"סטארט-אפים צומחים מתקשים לעבוד בצורה מלאה מרחוק"

סטארט-אפ הפינטק טיפלתי צומח ב-100% בשנה בהכנסות, ושומר על שיעור נטישה יוצא דופן של 1% בלבד - המנכ"ל, חן עמית, מספר איך עושים את זה נכון

chen amit
חן עמית, מנכ"ל ומייסד טיפלתיצילום: Tipalti

"הקורונה תפסה אותנו בשלב של חיפוש משרדים חדשים בישראל, סן מטאו, ונקובר ולונדון. את כולם עצרתי ברגע האחרון. בזמנו אמרתי שאולי יש כאן הזדמנות לעבוד מהבית. בתחילת מאי שחררו לאט לאט את הנעילה של המשק והתחילה השאלה מה צריך לעשות.

"פניתי לסמנכ"ל הפיתוח שלנו בארץ, ואמרתי לו שיש לו שתי אלטרנטיבות - או לעבור לעבודה מלאה מהבית, או חזרה עבודה מלאה מהמשרד. הוא לא היסס לרגע ואמר שיש צוותים שעובדים ביחידות מעורבות שכוללות אנשי פיתוח, מוצר, בדיקות תוכנה - והזום הוא בסדר אבל זה לא כמו ממשק העבודה במשרד וסיעור המוחות.

"זמן קצר לאחר מכן, סמנכ"לית הכספים שלנו שלחה לי מחקר שבחן חברות שעבדו 100% מרחוק. המחקר בדק את קצב הצמיחה שלהן והראה שחברות גדולות מאוד שומרות על קצב צמיחה אחיד לזה של מתחרותיהן. עבור חברות עם הכנסות של פחות מ-70 מיליון דולר, קצב הצמיחה שלהן הידרדר. חברות עם הכנסות מתחת ל-7 מיליון דולר נפגעו אף יותר. וזה הגיוני, חברות בשלבים עדיין בונות את עצמן. יש המון יצירה שצריכה לבוא לידי ביטוי והיא מתבטאת בעבודה משותפת".

את הדברים אמר חן עמית, מייסד ומנכ"ל חברת טיפלתי (Tipalti) שהוקמה בעמק הסיליקון בראיון עם נעמה זלצמן. זלצמן מראיינת אנשי מקצוע רגע אחרי ש"פיצחו" אתגרים כמו פריסה גלובלית, בניית שדרה ניהולית, ניהול ושימור עובדים, בפודקאסט "כאבי גדילה" מבית "עוד פודקאסט" המתארח ב-TheMarker (האזינו לפודקאסט באמצעות רכיב האודיו בכתבה זו).

טיפלתי הוא סטארט-אפ בתחום הפינטק שפיתח מערכת לאוטומציה של תשלומים וניהול ספקים. לחברה 300 עובדים - שליש בישראל והיתר בעמק הסילקון ובקנדה. עמית הקים את החברה ב-2010 יחד עם משקיע אורן זאב, המשמש כיו"ר. מאז הושקעו בה כ-136 מיליון דולר, בין השאר מגרינספרינג אסוסיאטס, גרופ 11, טרו-בריג' קפיטל ודיק קוסטולו, לשעבר מנכ"ל טוויטר.

עמית אינו מסגיר את הכנסות החברה, הוא רק טוען כי הוא הרף התחתון כדי להשתייך לחברות 'צמיחה' כמותו הוא הכנסות של 10 מיליון דולר. לדבריו, טיפלתי צומחת בכל שנה ב-100% ומחזיקה באחוז נטישת לקוחות (Churn) נמוך במיוחד, שעומד של 1% שנתי.

"התחלנו את 2020 עם 280 עובדים ורצינו לסיים אותה עם 480 עובדים", אומר עמית. "אבל בתחילת מארס, כשהתחילה הדרמה עם הקורונה עצרנו את הגיוסים. אנחנו עדיין חברה שנשענת על משקיעים, וחיכינו לראות מה הולך לקרות. התברר שהדרמה בעולם נמשכת, אבל הלקוחות שלנו צומחים, הרבה מהם בעולמות הדיגיטליים - גיימינג, סטרימינג שעדיין צומחים בסיטואציה הנוכחית.

"הביקוש למוצר שלנו עולה גם כי חברות מחפשות לחסוך ולהתייעל, וכי הן עובדות מהבית וצריכות להקל על עבודה ידנית. הלקוח הכי גדול שלנו זה חטיבה באמזון שעושה איתנו מיליוני פעולות בשנה, אבל יש אלף פעולות בחודש שלא היה עושה איתנו. אבל יום אחד הוא קם בבוקר והצ'קים נעולים במשרד, ושני החותמים - אחד בסן פרנסיסקו ואחד בעיר אחרת 50 ק"מ משם - איך הוא פותר את זה? הרים טלפון לסמנכ"ל התפעול שלנו ומיד הרמנו לו את הפעילות הנוספת"

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה