מורית דרורי: מייצרת ניידות חברתית בקרב יוצאי אתיופיה

מנהלת התפעול של עמותת טק–קריירה. העמותה מכשירה צעירים יוצאי אתיופיה בתחומי פיתוח ובדיקות תוכנה ומהווה כיום שער כניסה יחיד כמעט לקהילה זו

TheMarker Women
מורית דרורי
מורית דרורי, מנהלת התפעול של עמותת טק–קריירהצילום: תומר אפלבאום
TheMarker Women

"לאחר תפקידי ניהול בארגונים גדולים שבהם היתה לי השפעה גדולה במקרו, חשתי שחסרים לי המגע האישי עם האנשים שעל חייהם אנו משפיעים והיכולת לראות את השינוי והתוצאות בעיניים. זה בדיוק מה שקסם לי בטק־קריירה: היכולת של עמותה קטנה לייצר השפעה משמעותית של ניידות חברתית וכלכלית עבור כל אחד מהפרטים המשתתפים בה, יוצאי אתיופיה, ובפרק זמן קצר מאוד של 12 חודשים. 

"מאז הקמת העמותה ב־2003 הכשרנו 700 סטודנטים וחווינו ביקוש תמידי וגדול פי כמה מההיצע שלנו. בשנה הקרובה נכשיר כ־130 צעירים יוצאי אתיופיה, לאחר שגייסנו את משרדי הממשלה להגדלת מספר הקורסים. 

בחזרה לרשימה: 21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"המטרה שלי היא שבתוך כמה שנים נגיע למסה קריטית של יוצאי אתיופיה בהייטק, שתזין את עצמה ותייתר את הצורך שלנו כעמותה לפתוח שוב ושוב את הדלתות בפני הבוגרים. זה יקרה כשמספר משמעותי של יוצאי אתיופיה ישתלבו בתפקידים מקצועיים, והם אלה שיביאו את חבריהם בשיטת "חבר מביא חבר" הפופולרית בהייטק. 

"זה יקרה גם כשילדים ובני נוער יוצאי אתיופיה יראו סביבם מודלים רבים לחיקוי – של אחים, שכנים ומכרים העובדים בתעשייה, ויאמינו כי גם הם יכולים. הם ירכשו את ההשכלה והניסיון הנדרשים לכך במגוון דרכים, ולא רק במסגרת של טק־קריירה. בטווח המיידי אני מקווה שחברות הייטק נוספות יצטרפו אלינו לעשייה – יקלטו סטודנטים לפרויקטים מעשיים בחברה, יארחו ימי עיון אצלן ויגייסו את הבוגרים שלנו." 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ