ניהול סטארט-אפ: איך מגדלים חברה גלובלית?

להשקיע המון בשימור התרבות הארגונית שגרמה לחברה להצליח בשלבים הראשונים; צריך ללמוד לסמוך על אחרים; לאפשר תמיכה במגוון שפות ותרבויות במוצר מהרגע הראשון ■ הדברים שצריך לדעת כשמגדלים חברה גלובלית

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

רן שריג - מנכ"ל ומייסד שותף דאטורמה

רן שריג (מימין) ואפי כהן, מייסדי דאטורמה

דאטורמה נבנתה מיומה הראשון כחברה גלובלית. אחד המאפיינים הבולטים גם כיום, כשיש לנו 16 משרדים בעולם, הוא שכל משרד מובל על ידי מנהיג מקומי חזק. צוותי השירות והמכירות הם מקומיים. זה יוצר חברה מגוונת, ונותן ללקוחות הרגשה שיש צוותים שמכירים את העולם שלהם מקרוב.

במקביל, זה יוצר קשיים שצריך להשקיע אנרגיה כדי לפתור אותם — איך מוודאים ש–16 הצוותים עובדים למען אותן מטרות? איך עושים פגישות צוות? איך משכפלים תהליכים והצלחות לרוחב הרבה צוותים פזורים? הרבה זמן ומאמץ מושקעים ביצירת תקשורת אפקטיבית, בסינכרון מטרות ובשיתוף ידע.

חברה גלובלית בשלב מוקדם (אנחנו 220 עובדים) דורשת המון השקעה וניהול שהוא משמעותית מחושב ומתוכנן יותר, מאשר ניהול של צוות בגודל דומה המפוזר על שני משרדים, למשל. מצד שני, היכולת לתת שירות מקומי לחברות גלובליות מאפשר לנו לעבוד עם הגדולים ביותר.

>>איך להקים סטארט-אפ - המדריך המלא

התחברו לקבוצת הפייסבוק שלנו, האקוסיסטם - ותמצאו עוד יזמים, משקיעים ועצות שימושיות לניהול הסטארט-אפ שלכם

אדם סינגולדה - מנכ"ל ומייסד טאבולה

כשהחברה גדלה ופותחת משרדים ברחבי העולם, צריך להשקיע המון בשימור התרבות הארגונית שגרמה לחברה להצליח בשלבים הראשונים. קצת כמו קוקה קולה — אתם רוצים שבכל משרד שבו אתם מבקרים, זה ירגיש אותו הדבר.

צילום: ליאו אטלמן

אימייל, שיחות טלפון ווידאו הם אמצעים חשובים, אבל לא תחליף לפגישות פיזיות. בטאבולה פתחנו פחות משרדים, שבכל אחד יותר אנשים. זה עוזר לנו לשמור על התרבות הארגונית, אבל אומר שאנשים צריכים לטוס יותר.

עמית אבנר - מנכ"ל ומייסד Taykey

לומדים לשחרר. טעות נפוצה של יזמים היא להיות מעורב בכל חלק בכל תהליך. אי־אפשר לבנות חברה גדולה אם היזם מעורב בכל פרט בחברה בכל רגע נתון.

כדי לעשות זאת, צריך ללמוד לסמוך על אחרים. בסופו של דבר, המנכ״ל הכי טוב הוא זה שרק שוכר סביבו אנשים מוכשרים יותר ממנו, ואז נותן להם לעשות את העבודה ועוזר לכולם לעבוד ביחד. להיות כה מעורב יהפוך את מה שהיזם יודע ואת הזמן שלו לצוואר בקבוק לגדילה של החברה.

גלעד יפת - יזם ומנכ"ל MyHeritage

גלעד יפתצילום: שמוליק אלבו

צריך לתמוך במגוון שפות ותרבויות במוצר מהרגע הראשון, ולבנות כלים שיאפשרו לתרגם בקלות את המוצר לשפות נוספות. חברות אמריקאיות רבות מתקשות לבנות חברות גלובליות שפונות לשווקים מחוץ לארה"ב, ולכן גמישות מחשבתית ובנייה נכונה של תשתית המוצר מבחינת שפות יקנו לכם יתרון עליהן. כמו כן, מומלץ לפתח מיומנות לשיווק המוצר באינטרנט גם בשפות שאינן אנגלית, כי בדרך כלל התחרות שתעמוד מולכם בשווקים אלה חלשה יותר.

אורן קניאל - מייסד ומנכ"ל אפספלייר

צומחים בצורה מבוקרת, משקיעים את כל הרווחים חזרה בחברה, מגייסים כוח אדם מצוין וכמלותיו של אל פצ'ינו: "צעד אחר צעד, אינץ' אחר אינץ'".

אור עופר - מנכ"ל ומייסד SimilarWeb

לאט, בזהירות ועם ההבנה שתיפול כמה פעמים בדרך.

הכתבה מתפרסמת במוסף שבועות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט