תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לא רק בגלל הכסף: ארבעה זוגות מגלים מדוע עברו לגור יחד

לכתבה
גלבוע דקר וצופית דימרי תומר אפלבאום

הבלאגן בסל הכביסה, למה חיית מחמד יכולה לשדרג - ואיך כדאי להתכונן למגורים משותפים?

10תגובות

תמר מלינוביץ', 33, מארקי פאנק, 34 - גרים יחד כשלושה חודשים בקטמון ירושלים

מארקי פאנק ותמר מלינוביץ'
אוליבייה פיטוסי

למה עברתם לגור יחד?

תמר: "אנחנו זוג כבר שש או שבע שנים. גרנו לחוד מכל מיני סיבות (מיקום, עלות, צורך בפרטיות ובמרחב אישי). גרתי ארבע שנים עם חברה טובה מאוד שעברה לחו"ל, ואחרי זה ממש לא רציתי לחזור לגור עם שותפים בני 20 וקצת שאני לא מכירה. מארקי ואני דיברנו על לגור ביחד והחלטנו שהגיע הזמן לנסות".

עד כמה השיקול הכלכלי שיחק חלק בהחלטה?

שער מגזין וומן יוני 2017

"להיפך – לא עברנו לגור יחד עד עכשיו בין היתר משיקולים כלכליים. כשהחלטנו לגור ביחד, בחרנו דירה שתתאים הן ליכולות הכלכליות של שנינו והן לאילוצים והעדפות אחרות של כל אחד, כשהאחר בא קצת לקראתו".

תמר: "מארקי משלם כאן שכר דירה קצת יותר גבוה מששילם קודם, אני משלמת שכר דירה זהה לזה ששילמתי קודם אבל הארנונה וועד הבית נמוכים משמעותית. חוץ מזה אני חושבת שאולי הוצאות המחיה שלי ירדו קצת, כי אנחנו מבשלים ואוכלים יותר בבית".

מה לא ידעתם לפני שעברתם לגור יחד?

מארקי: "אף פעם לא ראיתי את עצמי גר עם חיות מחמד. תמיד נהניתי מהאינטראקציה איתן בבתים של אחרים, לדמיין שזה קורה כל יום כל היום (בשביל מישהו שעובד מהבית), זה חדש לי".

תמר: "אני צמחונית כבר כמעט 20 שנה, וכשהייתי צעירה יותר תכננתי שכשיהיה לי בית משלי המטבח יהיה צמחוני לחלוטין. כשעברתי  לגור עם מארקי ידעתי שזה אומר שיהיה בשר בבית. זה בסדר מבחינתי כל עוד אני לא צריכה לגעת בו ולהתעסק איתו".

מה הכי מעצבן במגורים המשותפים?

מארקי: "שערות של קוסטה החתול בכל מקום".

"אנחנו זוג כבר שבע שנים אבל גרנו לחוד. החלטנו שהגיע הזמן לנסות. זה קרה כשכבר הכרנו לעומק ולא כל ויכוח קטן נהפך למשבר" תמר מלינוביץ'

מארקי פאנק ותמר מלינוביץ'
אוליבייה פיטוסי

תמר: "העובדה שרוב שטח האיחסון בבית מוקדש לאוספים ולארכיונים של מארקי. זה לא באמת מפריע לי כי הכל ממוין, מסודר ומאוחסן היטב, אבל אני לא רגילה לכל כך הרבה 'חפצים'".

מה למדתם מהחיים המשותפים?

תמר: "אני שמחה שעברנו לגור ביחד אחרי כמה שנים של זוגיות, למרות שזה לא מאוד נפוץ. מבחינתי החלטנו לגור ביחד כשכבר הכרנו לעומק, וידענו שאנחנו מסתדרים ושלא כל ויכוח קטן יהפוך למשבר. כל הזמן כולם שאלו אותי איך זה שאני לא גרה עם החבר שלי, כשהרבה פעמים הסאבטקסט היה 'אתם מוזרים, מה הקטע שלכם?'. לדעתי זה דווקא מעיד על זוגיות מאוד חזקה ואמיתית, כשלכל אחד יש חיים משלו ולא רק בתור חצי מזוג, וכשהחלטות חשובות נעשות לפי מה שמתאים לנו באמת".

הכתבה מתפרסמת בגיליון יוני של TheMarker Women

גלבוע דקר, 35, צופית דמרי, 32 - גרים יחד כשבע שנים בפרדס חנה כרכור

"כשכל כמה דקות הכיסאות שלנו התנגשו זה היה בלתי נסבל. היו לנו מחשבים נייחים ולא היה עוד מקום בבית לברוח אליו" צופית דמרי

גלבוע דקר וצופית דימרי
תומר אפלבאום

למה עברתם לגור יחד?

גלבוע: "לפני כמה שנים עזבנו את הגליל העליון, שם אני עבדתי כשכיר וצופית הקימה עסק לצילום ועריכה. החלטנו לעבור לפרדס חנה ולשכור דירה שיהיה בה גם חדר שיוכל לשמש משרד לצופית, זה עבד נהדר והעסק שלה גדל והלך".

עד כמה השיקול הכלכלי שיחק חלק בהחלטה לעבור לגור יחד?

גלבוע: "חצי שנה אחרי שעברנו החלטתי לעזוב את העבודה שהיתה לי בעיתון ולהקים עסק עצמאי משלי לכתיבת ספרי זיכרונות. המשמעות היתה שנאלצנו לחלוק משרד".

מה לא ידעתם לפני שעברתם לגור יחד?

גלבוע: "כל מי שהקים עסק יודע כמה קשה זה בהתחלה. הרבה תסכול, פחדים ולחץ, וזה השפיע גם עלינו. כשצופית דיברה עם לקוח, לא יכולתי שלא להקשיב מהצד ולהעיר הערות". צופית: "לא פעם היינו רבים ונכנסים למשטר שתיקה במשרד". גלבוע: "ישבנו כתף לכתף במשרד קטן וצפוף. בגלל שהיינו תפרנים וקיבלנו שולחן בצורת רי"ש שנצמד לקיר – לא יכולנו להפנות גב זה לזה".

מה הכי מעצבן בחיים המשותפים?

צופית וגלבוע: "מחוץ למשרד הזוגיות שלנו פרחה, שגשגה, הכרנו חברים חדשים והרגשנו שהשתלבנו בקהילה. הכל היה ממש טוב, רק נכנסנו למשרד, והתחיל הבלגאן. חוסר הסובלנות שלנו זה כלפי זה גדל". גלבוע: "התעצבנתי עליה למשל מאחר שהיא לא אוכלת בכלל במשך שעות העבודה, בזמן שאני מנשנש לידה כל הזמן". צופית: "הרגשתי שאני עובדת במשרד עם קפיץ. הוא לא ישב לרגע. כתב כמה דקות, קם וחזר לשבת. שום דבר לא מסיח את דעתי כשאני עובדת – אבל כשכל כמה דקות הכיסאות שלנו התנגשו זה היה בלתי נסבל. היו לנו מחשבים נייחים ולא היה עוד מקום בבית לברוח אליו".

גלבוע: "ככה זה נמשך כמה חודשים, עד שהצלחנו לדבר על כך וללבן את העניינים. בגדול, הבנו מה הבעיה במשרד המשותף ולמדתי לקבל את זה שאין לי שליטה על העסק של צופית. במקביל ראיתי שהיא מצליחה, שהלקוחות אוהבים אותה וחוזרים פעם אחר פעם".

גלבוע דקר וצופית דימרי
תומר אפלבאום

מה למדתם מהחיים המשותפים?

גלבוע: "כיום, למרות שכבר עברנו לגור בבית אחר ואפילו שיכולנו להרשות לעצמנו לעבוד בנפרד, אנחנו עובדים יחד באותו משרד, מבחירה. חוץ מזה התחלנו לעשות שיתופי פעולה בינינו".

צופית: "מהרגע שגלבוע הפסיק 'לדאוג לי' ולנסות להגיד לי איך לפעול, החיים המשותפים במשרד נהפכו למהנים. בזכות כך שקשה לו להתרכז הוא צפה בי עורכת במשך כל כך הרבה שעות, וכיום אני לא שולחת סרטון לפני שהוא עובר עליו. הלקוחות שלי אוהבים אותו, ולפעמים לוקח כמה שעות עד שהם מגלים שאנחנו נשואים, עד כדי כך הוא נותן לי ספייס".

אדי קיסלמן, 33, מליסה מאיהרה, 34 - גרים יחד כשנה בתל אביב

מליסה מאהרה אדי קיסלמן
תומר אפלבאום

למה עברתם לגור יחד?

"כדי שנוכל להיות ביחד. נפגשנו בניו יורק. אדי חזר לישראל והמשכנו את מערכת היחסים מרחוק במשך כשנה. למליסה היה קל יותר להוציא אשרה למגורים כאן מאשר להפך".

עד כמה השיקול הכלכלי שיחק חלק בהחלטה לעבור לגור יחד?

"החלטנו להתחייב למערכת היחסים, כמו עליית שלב במשחק וידאו. כסף לא שיחק תפקיד". מליסה: "עזבתי חיים בניו יורק – כולל עבודה – לטובת חיים עם אדי. אף שהיו לי כמה עבודות פרילאנס כשעברתי, אדי נשא ברוב הנטל הכלכלי בחודשים הראשונים".

אדי: "היות שגרתי עם ההורים אחרי שחזרתי, בשבילי זה שיפור, אבל גם בהשוואה לדירות הקודמות שלי בתל אביב זה הרבה יותר טוב". מליסה: "המיקום הוא בהחלט שיפור – אבל יש גם את החסרונות של שוק השכירות בתל אביב: אין אבזור, החפצים של בעל הדירה פה, פיקדון גבוה והיעדר זכויות לנו כדיירים".

מה לא ידעתם לפני שעברתם לגור יחד?

אדי: "אף שהכל מתחלק לשניים, נוספו הוצאות שפעם לא היו, כמו שני סוגי מרכך, צלחות קטנות בינוניות גדולות וענקיות או יותר ממזלג אחד. בסך הכל אני חושב שההוצאה הגדולה על דיור ירדה". 

"מליסה חושבת לפעמים שזה מצחיק לפתוח את הדלת כשאני בשירותים. היתה תקופה שהייתי מחזיק עם יד אחת את הדלת" אדי קיסלמן

מליסה מאהרה אדי קיסלמן
תומר אפלבאום

מה הכי מעצבן בחיים המשותפים?

אדי: "מליסה חושבת לפעמים שזה מצחיק לפתוח את הדלת כשאני בשירותים. היתה תקופה שהייתי מחזיק עם יד אחת את הדלת".

מה למדתם מהחיים המשותפים?

"חשוב לדבר הרבה ולא לשמור בבטן דברים אף פעם , להגיד את האמת גם דברים טובים וגם רעים, לא משנה מה, תמיד לשתף".

תמר לוינסון וליאור לרנר, 29 - גרים יחד כשבעה חודשים בתל אביב

ליאור לרנר ותמר לוינסון
תומר אפלבאום

למה עברתם לגור יחד?

תמר: "בשלב הזה של החיים, אם לא היינו עוברים לגור ביחד סביר להניח שהיינו עוברים לגור לבד, כך שבסך הכל שכר הדירה גבוה יותר, אבל זה מאפשר לנו לגור בבית מרווח יותר".

עד כמה השיקול הכלכלי שיחק חלק בהחלטה לעבור לגור יחד?

ליאור: "את ההחלטה קיבלנו באופן ענייני,בלי רעשי רקע כלכליים. תמר גרה בדירה הזו במשך ארבע שנים עם שותפות. אני הגעתי מדירת חמישה שותפים. זה לא גרוע כמו שזה נשמע, אבל אני ללא ספק במצב טוב יותר כיום. כשהחלטנו לעבור לגור יחד רצינו לשכור דירה חדשה אבל אחרי שראינו כ-30 דירות הבנו שהמצב עגום. עבדנו קשה כדי לשפץ את הדירה, ניקינו אותה בצורה יסודית וסידרנו אותה אחרת".

מה לא ידעתם לפני שעברתם לגור יחד?

ליאור: "יש ריבים קטנים כאלה שברור לשני הצדדים שהם סתם ושאפשר להימנע מהם – אבל הם בכל זאת קורים. כשעברנו לדירה הזו אחי ואשתו נתנו לנו מתנה ובברכה הם כתבו: 'תשמרו את הריבים לדברים הגדולים באמת'. לצערי לא תמיד זה עובד". תמר: "כשעברנו לגור ביחד פתאום התחיל איזה מאבק סמוי על אוטונומיה אבל קלטנו את זה די מהר".

"תמר גרה בדירה הזו עם שותפות. אני הגעתי מדירת חמישה שותפים. זה לא גרוע כמו שזה נשמע, אבל אני במצב טוב יותר כיום" ליאור לרנר

 ליאור לרנר ותמר לוינסון
תומר אפלבאום

מה הכי מעצבן בחיים המשותפים?

ליאור: "תמר משאירה במטבח אריזות, קופסאות וצנצנות אוכל פתוחות". תמר: "הכי
מטריף אותי זו סלסלת הבגדים שלו שאמורה להיות לתחלופה זמנית של בגדים. הבעיה היא שהיא נהפכה לארון קבוע של ליאור וזה נראה לו לגמרי הגיוני".

מה למדתם מהחיים המשותפים?

תמר: "חשוב לשמור על איזון נכון בין שמירה על העצמי לבין ויתור והתגמשות. בנוסף, לא לפחד להיפרד מתכונות ישנות שחשבת שהן מרכיב כל כך מהותי בזהות שלך". ליאור: "ההתחלה קשה. צריך להקשיב זה לזו ולעבור אותה ביחד, בהקשבה, בדיבור. חשוב לדבר ולא לשמור בבטן".

כך תתכוננו למגורים משותפים || אנה גולדפרב, ניו יורק טיימס

זוגות שעוברים לגור יחד לא תמיד מודעים לכך שזהו צעד משמעותי מבחינה משפטית, כלכלית ורגשית. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון

כסף: בנחישות וברגישות

מומלץ לא לאחד כספים באופן קבוע, ולא לחתום על הלוואות משותפות או כל התחייבות אחרת. העובדה שאתם גרים יחד אין פירושה שאתם גם חולקים באחריות המשפטית.

היו כנים בכל שיחה על כסף. חשפו בפני בן הזוג כל התחייבות מוקדמת שיש לכם:
הלוואות שלקחתם, חיובים גדולים בכרטיסי אשראי וכדומה. אם החובות גדולים, הסכימו לתוכנית כלכלית משותפת ובנו אותה באופן עצמאי או באמצעות יועץ מומחה.

אם אתם מחליטים לפתוח חשבון משותף, שמרו גם על החשבונות הנפרדים. הוצאות כמו שכר דירה, משכנתה, ארנונה, סופרמרקט, וטרינר וחיסכון חירום - יכולות לרדת מהחשבון המשותף, וניתן לחלק אותן שווה בשווה או ביחס להכנסה. בילויים או חובות עבר יכולים לרדת מהחשבון הנפרד.

הסכמים בלתי–רשמיים יכולים לחזור אליכם כבומרנג. מסמך משפטי הוא הטוב ביותר כדי לעגן את מערכת היחסים הכלכלית ביניכם.

חלוקת מטלות: אסוציאציה חיובית

אל תניחו מראש שברור לכם מה השני מצפה מכם מבחינת מטלות הבית, איך למלא אותן ובאיזו תדירות ובעיקר, מי אחראי על מה. נסו להבין אם לשניכם סטנדרטים דומים בנוגע לניקיון וסדר, והיערכו בהתאם.

מלאו את משימות הבית יחד, עם מוזיקה כיפית או פודקסט מעניין ברקע. המטרה היא לקשר את המטלות עם אווירה חיובית, כך שייהפכו לזמן איכות שאתם מצפים לו.

רגשות וכבוד הדדי: התמונה הגדולה

הסתכלו על התמונה הגדולה: האם אתם חושבים שבן הזוג יהיה שותף טוב? נסו להבין מי אחראי על קניות, בישול, ניקיון ותשלום חשבונות- ושאפו לחלוקה הוגנת ומאוזנת ככל האפשר. הקפידו לדבר בכבוד, לקחת אחריות ולנסות לא להרים את הקול. אם יש לכם תלונות, הציגו אותן בצורה מכובדת, לא מאשימה או מביישת. כשמתעורר עימות, דברו עליו כשאתם מציינים גם את החלק שלכם בהידרדרות המצב.

עשו תמיד מאמץ, גם אם הקטן ביותר. אם כבר אתם מתכוונים להסתובב בבית בפיג'מה, לפחות תרכשו פיג'מה חמודה. טכנולוגיה. עד המיטה! הסכימו ביניכם על זמני מסך מקובלים. גם אם אתם בוהים בטלוויזיה, נסו להקדיש גם תשומת לב תוך כדי לבן הזוג. זמני הארוחות וחדר השינה צריכים להישאר נקיים מטכנולוגיה, כדי שיהיה לכם זמן לשיחה וחיבור רגוע.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד כתבות במדור TheMarker Women

*#