בלי היגיון פיננסי: פרויקט הנדל"ן של גינדי נותן עדיפות לעובדי היי-טק

קמפיין חדש של גינדי TLV מציע מימון אטרקטיבי לעובדי היי-טק, רק על בסיס היותם עובדי היי-טק ■ מנכ"ל החברה: "אני מזהה שהם אוהבים את הפרויקט שלנו וזאת האחריות שלי לפנות לקהל היעד הזה"

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם השוק הסיטונאי גינדי, ת"א
מתחם השוק הסיטונאי גינדי, ת"אצילום: אייל טואג
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

מנהל משאבי אנוש בחברה תעשייתית גדולה רוצה לקנות דירה בגינדי TLV. כדי לעשות זאת הוא צריך לפתוח את הכיס ולשלם 20% מהסכום באופן מיידי, כעבור שנה לשלם 40% נוספים ואת שאר הסכום עם קבלת המפתח לדירה. אלה התנאים המקובלים. אדם שעובד במשרה דומה בחברת היי-טק ירכוש את הדירה באותו הסכום, אך יקבל תנאי מימון אטרקטיביים יותר. בגינדי TLV יעשו מה שהם יכולים כדי לעזור לו לרכוש את הדירה. למשל הם יציעו לו לשלם בשלב הראשוני רק 7% מהסכום הראשוני או לקבל הלוואת בלון שבגינה יצטרך לשלם רק את הריבית עד סוף תקופת ההלוואה.

איך יכול להיות שיש פערים בין השניים? בגינדי TLV לא בודקים את מצבם הכלכלי, הם גם לא בוחנים אם יש לעובד ההיי-טק אחזקות לא נזילות בחברה שבה הוא מועסק, ומתי בכלל החל לעבוד בענף ההיי-טק. לצורך העניין, יכול להיות שמדובר באדם שהצטרף לחברת ההיי-טק לפני שבועות או חודשים ספורים. ההבדל היחיד בין השניים נעוץ במקום עבודתו, אם הוא עובד בחברת היי-טק או לא - ולא קיים שום היגיון כלכלי אחר. גם איש טכנולוגיה שיעבוד בחברה שאינה חברת היי-טק לא יהיה זכאי לקבל מגינדי TLV את אותה הצעה אטרקטיבית. בגינדי TLV לא נתנו פרטים מדויקים על תנאי ההטבה ואמרו כי הם משתנים מאדם לאדם. הבנק המלווה הוא בנק לאומי, ומשם הפנו להתייחסות מגינדי TLV.

פרויקט גינדי TLV ממוקם בפינת הרחובות החשמונאים-קרליבך בתל אביב. הפרויקט כולל ארבעה בניינים שבכל אחד מהם יש כמעט 400 דירות. שני מגדלים כבר אוכלסו ושני בניינים נוספים עדיין נמצאים בבנייה. בפרויקט יש דירות של 5-3 חדרים שמחירן ההתחלתי הוא 3.7 מיליון שקל -ומחיר היקרות שבהן יכול להסתכם ב-20 מיליון שקל. במרחק דקות ספורות מהפרויקט יש כמה בנייני משרדים, למשל חג'ג' ועזריאלי שרונה, וגם בנייני המשרדים בצד השני של איילון קרובים יחסית.

פרויקט מגדלי גינדי TLV בתל אביבצילום: אייל טואג

מה הוביל את גינדי TLV לצאת בקמפיין שפונה במיוחד לעובדי ההיי-טק? בשנה האחרונה אנו עדים לפריחתו של הענף, ולזרימה של סכומי כסף רבים לעובדי היי-טק בשל מבול הנפקות ועסקות למכירת מניות בחלק מהחברות. סביר להניח שבגינדי TLV לא רוצים לפספס את הרוכשים הפוטנציאליים. "אנחנו לא רוצים לפספס את גל ההיי-טק", הסביר נציג מכירות בשיחה טלפונית, והוסיף כי הרבה מהעסקות בפרויקט נעשו על ידי עובדי היי-טק וכי בחברה מבינים כי לחלק מהעובדים אין כיום מספיק כסף זמין, אבל יהיה בעתיד.

בחברה מציינים כי עובדי ההיי-טק אוהבים את הפרויקט בגלל הקרבה למקומות העבודה שלהם, והם אף יצאו בקמפיין שהכותרת שלו היא "חמש דקות מהמעלית". ההטבה, אגב, לא מותנית בעבודה באזור הפרויקט. היה ניתן לחשוב כי בפרויקט מנסים למשוך את עובדי ההיי-טק כדי לשדר שהפרויקט יוקרתי וכי מגיעה אליו אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי גבוה, אולם בגינדי TLV מספרים כי כבר עכשיו יותר מ-75% מהדירות נמכרו וכי רבים מהרוכשים הם אכן אנשי היי-טק. אז למה בכל זאת לצאת בקמפיין מיוחד עבורם?

אבי זמיר, מנכ"ל גינדי TLV, מסביר כי "הרבה היי-טקיסטים התבססו סביב הפרויקט בשנים האחרונות והם אוהבים לגור קרוב לעבודה. אין לנו בעיה למכור דירות אבל הפרסום נועד כדי להניע לפעולה. לחלק מעובדי ההיי-טק יש יותר כסף, ויש כאלה שיש להם פחות. יש גם כאלה שיש להם אופציות (לקנות מניות בחברות שבהן הם עובדים; ע"ז). אנחנו לא יודעים את מי נפגוש ומה יהיו היכולות שלו, אז אני אומר - בוא ניפגש ונתפור לכל אחד ואחת חליפה לפי מידה. אני צריך למכור נכסים והמטרה שלי להגדיל את מספר האנשים שבאים לקנות דירה. זה כל הרציונל".

אתם מדברים על הקרבה למקום העבודה, אז למה לא לתת את אותה הטבה לאנשים אחרים שעובדים באזור, למשל לעורכי דין? אולי ההטבה שלכם יכולה לעזור לעוד אנשים לקנות דירות.

"כל בן אדם שקונה אצלי דירה זה מלאכת מחשבת כלכלית. אני לא מונע מאף אחד לקנות דירה ונשב עם כל אחד. אבל אני לא יודע להגיד: 'שכל אחד יבוא'. אני מזהה מגמות בפרויקט וזאת האחריות שלי לפעול בהתאם. עובדי ההיי-טק זה הקהל שמתקשר איתנו, מגיע לפה, אוהב את הפרויקט, שוכר דירות ורוצה לקנות - אז הוא נהפך לקהל יעד רלוונטי. בעבר עשינו תוכניות לאוכלוסיות אחרות, גם לעורכי דין".

יש באחרונה טענה על כך שהפריחה של תעשיית ההיי-טק תשפיע על מחירי הדיור. מה דעתך לגבי הדיון הזה?

"אם אתה שואל אותי, ת"א מתנהלת באופן אישי בלי קשר להיי-טק, אלא יותר בגלל משקיעים. עובדי ההיי-טק יקנו דירות, אבל משקיעים רוכשים 15-10 דירות ואלה היקפים הרבה יותר משמעותיים. לצדם יש גם חברות שעוסקות בדירות להשכרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?