יצטרף לפוליטיקה אמר כי "עד אוקטובר אני משמש יו"ר התאחדות הסטודנטים ואין לי שום כוונה לעזוב. אני לא חלק מ"הכוכב נולד" של הימים האחרונים. אני נפגש עם כל מי שרוצה לפגוש אותי. פוליטיקה היא רק עוד אפשרות אבל לא בכל מחיר. הצעירים נמצאים במצב של התלבטות מצד אחד יש הבנה שאם אתה רוצה להשפיע אתה צריך להיות חלק (מהמערכת המשפיעה) אבל מצד שני מסתכלים על השיטות הפוליטיות  ואנו לא משוכנעים שגם מתוך הבית הזה נוכל להשפיע. אנו בדילמה".

היום נודע כי שמולי מצטרף לוועד המנהל של תנועת "יש סיכוי" לשינוי שיטת הממשל בישראל של מאיר דגן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker