נטע פלר: מלמדת את הסטארטאפים לקדם אג'נדות חברתיות

סמנכ"לית משאבי אנוש נטורל אינטליג'נס, סטארטאפ בתחום הפרסום שהגיע להכנסות של 200 מיליון דולר מבלי לגייס הון חיצוני. מהראשונות ליזום תמיכה בקהילה הגאה מתוך ההייטק

TheMarker Women
נטע פלר
נטע פלר, סמנכ"לית משאבי אנוש בנטורל אינטליג'נסצילום: אייל טואג
TheMarker Women

"הגעתי לנטורל אינטליג'נס כשהיא מנתה פחות מ־30 עובדים. הייתי כבר עם 15 שנות ניסיון בתפקידי משאבי אנוש, ובהתחלה הרגשתי שהמקום קטן מדי עבורי, ושקלתי להסיר את המועמדות. אבל השיח עם ניר גרינברג, המנכ"ל, היה יוצא דופן מראשיתו וגרם לי לתת לזה צ'אנס. אני לא מכירה יזמים רבים שיודעים לדבר על בניית ארגון ותרבות ארגונית כבר בתחילת דרכם, ושהתפקיד השני שהם מגייסים להנהלה הוא סמנכ"ל משאבי אנוש. אף שלא הקמתי את החברה, אני מרגישה תחושת שותפות אדירה. כיום, שש שנים אחרי, יש לנו כ־300 עובדים.

בחזרה לרשימה: 21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"מהיום הראשון, הכוונה היתה לצמוח כאן ולייצר מקומות עבודה. אנחנו לא מכוונים לאקזיט, אלא לארגון שגדל ומשגשג ושהמרכז שלו בישראל. מתחילת הדרך הרגשתי שההייטק הישראלי הוא תעשייה נוצצת ומגניבה שיש בה כסף ואנשים מצוינים, ואנחנו יכולים לקחת את הכוח הזה, להשפיע על החברה ולהניע שינויים חברתיים – וחיפשתי מה לעשות עם זה. 

"לפני כשנתיים שמעתי במקרה מאחד העובדים שיש עובד חדש בחברה שחושש לצאת מהארון בעבודה, כי הוא לא יודע מה תהיה ההשלכה של זה. הזדעזעתי לשמוע זאת. יצרתי קבוצת חשיבה עם כמה עובדים אצלנו והתוצר של השיחה הזו היה שהצעתי להנהלה שלנו שנתמוך בכל עובד להט"ב ב־50 אלף שקל נטו במימון הליך פונדקאות. הצבנו את דגל הגאווה לצד דגל ישראל בכניסה למשרדי החברה. כל מה שעשינו בזמנו היה כדי לטפל בנושא אצלנו בחברה, לא תיארתי לעצמי לאיזה ממדים זה יתפתח.

"כעת, אני מקווה לפתח עם כמה שותפים מהעמותות סדנה לקהילה הטרנסג'נדרית שמתקשה יותר בחיפוש עבודה ובתהליכי המיון, וגם לומדה לארגונים, שתסייע להם בהטמעת תרבות של סביבת עבודה שוויונית, מכלילה ומכבדת. אני שואפת להיות חלק מבניית ארגון ששוויו יותר ממיליארד דולר, עם תרבות ארגונית שמציבה אנשים בפרונט והיא שם נרדף למצוינות ארגונית". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker