בת שבע משה: רותמת את בכירי ההייטק לטובת הפריפריה

מנכ"לית עמותת יוניסטרים - הפועלת ליצור ניידות כלכלית וחברתית באמצעות הענקת הזדמנויות לבני נוער מהפריפריה, להקים ולנהל חברות סטארטאפ ולהשתלב במגזר העסקי

TheMarker Women
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטרים
בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטריםצילום: תומר אפלבאום

"גדלתי בבית ערכי וציוני מאוד, עם תודעת שליחות חברתית גבוהה במיוחד. לאחר שהתחתנתי, אני ובעלי הצטרפנו לקהילה צעירה שהגיעה לעכו מכל רחבי הארץ, במטרה להשפיע על העיר מבפנים. לראשונה הבנתי למה מתכוונים כשאומרים 'פריפריה' ו'פערים חברתיים'. 

"התקבלתי לתפקיד מנהלת מרכז היזמות של עמותת יוניסטרים בעכו, והתאהבתי בארגון. שלוש שנים לאחר מכן קיבלתי הצעה ליהפך למנכ"לית. הייתי רק בת 29, בלי ניסיון בניהול אנשים, גיוס כספים או אסטרטגיה, אך היה לי ברור שיש הזדמנויות בחיים שלא חושבים פעמיים לפני שמקבלים אותן. 

בחזרה לרשימה: 21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"הצמיחה של יוניסטרים וכניסתה לתודעה הציבורית הן ההישג המשמעותי ביותר שקרה במשמרת שלי, והוא כמובן לא שלי לבד אלא גם של הצוות. כשנכנסתי לתפקיד ביוני 2015, היינו 20 עובדים עם תוכנית אחת ב־12 יישובים, תקציב של כ־5 מיליון שקל וכ־800 אנשי עסקים המתנדבים בעמותה כמנטורים. כיום יש ליוניסטרים כ־85 עובדים, המובילים שש תוכניות ב־60 יישובים, ותקציב של כ־18 מיליון שקל. בנוסף, יותר מ־4,000 אנשי עסקים מתנדבים בעמותה כמנטורים. 

"אני פועלת להגשים את החזון שלנו – פיתוח מנהיגים מצליחים כלכלית ומובילים חברתית – בפריפריה. כך אפשר יהיה לייצר מוביליות כלכלית משמעותית ולהביא לצמצום פערים. ברמה האישית, אני רוצה להסתכל במראה בגיל 80 ולהיות מסוגלת לומר לעצמי בכנות שהשקעתי את מיטב שנותי וכישורי בלעשות את המיטב שיכולתי בשביל לקדם את מדינת ישראל – בין אם בפן החברתי ובין אם בפן העסקי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker