דיגיטלפסט 2022 | דירקטורית לקוחות בפיירבלוקס: "לכולנו יהיה מטבע דיגיטלי בסוף; זה משנה את המערכת הפיננסית"

יואב כהן
דה מרקר
עובד דה מרקר / הארץ
עובדים
יואב כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: כתב TheMarker אסא ששון, בפאנל עם קארינה צ'רפס, מאיה זהבי ועמרי בן דוד
מימין: כתב TheMarker אסא ששון, בפאנל עם קארינה צ'רפס, מאיה זהבי ועמרי בן דודצילום: תומר אפלבאום
יואב כהן
דה מרקר
עובד דה מרקר / הארץ
עובדים
יואב כהן

"לכל אחד מאיתנו יהיה בסופו של דבר חשבון ביטקוין, ואתה תראה את המצב שלו, או של כל מטבע דיגיטלי אחר שתבחר להחזיק בו, בחשבון שלך, כמו שאתה יכול לראות את המצב של החשבון שלך כיום" - כך אמרה הערב (ג') קארינה צ'רפס, דירקטורית לקוחות בפיירבלוקס, במושב בנושא מטבעות קריפטו ב-DigitalFest 2022, פסטיבל הדיגיטל של TheMarker.

בפאנל, שהנחה עיתונאי של TheMarker אסא ששון, השתתפו גם עמרי בן דוד, שותף מנהל בקרן ויולה; ומאיה זהבי, המתמחה בהשקעות בקריפטו.

"זה לא רלוונטי אם אתה מתייחס לקריפטו כמטבע או כנכס", הסבירה זהבי. "מה שכן חשוב הוא לשים לב שכל מה שסובב את הקריפטו בונה מחדש את המערכת הפיננסית הבינלאומית. בשנתיים האחרונות התפתחו מוצרי חוב שמבוססים על מטבעות קריפטו, ומחירי המטבעות הדיגיטליים נהפכו למשהו שהוא כבר לא רנדומלי – כלומר כאלה שלא מושפעים רק מביקוש והיצע".

בן דוד התייחס לשאלת ההשקעות של קרנות בביטקוין: "אנחנו לא נחזיק במטבע כמו ביטקוין, כי מדובר במטבע שבאופן ספציפי הוא ספקולטיבי. האם נדע להחזיק במטבעות שיהיו חלק מפרויקט אמיתי שקם סביב עולם הבלוקצ'יין והווב 3? התשובה היא כן.

"חייבים לעשות את ההפרדה בין ביטקוין, כמטבע שאי-אפשר לדעת מה יהיה הערך שלו בעוד שנה, למטבעות דיגיטליים אחרים. בסוף יהיה ארנק דיגיטלי לכולנו, שיכיל בתוכו מטבעות דיגיטליים או NFT. העברות הכספים יהיו, בהתאם לכך, פשוטות יותר".

בנוגע לשימוש של גורמי טרור במטבעות דיגיטליים אמרה זהבי: "מחקרים דווקא מראים שסכומי הקריפטו שבהם עשו שימוש לביצוע פעולות טרור או פשעים אחרים נמצאים במגמת ירידה בשנים האחרונות. אנשים מתחילים להבין שהשימוש בקריפטו נהפך לשקוף לחלוטין, ברמה שאפשר לעצור פעילויות במטבעות. ראינו גם הוכחה לכך בסנקציות שהוטלו בעקבות המלחמה באוקראינה. היקף ההונאות במזומן, לצורך העניין, הוא הרבה יותר גבוה".

צ'רפס הוסיפה: "צריך להביא בחשבון שחלק מהגורמים הראשונים שאימצו את הקריפטו הם גורמים שאכן קשורים בטרור, בגלל הנוחות והאנונימיות. אבל ככל שהזמן חולף הרבה יותר אנשים נורמטיביים מאמצים את זה. אנחנו נתקלים בגופים מוסדיים שמניחים את התשתיות עכשיו לשימוש בזה, כי הם מבינים שאחרת הם יאבדו את הלקוחות שלהם".

בעיה נוספת בנוגע שהועלתה במהלך הדיון היא סוגיית אבטחת המטבעות הדיגיטליים, והיכולת לפרוץ לארנקים. "עבור אנשים פרטיים, הדרך הבטוחה לשמור על המטבעות הדיגיטליים היא באמצעות גופים מוסדיים או ארנק קר, וביצוע פעילות רק בצ'יינג'ים ותיקים", אמרה זהבי.

בן דוד הוסיף: "יש גם פריצות בעולם הישן. אלה דברים שחבל קורים, אבל הם קורים. הטכנולוגיה היא זאת שתאפשר להחזיק את הדברים האלה בצורה טובה יותר".

כאשר נשאלה על זיהום האוויר שנגרם בעקבות כריית המטבעות הדיגיטליים, ענתה צ'רפס: "הרבה אנשים מדברים על הנזקים הסביבתיים שיוצר עולם הקריפטו, אבל אף אחד לא מדבר על הנזק שנגרם כיום בעקבות שינוע של כסף ממקום למקום, והפעלת משאיות ברינקס למשל. יש בעולם הפיננסי אופרציה מסיבית שנוגעת לכסף מסורתי, אבל אף אחד לא מביא אותה בחשבון. מעבר לכך, יש כל הזמן התפתחויות טכנולוגיות ומחשבות כיצד להפחית את כמות המשאבים שבהם משתמשים לכריית מטבעות".

זהבי התייחסה לגבי ההתפתחויות בעולם ה-NFT, ועתידו: "אני כרגע לא מאמינה בזה, אבל אני כן חושבת שזה הבסיס למודל שנראה למשל בעוד עשר שנים אצל צרכני מוזיקה ומדיה, בכל הקשור לאיך יוצרים משחקים ותמונות".

כנס DigitalFest 2022, פסטיבל הדיגיטל של TheMarker, נערך במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט בתל אביב בשיתוף בנק הפועלים, אמדוקס, HOT ו-אינדיגו HP ובחסות גינדי, Irani Ventures מבית פקטורי 54 ורשות החדשנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב