Work / Play "אל תפחדו - תבקשו, ותקבלו בדיוק את מה שמגיע לכן"

לינדה גדלה בדלית אל כרמל, גילתה את התשוקה להנדסה תוכנה עוד בתיכון, ואחרי הלימודים בטכניון חיפשה עבודה עם מטרה טובה ■ "מלבד העובדה שמעט נשים לומדות את מקצועות ההנדסה, כדרוזית זה אף נדיר יותר. אני חייבת את ההצלחה המקצועית שלי למשפחה שלי, ובעיקר לאמא שלי"

7תגובות
לינדה נסרדין
לינדה נסרדין

שם: לינדה נסרדין

גיל: 38

עיר מגורים: רמת השרון

תפקיד: מפתחת תוכנה

שם החברה: אימפרבה

מה עושה החברה: חברת סייבר ישראלית שעוסקת בפיתוח תוכנה להגנה על ארגונים מפני גורמים עוינים

מיקום החברה: לאימפרבה שני משרדים בישראל - בשרונה בתל אביב ובפארק המדע ברחובות. אני עובדת במשרד בתל אביב

Work

האם למדת במסגרת אקדמית? כיצד רכשת את הכישורים הנדרשים לתחום העיסוק שלך?

סיימתי תואר בהנדסת תוכנה בטכניון. מלבד העובדה שמעט נשים לומדות את מקצועות ההנדסה, כדרוזית זה אף נדיר יותר. אני חייבת את ההצלחה המקצועית שלי למשפחה שלי, ובעיקר לאמא שלי.

גדלתי בדלית אל כרמל. בתקופה שבה אמא שלי היתה צעירה בכלל לא היה מקובל שאשה תלך ללמוד, ולכן היא לא המשיכה ללימודי אקדמיה אחרי התיכון. עם זאת, כשאני החלטתי שאני הולכת ללמוד הנדסת תוכנה בטכניון כל מה שקיבלתי מהמשפחה שלי זה עידוד ותמיכה. את הכוח הרצון שלי לרכוש עוד כישורים, ניסיון וכלים מקצועיים אני חבה לאמא שלי, שלא ויתרה - שכן אחרי חמישה ילדים היא חזרה לספסל הלימודים. כך יצא שלתקופה אמא שלי ואני היינו סטודנטיות במקביל.

את התשוקה למקצוע הלא פופולרי הזה בקרב נשים רכשתי במהלך כיתה י', בתיכון. במסגרת הלימודים, נתקלתי לראשונה בשיעור מחשבים, שם למדנו לתכנת בפסקל (!!). מאותו רגע היה לי ברור שזה מה שאני הולכת לעשות. התקבלתי להנדסת תוכנה בטכניון, ומאז צברתי הרבה ניסיון וכישורים מהעבודה והתפקידים שעברתי.

איך הגעת לתפקיד הנוכחי?

מהרגע שבו סיימתי את לימודי האקדמיה, היה לי ברור שהמשרות שאליהן אגיש מועמדות חייבות להיות בעלות מטרה טובה. לא רציתי לפתח אפליקציות משחקים או כל דבר בנושא, אלא באמת רציתי לעסוק במשהו עם אימפאקט חברתי אמיתי - כזה שמתחבר לערכים שאני מזדהה איתם. בנוסף, רציתי לעסוק בתחום שמעניין אותי, תפקיד שבו אוכל להתפתח ושיהיה לי מגע אמיתי עם טכנולוגיות רבות ומגוונות.

כבר כשהגעתי לראיון הראשון באימפרבה הרגשתי שהחברה נותנת מענה שלם לערכים שלי, חברה שבה אוכל לקבל סיפוק מקצועי ואישי. התפקיד שלי כולל את תהליך הפיתוח, מהשלבים ההתחלתיים של הגדרת הדרישות, מימוש והטמעה אצל הלקוחות. לאחרונה עברתי לתפקיד מאוד מעניין, שבו אני שותפה לפיתוח מוצרים גם בענן וגם כאלה שמותקנים על השרתים של הלקוח (on-premises).

יש משהו במסלול שלך לתפקיד זה שהיית משנה?

בסך הכל אני מרוצה מהמסלול שעשיתי. היום אני יכולה להגיד בלב שלם שאני לא מפחדת מהדעות שלי והרעיונות שלי, ואני נותנת להם במה וקול. עם זאת, כשהייתי יותר צעירה היה לי יותר קשה ליזום שינוי או ניוד בתוך הארגון. היום, עם הניסיון והביטחון שצברתי, וגם עם התמיכה של המנהלים שלי, אני עושה את זה הרבה יותר בקלות.

מה היתה השאלה הכי מאתגרת בראיון העבודה, ואיך התמודדת איתה?

האמת, מדובר באנקדוטה קטנה, כי השאלה הכי מאתגרת היתה דווקא זו שאני שאלתי את המראיינת: "יש פה קפה טוב?" והתשובה היתה: "לא".

העובדה ששאלתי שאלה כזו מעידה בדיוק על ההתפתחות שעברתי עם עצמי. אולי לא מדובר בשאלה בעייתית או קשה, אבל מדובר בשאלה שלא קשורה לפן המקצועי, אלא לפן האישי - ועם ההתפתחות שלי במקצוע אני נותנת יותר במה לצרכים האישיים שלי במקום העבודה. למזלי, היום יש לנו מכונות נספרסו בכל פינה וזה פשוט תענוג לשתות את הקפה של הבוקר.

כמה זמן לקח לך להרגיש שליטה במקצוע?

אני אוהבת את המקצוע שלי וגאה במה שהשגתי עד כה. זה מקצוע שבו אני כל הזמן בתנועה, לומדת ומתפתחת. מדובר במקצוע שרובו מורכב מאוכלוסייה גברית, זה נכון, אבל כשאת באמת אוהבת את המקצוע שלך ובאמת מתעמקת בלעסוק במגוון רחב של תחומים, שחשוב לך להתנסות ולתת מעצמך ולעשות משהו חברתי וחשוב, את לומדת מהר והשליטה מגיעה יחד עם זה. אני חושבת שזה הסוד - לאהוב באמת את המקצוע שבו בחרת לעסוק, ואת מקום העבודה שבו את עובדת.

יש לך עצה טובה למי שרוצה להתחיל קריירה בתחום העיסוק שלך?

לנסות דברים חדשים ומגוונים, להעז לעשות שינויים ולא לפחד לתת קול ובמה לרעיונות שלך.

איזו תכונה, הרגל או מנהג מייחדים אותך משאר העובדים במשרד?

אני אוהבת לקחת משימה ולבצע אותה מההתחלה עד הסוף, גם כשזה חורג מהגדרת התפקיד שלי. בארה"ב קוראים לזה GSD – get shit done.

איזה כלי עוזר לך הכי הרבה בעבודה?

יש לי משקולות על השולחן, משני צדי המקלדת, ואני עושה כמה סטים בזמן שאני חושבת על פתרון של בעיה מסובכת בקוד. ביום קשה אני כנראה עושה עשרות הרמות.

מתי מגיע הזמן לעבור לתפקיד חדש?

כשמגיעים לשליטה בתפקיד ברמה שזה מפסיק להיות מאתגר, כשנמצאים באזור הנוחות והכי נוח וכיף שם - זה הזמן לעבור.

מהי השיטה הכי אפקטיבית להעלאת שכר משמעותית?

דעו את הערך שלכם, ותדאגו לשקף אותו למנהלים והמנהלות שלכם באופן תמידי. התחום הזה הוא עדיין תחום גברי, ואני יודעת שלפעמים לנשים קשה לנהל שיחה על שכר. אל תפחדו - תבקשו, ותקבלו בדיוק את מה שמגיע לכן.

ספרי על תובנה לגבי תעשיית ההיי-טק בישראל, מזווית הראייה שלך.

לשימור – תעשיית ההיי-טק נמצאת בשוק מאוד דינמי ומשתנה, בפרט תחום הסייבר, ואנחנו יודעים להתאים את עצמנו, להגיב מהר ולהיות רלוונטיים כל הזמן. לשיפור – יותר נשים בעמדות בכירות ובכלל. זה נכון לא רק לישראל.

אני, אישית, גאה לעבוד בחברה שבה מגייסים יותר נשים באופן פעיל, ושבה אחוז הנשים בחברה גבוה מהממוצע בהיי-טק. הנושא בא לידי ביטוי גם בשיחות החודשיות שלנו עם המנכ"ל. כלומר, מדובר בנושא שיש לו חשיבות גם בהנהלה הבכירה של החברה.

Play

מה חלמת להיות כשהיית ילדה?

אבא שלי מהנדס אזרחי, ולפני עידן המחשב הוא היה מצייר תוכניות של בתים על לוח ענק ועושה חישובים, רושם תוצאות וכו'. המשרד שלו היה מלא בציוד משרדי. אהבתי את הרעיון של עבודה במשרד, אז הייתי אוספת לעצמי כמה קלסרים וניירות ו"עובדת" במשרד שלי.

מה הרגע הכי טוב ביום שלך?

זה תלוי ביום. אלה בדרך כלל הרגעים הקטנים. למשל, לאכול צהריים עם קולגה ולגלות שיש לנו יותר במשותף ממה שחשבנו, או לחזור הביתה אחרי יום ארוך, לפתוח את הדלת ולהרגיש שאני במרחב הפרטי שלי.

מה הגורם שמבזבז לך הכי הרבה זמן?

פקקים!

מה הדבר הכי מעצבן שקולגה במשרד עושה?

כשקולגה מנסה להיות מתחשב ושם מוזיקה בווליום נמוך, אז אני לא מצליחה להתרכז בעבודה כי אני מתאמצת לזהות ולהקשיב לשיר.

מה עוזר לך לשרוד את היום?

אנשים. בניגוד לדעה הרווחת, עובדי היי-טק לא יושבים כל היום מול המחשב. אני עובדת הרבה עם אנשים, לא מסתפקת בגוגל כדי לקבל תשובות, אוהבת להתייעץ עם הקולגות שלי וללמוד מהניסיון שלהם; וכשאני עוזרת למישהו והוא מוקיר לי תודה, אני מרגישה שעשיתי את שלי.

על מה מדברים היום החברים בקפיטריה?

הרבה פעמים אנחנו חיים את העבודה גם בשעות שלא קשורות בהכרח בעבודה. לכן, לעתים קרובות, השיחות מתנהלות על מה קורה לנו במהלך היום, על הצלחות גדולות, התייעצויות ועוד. לדוגמה, לפני כמה שבועות אימפרבה חסמה מתקפה עצומה שנמשכה 13 ימים שלמים, ובמשך כמה ימים אנשים דיברו רק על זה - הצלחות כאלה מעוררות גאוות יחידה וזה הופך להיות שיחת היום. זה הכיף במקצוע שלנו.

באותה מידה השיחות יכולות להיות על נושא הרה גורל כמו איזה עוגיות במטבח הן הכי טעימות.

מה הדבר שמעסיק אותך בתקופה האחרונה?

כמו הרוב המוחלט של הצעירים בארץ, אני חושבת איך ומתי אוכל לרכוש דירה משלי.

יש לך בכלל חיים מחוץ לעבודה? אם כן, מה הטריק?

למען האמת, אני לא יודעת איך זה מרגיש להיות וורקוהולית. אני עובדת קשה כמובן, אבל אני אוהבת את העבודה שלי כמו שאני אוהבת את החיים שלי מחוץ לעבודה: סרטים, ספרים, חברים, בישולים. אני משתדלת מאוד לאזן בין שני העולמות האלה.

מה הפינה\האזור "שלך" בבית?

מדפי הספרים בפינה בסלון, ליד הספה.

על מה מבזבזים את רוב המשכורת (חוץ משכ"ד)?

נעליים.

שאלה אחרונה - מה התוכנית להערב?

דבר ראשון, כנראה אעבור על התשובות שלי פה בפעם הלא יודעת כמה. אחר כך הולכים כמה חבר'ה מהעבודה לאכול במזנון באבן גבירול פינת קפלן. אני תמיד לוקחת את המינוט סטייק בפיתה, עם חריף כמובן.

רוצים להשתתף במדור? כיתבו במייל ל-workplay@themarker.com וספרו לנו מי אתם ומה מעניין בקיוביקל שלכם

הקפה של הבוקר. לא יכולה להתחיל את היום בלי הקפה שלי

9:00 הקפה של הבוקר. לא יכולה להתחיל את היום בלי הקפה שלי

פגישת צוות דו שבועית בימי שלישי

11:00 פגישת צוות דו שבועית בימי שלישי

ארוחת צהריים תמיד עם הקולגות בשרונה, הפעם אחרי פגישה

13:30 ארוחת צהריים תמיד עם הקולגות בשרונה, הפעם אחרי פגישה

חשוב לי גם קצת להתנתק מהישיבה, לעשות משהו פיזי בשביל להשתחרר מישיבה ממושכת

16:00 חשוב לי גם קצת להתנתק, לעשות משהו פיזי בשביל להשתחרר מישיבה ממושכת

חשוב לנו גם לשמור על חיי חברה בעבודה. לפעמיים בשביל סיעור מוחות, ולפעמיים סתם בשביל להתרענן. משחקי קופסה הם חלק בלתי נפרד מהצוות שלנו

17:00 חשוב לנו לשמור על חיי חברה בעבודה. משחקי קופסה הם חלק בלתי נפרד מהצוות שלנו

הרשמה לניוזלטר

-

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#