יפעת אורון: הכניסה את הבנקים להייטק

מנכ"לית לאומיטק - זרוע ההייטק של בנק לאומי, הנחשבת פעילה ובולטת ביותר במערכת הבנקאות בשנים האחרונות

TheMarker Women
יפעת אורון
יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטקצילום: מגד גוזני
TheMarker Women

"כבר מגיל צעיר מאוד הייתי חשופה בבית לעולם ההייטק, הטרנדים, ההשקעות והיזמות, בישראל ובחו״ל. זה ליווה אותי לכל אורך חיי ואך טבעי היה שזה מה שאעשה גם בבגרותי. הקריירה שלי סבבה סביב קו ההשקה בין מימון לטכנולוגיה, אם זה בשירותי הצבאי, בעבודה מול פרויקטי פיתוח מתקדמים בשירותי הביטחון (מפא"ת); כבנקאית השקעות בקבוצת הטכנולוגיה, המדיה והטלקום בג'יי. פי מורגן; או במהלך תקופת ההשקעות בקרן הון סיכון (ורטקס).

"ב־25 השנים האחרונות ליוויתי בתפקידים שונים את תהליכי פיתוח הטכנולוגיה מהשלבים הראשונים, החל מפיתוחי מוצרים וחברות, ועד ליווי חברות בצמיחה וחברות ענק. תפקידי הנוכחי הוא למעשה שימוש בניסיון שצברתי במהלך השנים וחיבור של כלל עיסוקי. 

בחזרה לרשימה: 21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"ערב הקמת לאומיטק, תעשיית ההייטק היתה בצמיחה משמעותית, אך הבנקים המקומיים נעדרו ממנה, מרבית הכסף שזרם לתעשייה היה כסף זר (דרך קרנות או מבנקים זרים). מעל הכל, אפשר לומר שהכניסה שלנו הביאה לשינוי חשוב ומתבקש במבנה המימון של הענף כולו. ארבע שנים לאחר שיצאנו לדרך, קיים ממשק ער בין הבנקים המקומיים לתעשיית ההייטק. עוגת המימון ככלל גדלה בעיקר כתוצאה מהתבגרות השוק ועבודה רבה שלנו עם החברות, שהובילה להבנה של החברות והקרנות המשקיעות בהן כי אשראי מהווה מנוף לצמיחה כתוספת נבונה להון.

"כיום אנו בנקודה שבה אנחנו מעניקים שירות לחלק ניכר מחברות ההייטק הישראליות, בישראל ובחו״ל. המטרה המרכזית תמיד היתה ועודנה להמשיך ולאפשר לעוד חברות, גם בשלבים המוקדמים, לצמוח – ולספק להן את הכלים והשירותים הפיננסיים המתאימים לשם כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ