שוק המט"ח: פקיעה שקטה בדולר - היציג נקבע על 4.71 שקלים, ירידה של 0.4%

הפעילים בשוק המט"ח ממתינים עדיין לתוצאות ההצבעה על התקציב הערב; מחר ומחרתיים - המרות סוף חודש;

אמיר טייג
אמיר טייג

האופציות הדולריות של חודש יולי עברו פקיעה שקטה ללא שינויים קיצוניים לקראת קביעת היציג, שהוא השער הקובע לפקיעה. במהלך מרבית יום המסחר ירד הדולר בשיעור של עד 0.5%. לקראת השעה 15:00 התחזקו הירידות מעט והגיעו עד 0.55%. לקראת קביעת היציג, על רמה של 4.71 שקלים, החזיר מעט הדולר מירידה זו, וכעת נסחר ברמה זהה ליציג.

יש לציין כי זהו היום השני בו נסחר השקל בעליות מול הדולר. ירידת הדולר אתמול סיימה ארבעה ימים של עליות במטבע האמריקאי שהסתכמו בפיחות של 2.2% בשקל. ביומיים האחרונים החזיר השקל 0.64% מפיחות זה.

הירידות בדולר מתרחשות על רקע ההצבעה הצפויה בממשלה על תקציב המדינה לשנת 2003. היום תתכנס הממשלה לדיון על התקציב, ובשעות אלה נעשים מאמצים באוצר ובלשכת ראש הממשלה לשכנע את השרים המתנגדים להצביע בעדו. בספירה אחרונה של הצבעתם הצפויה של השרים, שערכו אמש בכירים במשרד ראש הממשלה ובמשרד האוצר, נותרה בעינה ההערכה כי התקציב יזכה באמון הממשלה.

בבית ההשקעות אקסלנס מציינים כי הרבה זמן לא היתה פקיעה כל כך רגועה, ומזכירים את ימי הפקיעה בחודשים האחרונים, בהם הניעו הספקולנטים את המטבע בתנודות חדות לקראת שעת הפקיעה. באקסלנס מעריכים כי בהמשך השבוע יהיה המסחר נתון להשפעת המרות סוף החודש של המגזר העסקי וכן לתוצאות הצבעת הממשלה על התקציב. באקסלנס מעדיפים לא לתת הערכות לגבי סיכויי העברת התקציב בכנסת, ולהגיב להתרחשויות עם התפתחותם.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ