"סטארט-אפים צומחים מתקשים לעבוד בצורה מלאה מרחוק"

סטארט-אפ הפינטק טיפלתי צומח ב-100% בשנה בהכנסות, ושומר על שיעור נטישה יוצא דופן של 1% בלבד - המנכ"ל, חן עמית, מספר איך עושים את זה נכון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
chen amit
חן עמית, מנכ"ל ומייסד טיפלתיצילום: Tipalti

"הקורונה תפסה אותנו בשלב של חיפוש משרדים חדשים בישראל, סן מטאו, ונקובר ולונדון. את כולם עצרתי ברגע האחרון. בזמנו אמרתי שאולי יש כאן הזדמנות לעבוד מהבית. בתחילת מאי שחררו לאט לאט את הנעילה של המשק והתחילה השאלה מה צריך לעשות.

"פניתי לסמנכ"ל הפיתוח שלנו בארץ, ואמרתי לו שיש לו שתי אלטרנטיבות - או לעבור לעבודה מלאה מהבית, או חזרה עבודה מלאה מהמשרד. הוא לא היסס לרגע ואמר שיש צוותים שעובדים ביחידות מעורבות שכוללות אנשי פיתוח, מוצר, בדיקות תוכנה - והזום הוא בסדר אבל זה לא כמו ממשק העבודה במשרד וסיעור המוחות.

"זמן קצר לאחר מכן, סמנכ"לית הכספים שלנו שלחה לי מחקר שבחן חברות שעבדו 100% מרחוק. המחקר בדק את קצב הצמיחה שלהן והראה שחברות גדולות מאוד שומרות על קצב צמיחה אחיד לזה של מתחרותיהן. עבור חברות עם הכנסות של פחות מ-70 מיליון דולר, קצב הצמיחה שלהן הידרדר. חברות עם הכנסות מתחת ל-7 מיליון דולר נפגעו אף יותר. וזה הגיוני, חברות בשלבים עדיין בונות את עצמן. יש המון יצירה שצריכה לבוא לידי ביטוי והיא מתבטאת בעבודה משותפת".

את הדברים אמר חן עמית, מייסד ומנכ"ל חברת טיפלתי (Tipalti) שהוקמה בעמק הסיליקון בראיון עם נעמה זלצמן. זלצמן מראיינת אנשי מקצוע רגע אחרי ש"פיצחו" אתגרים כמו פריסה גלובלית, בניית שדרה ניהולית, ניהול ושימור עובדים, בפודקאסט "כאבי גדילה" מבית "עוד פודקאסט" המתארח ב-TheMarker (האזינו לפודקאסט באמצעות רכיב האודיו בכתבה זו).

טיפלתי הוא סטארט-אפ בתחום הפינטק שפיתח מערכת לאוטומציה של תשלומים וניהול ספקים. לחברה 300 עובדים - שליש בישראל והיתר בעמק הסילקון ובקנדה. עמית הקים את החברה ב-2010 יחד עם משקיע אורן זאב, המשמש כיו"ר. מאז הושקעו בה כ-136 מיליון דולר, בין השאר מגרינספרינג אסוסיאטס, גרופ 11, טרו-בריג' קפיטל ודיק קוסטולו, לשעבר מנכ"ל טוויטר.

עמית אינו מסגיר את הכנסות החברה, הוא רק טוען כי הוא הרף התחתון כדי להשתייך לחברות 'צמיחה' כמותו הוא הכנסות של 10 מיליון דולר. לדבריו, טיפלתי צומחת בכל שנה ב-100% ומחזיקה באחוז נטישת לקוחות (Churn) נמוך במיוחד, שעומד של 1% שנתי.

"התחלנו את 2020 עם 280 עובדים ורצינו לסיים אותה עם 480 עובדים", אומר עמית. "אבל בתחילת מארס, כשהתחילה הדרמה עם הקורונה עצרנו את הגיוסים. אנחנו עדיין חברה שנשענת על משקיעים, וחיכינו לראות מה הולך לקרות. התברר שהדרמה בעולם נמשכת, אבל הלקוחות שלנו צומחים, הרבה מהם בעולמות הדיגיטליים - גיימינג, סטרימינג שעדיין צומחים בסיטואציה הנוכחית.

"הביקוש למוצר שלנו עולה גם כי חברות מחפשות לחסוך ולהתייעל, וכי הן עובדות מהבית וצריכות להקל על עבודה ידנית. הלקוח הכי גדול שלנו זה חטיבה באמזון שעושה איתנו מיליוני פעולות בשנה, אבל יש אלף פעולות בחודש שלא היה עושה איתנו. אבל יום אחד הוא קם בבוקר והצ'קים נעולים במשרד, ושני החותמים - אחד בסן פרנסיסקו ואחד בעיר אחרת 50 ק"מ משם - איך הוא פותר את זה? הרים טלפון לסמנכ"ל התפעול שלנו ומיד הרמנו לו את הפעילות הנוספת"

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט