ואלאא איברהים: משלבת מאות אקדמאים ערבים במשרות פיתוח

מנהלת תחום ההשמות בצופן, עמותה המסייעת למהנדסים ערבים להשתלב בהייטק. אחראית על השמת 700 אקדמאים בשלוש השנים האחרונות

TheMarker Women
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואלאא איברהים, מנהלת תחום ההשמות בעמותת צופן צילום: גיל אליהו
TheMarker Women

"הגעתי לצופן מתוך אמונה ששוויון כלכלי הכרחי וחיוני לקידום חיים משותפים וחברה צודקת בישראל, במיוחד בסיטואציה הנוכחית, כשקרוב ל־53% מהמשפחות הערביות הן עניות, ושיעור הנשים הערביות המועסקות הוא כ־33%. לצופן יש גישה פרקטית, הרואה בהשתלבות כישרונות מהחברה הערבית בהייטק את מנוע הצמיחה של הכלכלה בישראל, וכן אמצעי ותנאי להתפתחות הכלכלה הערבית. 

"מעבר לשילוב מאות אקדמאים ערבים בהייטק הישראלי בכל שנה, אני גאה מאוד בעלייה במספר הסטודנטים הערבים במקצועות ההייטק: קפיצה של יותר מ־55% בשנים 2012־2015. מבחינתנו זוהי הצבעת אמון של החברה הערבית, שהתחילה לראות בהייטק אפשרות אמיתית לתעסוקה הולמת.

בחזרה לרשימה: 21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"הפעילות של צופן – הקמת מוקדי הייטק בערים ערביות, והשתלבות חברים, שכנים ובני משפחה בתחום – עודדו לא מעט סטודנטים לבחור במקצועות הרלוונטיים להייטק כתחום לימודים. אני גאה גם בקידום תוכניות ייעודיות לנשים ערביות, יחד עם ארגוני נשים מהחברה הערבית וחברות הייטק.

"צמיחה משמעותית של העסקת ערבים ויצירת מרכזי תעסוקה ביישובים ערביים בישראל הן הבסיס – לא רק ליצירת הזדמנויות שוות לערבים בהייטק ובשוק העבודה בכלל, אלא גם לאפשרות אמיתית של התנסות בחיים אזרחיים משותפים לערבים ויהודים, העובדים ומבלים ביחד, בין אם זה בתל אביב או בנצרת."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker