איריס שור: יזמת סדרתית שלא מוכרת חלומות

מנכ"לית ויזמת של אוריבי (Oribi) המפתח כלי אנליטיקס לאנשי מוצר ושיווק. בולטת בנכונותה לקיים שיח פתוח על האתגרים והכישלונות בניהול סטארטאפ

TheMarker Women
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איריס שור
איריס שור, מנכ"לית ומייסדת אוריבי צילום: מגד גוזני

"לפני התפקיד הנוכחי הקמתי שני סטארטאפים, כל אחד בתחום שונה לגמרי. יש לי אהבה גדולה לבניית חברות מאפס – למרות כמה הצעות מפתות מאוד שקיבלתי, להשתלב בחברות אחרות או לעבור להון סיכון, היה לי ברור שאני רוצה לחזור ל'תפקיד קרבי' ולהקים חברה נוספת. את אוריבי הקמתי בעקבות צורך גדול של עשרות מיליוני חברות בעולם להבין טוב יותר מה מניע את הלקוחות שלהן.

בחזרה לרשימה: 21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"במודל של החברה הנוכחית אנחנו לא משתמשים באנשי מכירות ואף אחד לא מדבר עם הלקוח לפני שהוא מבצע רכישה. זה אתגר עצום, מאחר שהחוויה צריכה להיות טובה, חלקה וברורה פי עשרות מונים בהשוואה למוצרים אחרים, הנמכרים באמצעות אנשי מכירות. הגעתי לאוריבי עם לא מעט ניסיון, ועדיין הייתי צריכה להתמודד עם אתגר גדול הרבה יותר מכל מה שעשיתי לפני כן. ההישג הגדול, מבחינתי, היה להבין את גודל האתגר, לא לפחד 'לדרוס' את כל מה שעבד לי בעבר ולקפוץ כמה רמות מעל המקומות שכבר הגעתי אליהם.

"המטרה המרכזית אליה אני חותרת אולי נשמעת מובנת מאליה – לבנות חברה אמיתית, כזו המפתחת מוצר טוב, שאנשים אוהבים ומוכנים לשלם עליו. בעולם הסטארטאפים לא תמיד יש קשר בין ההצלחה הממשית של חברה לגודל הגיוסים והאקזיט שלה. המוצר שאנחנו בונים מכוון לשוק עצום, ואני מנסה לא למכור חלומות אלא מוצר פרקטי. אני מאמינה שזו הדרך הבטוחה לבנות חברה, וזה גם מה שגורם לי לקום בבוקר בשמחה לעבודה."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker