עם תיקים צהובים ועמלות נמוכות: כך תנסה משלוחה להתחרות בוולט ובתן ביס

החברה, המפעילה פורטל של מסעדות ורשתות מזון, נכנסת באיחור לשוק משלוחי האוכל ■ כדי להתמודד, היא תגבה מהמסעדות עמלות מופחתות, תציע לשליחים לבחור העסקה כעצמאים או כשכירים ותאפשר צבירת כסף בהזמנה

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופנועים של משלוחה
אופנועים של משלוחהצילום: גל איזנר
שגיא כהן
שגיא כהן

תושבי תל אביב החלו להבחין בחודשים האחרונים בשליחים במדים חדשים שדוהרים ברחובות, בחולצות ותיקים צהובים – שהצטרפו לתנועה הערה גם כך של שליחים כחולים (וולט) וכתומים (תן ביס). השליחים הצהובים שייכים ל-NOW, שירות המשלוחים החדש של חברת משלוחה הוותיקה, שהחליטה בשנה שעברה להיכנס לשוק העמוס של משלוחים ממסעדות. הפיילוט, שהושק לפני כחודשיים, כולל כ-100 מסעדות – והשקה רשמית ומלאה צפויה בעוד כמה חודשים.

המשלוחים באמצעות NOW זמינים כרגע בתל אביב באמצעות אפליקציית משלוחה, ומבטיחים משלוחים מהירים בזמן המתנה של 30-20 דקות, כולל מעקב אחר מיקום השליח. בדומה לוולט, במשלוחה מתכננים בהמשך גם להציע מוצרים נוספים ולא רק מנות ממסעדות, ובהם מוצרי פארמה ומצרכים מהמכולת.

דניאל רחמים, מנכ"ל קבוצת משלוחהצילום: גל איזנר

משימה לא פשוטה

משלוחה ידועה בעיקר באפליקציה ובאתר שהיא מפעילה זה כעשור, שהם פורטל, או שוק מקוון, של מסעדות ורשתות מזון. במשלוחה אפשר לצפות בתפריטי מסעדות ולבצע הזמנה – המבוצעת על ידי שליחי המסעדות או הרשתות עצמן. שירות NOW הוא מערך משלוחים שהיא עצמה תפעיל עבור מסעדות שאין להן שליחים משלהן, במודל דומה לזה של וולט או של שירותים דומים בחו"ל כמו דליברו ו-Uber Eats.

"הבנו שאנחנו צריכים שליטה על כל המוצר והשרשרת שלנו", אומר דניאל רחמים, מנכ"ל ומייסד משלוחה, בראיון ל-TheMarker. "אתה יכול לעשות את המוצר הכי טוב, עם ממשק מדהים, תוכן ושירות לקוחות, אבל אין לך שליטה מתי ההזמנה מגיעה ללקוח ואיך היא מגיעה אליו. וזו ההבנה שעשתה אצלי את השינוי".

אבל כבר עתה ברור שלמשלוחה תהיה משימה לא פשוטה. היא נכנסת לשוק באיחור ניכר: וולט ותן ביס מפעילות שירותי משלוחים בישראל מאז סוף 2018. וולט, בערים שבהן היא פועלת, הצליחה להפוך למותג חזק ולשם נרדף למשלוחי מזון. ב-2020 הצטרפה חברה נוספת בשם TAKE (בצבע ירוק). נוסף על כך, NOW עולה לאוויר דווקא כשישראל יוצאת ממשבר הקורונה, שהזניק את שוק המשלוחים, וכשאנשים חוזרים לאכול במסעדות.

שליחים של וולט. בית המשפט קבע כי יש לפסוק גם פיצוי שאינו ממוני, מעין קנסצילום: תומר אפלבאום

"אנחנו נמצאים רק בהתחלת המגמה", משיב רחמים. "אנשים חושבים שזה התחיל בקורונה, אבל היא רק חתמה וקיבעה שכל עסק ומסעדה, לא משנה כמה הם שמרנים, צריכים לעבור לאונליין". לדבריו, "החיבור של אנשים למותגים המתחרים הוא לא ברמה שחוסמת שחקנים חדשים. זה לא אפל, שאנשים עושים קעקועים שלה. בסוף תראה יותר ויותר את הארגזים הצהובים".

מודל העסקה היברידי

לדברי רחמים, משלוחה מציעה כמה נקודות שאמורות לבדל אותה. ראשית, עמלות מופחתות ממסעדות. בשלב הראשון, משלוחה תגבה 20 שקל על כל משלוח, ולאחר שלושה חודשים עמלה של 20%. וולט, לשם השוואה, גובה כ-27% ממרבית המסעדות (חוץ ממסעדות ומרשתות חזקות וידועות, שזוכות להנחות). דמי המשלוח ב-NOW מתחילים ב-8 שקלים, נמוך במעט בוולט (החל ב-10 שקלים), אך יקר יותר מתן ביס, שעדיין לא גובה כסף על משלוחים במערך השליחים שלה. נוסף על כך, משלוחה מקווה להגיע לפרישה ארצית רחבה יותר, כולל לפריפריה ולערים שאליהן וולט טרם הגיעה.

משלוחה תנסה לקרוץ לשליחים באמצעות מודל העסקה היברידי, ותציע להעסיק שליחים כפרילנסרים־עצמאים (כמו בוולט) או כשכירים (כמו בתן ביס), לפי המודל שבו יבחרו. העצמאים ייהנו מהגמישות בשעות העבודה, והם יכולים "לעלות ולרדת" מהשירות בכל שעה ובכל יום שירצו, אך לא ייהנו מזכויות סוציאליות. השכירים אמנם יקבלו את הזכויות, אך יחויבו לעבודה במשמרות ולקחת כל הזמנה שתוטל עליהם, כלומר פחות גמישות. מערך המשלוחים מופעל על ידי חברת ניהול המשלוחים סנדי, שנרכשה בכמה מיליוני דולרים על ידי משלוחה לפני כשנה.

בידול נוסף הוא מודל הקשבק ברוב ההזמנות במשלוחה, צוברים כסף שניתן לנצל בהזמנה הבאה, במודל קשבק, כשהכסף נצבר בארנק דיגיטלי כמטבע בשם "מישקוין". "אנחנו מנסים להיות ארנק דיגיטלי של משלוחים ממסעדות", אומר רחמים.

יתרון נוסף שמשלוחה מקווה שיהיה לה הוא היכולת לאסוף נתונים ודאטה על לקוחות וסועדים, ולהשתמש בהם. לפני כשנה רכשה משלוחה את חברת הטכנולוגיה קומו (לשעבר קונדואיט) בכמה מיליוני דולרים. קומו פיתחה טכנולוגיה שמתחברת לקופות של המסעדות, יוצרת פרופילים של הלקוחות שביצעו הזמנות או אכלו במסעדה ומפיקה תובנות שניתן לתרגם להצעות שיווקיות שונות. למעשה, משלוחה מחזיקה מאגר נתונים ותובנות נרחב על לקוחות פוטנציאליים, גם כאלה שלא הזמינו דרך הפלטפורמה שלה, דבר שמאפשר לה לבצע פילוחים ולהציע הצעות שיווקיות ממוקדות.

2,000 מסעדות

רחמים, 43, מתגורר בתל אביב וגדל ברמת גן. כבר כשהיה נער החל לעבוד בניקיון מדרגות, בסבלות ובחלוקת פליירים. "בתקופה הזאת הייתי חושב לפני שהייתי מוציא חצי שקל על מסטיק", הוא מספר. את השירות הצבאי עשה במודיעין: "באגד של 8200", הוא צוחק. כבר מגיל 18 נכנס לתחום המסעדנות, ועבד כברמן, מלצר ומנהל משמרת, ותפקידו האחרון היה מנהל מסעדת דיטה המיתולוגית.

"היתה לי התלבטות לאילו כיוונים אני הולך, אבל היה לי ברור שאהיה עצמאי. יום אחד הגיעו אלי יזמים עם רעיון: דיסק שעליו צורבים 10 תפריטים ומחלקים לאנשים במקום פליירים. לקחתי את הדיסק ואמרתי: 'מה דיסק, הרי כבר יש אינטרנט'. זה הצחיק אותי. אמרתי שצריך אתר אינטרנט שיהיה מרקטפלייס של מסעדות שעושות משלוחים, והלכתי לכיוון הזה. התחלתי עם כמה מאות אלפי שקלים מכסף שלי ומהלוואות. הבעיה היתה שמסעדות לא היו מוכנות לשלם לי, כי עדיין לא היו לי גולשים. אז אמרנו למסעדות: 'אל תשלמו כלום, רק אחוזים בודדים על כל הזמנה טלפונית או הזמנה אונליין'. אני התעסקתי בעדכון כל התוכן, התפריטים והמנות, והמסעדות שילמו בהתאם לצריכה. משם זה הלך והתפתח".

שליחים של תן ביס בתל אביב. "אם אתה לא מותג חזק, אתה לא יכול להסתדר בלי חברות המשלוחים"צילום: תומר אפלבאום

משלוחה, שהוקמה ב-2011, מעסיקה כיום כ-100 עובדים, שליש מהם אנשי טכנולוגיה ומוצר, במשרדים הממוקמים באזור התעשייה בבני ברק. החברה לא גייסה הון חיצוני, ולדברי רחמים היא רווחית, ויש לה מחזור של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

האפליקציה והאתר של משלוחה, שמרכזים מסעדות ברחבי הארץ שלהן שירות משלוחים, מאפשרים להזמין מכ-2,000 מסעדות, במודל המסורתי שבו ההזמנה נעשית דרך משלוחה, מועברת למסעדה שמטפלת בעצמה במשלוח, כולל הוצאת שליח. ברוב המקרים, ההזמנות מהאתר מתממשקות לקופת המסעדה, אך לא תמיד. "יש עדיין מסעדות שמקבלות את ההזמנה דרך פקס", מספר רחמים. "עובדי המסעדה מוציאים את הדף מהפקס ומקלידים את ההזמנה לקופה. מסתבר שהפקס עוד לא מת".

פעילות נוספת היא משלוחה דיגיטל – בנייה והפעלה של אתרי אינטרנט ומערכות הזמנות עבור כ-1,000 מסעדות ורשתות בארץ. זאת, לצד הפעילות החדשה יותר של קומו. נוסף על כך, כבר בשנה שעברה נכנסה חלקית לנושא המשלוחים כשהכריזה על שיתוף פעולה עם גט, למשלוחי מנות ממסעדות ללקוחות רחוקים.

כיום משלוחה מעבדת כמיליון הזמנות בחודש, כמחציתן באמצעות האפליקציה והאתר ומחציתן דרך האתרים שהיא מפעילה עבור המסעדות.

מהן המנות הפופולריות?

"המובילים תמיד היו אוכל אסייתי, פיצה והמבורגר. אבל הפיצה איבדה מהבכורה שלה לטובת האוכל האסייתי, שעשה זינוק גדול מאוד", אומר רחמים.

בישראל יש לא מעט מתחרות שעוסקות גם הן במפגש שבין טכנולוגיה, מסעדנות ומשלוחים, ומשלוחה מתחרה ברבות מהן, ובהן – נוסף על וולט ותן ביס – טאביט, זאפ Rest, רול, ו-2eat.

"תוך כמה שנים, האפליקציות של המייל האחרון יהפכו להיות הבסיס להכל", אומר רחמים. "אתה תיכנס לאפליקציות מייל אחרון כמו משלוחה, כי אתה רוצה לקבל הכל כאן ועכשיו – מנה ממסעדה, מצרכים מהסופר, בקבוק יין לחברים, גלידה, חולצה לחתונה בערב, מתנה לחברה. הכל כאן ועכשיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים