דרור בין הוא המנכ"ל החדש של רשות החדשנות

בין משמש בעשור האחרון כמנכ"ל חברת רד, הוא נבחר מבין 60 מועמדים שהתמודדו במכרז ויחליף את אהרון אהרון

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור בין
דרור ביןצילום: רד תקשורת
רותי לוי
רותי לוי

דרור בין ימונה לתפקיד המנכ"ל החדש של רשות החדשנות. בין נבחר מקרב כ-60 איש שהגישו מועמדות לתפקיד. ועדת האיתור התלבטה עד הדקות האחרונות בין שני מועמדים סופיים. המינוי של בין יאושר סופית לאחר התייעצות עם הוועדה לבדיקת מינויים ברשות החברות.

בין (54) מכהן כנשיא ומנכ"ל חברת רד (RAD) החל מ-2012. רד מובילה פתרונות גישה לרשתות תקשורת ומעסיקה כמה מאות עובדים, במטה החברה ברמת החייל בתל אביב, במרכז הייצור בהר חוצבים בירושלים, במרכז הפיתוח בבאר שבע ובסניפיה ברחבי העולם.

בעברו התעסוקתי כיהן כעשור בתפקידים בכירים בחברת קומברס, כשהאחרון שבהם היה סמנכ"ל המכירות הגלובליות של החברה וחבר הנהלה. לאחר מכן הוא שימש כמשקיע בקרן ההון סיכון כרמל ונצ'רס (כיום ויולה ונצ'רס), ושותף בחברת הייעוץ האסטרטגי שלדור. בין הוא בעל תואר BSC בהנדסת מערכות מידע ומחשבים מהטכניון, תואר BSC בתעשייה וניהול מהטכניון ותואר שני במנהל עסקים (שיווק ומימון), מאוניברסיטת תל אביב. הוא נשוי ואב לשלושה, מתגורר ברמת השרון.

ועדת האיתור פירסמה את המשרה ב-18 אוקטובר. כחלק מתנאי הסף של המכרז נדרש ניסיון כיוון שהמנכ"ל או המנכ"לית המיועדים חייבים ניסיון בתעשייה בשוק האזרחי, וקריירה צבאית או ממשלתית בלבד לא מספיקות. קריטריון זה נועד למנוע פוליטיזציה של התפקיד - שהוא מקצועי באופיו. בנוסף, נדרשו המועמדים לעמוד בקריטריונים הבאים: במהלך 15 השנים האחרונות המועמד חייב ניסיון של 8 כמנכ"ל תאגיד תעשייתי של 80 מיליון שקל, או מנהל חטיבה עסקית בתאגיד כזה, או לחילופין שותף בקרן הון סיכון שביצע השקעות של 200 מיליון שקל במצטבר.

רשות החדשנות, שנקראה בעבר אגף המדען הראשי, היא רשות סטטוטורית עצמאית ומשמשת כזרוע הממשלתית לתמיכה בהיי-טק - ענף שאחראי לכמעט 15% מהתמ"ג וכמעט 50% מהייצור התעשייתי בישראל. הרשות תומכת במיזמים בתחילת דרכם, בתוכנית החממות, שיתופי פעולה בין חברות רב לאומיות לישראליות ועוד. באחרונה היתה הרשות אחראית לתוכנית לעידוד מוסדיים להשקעה בהיי-טק. תקציבה של הרשות הוא כ-1.8 מיליארד שקל בשנה. ב-2020 התקציב גדל (עקב משבר הקורונה) - והסתכם בכ-2.25 מיליארד שקל. רשות החדשנות קמה, במבנה הנוכחי שלה, ב-2016, ומאז עמד בראשה אהרון אהרון - שהגיע גם הוא מעולם ההיי-טק ושימש בתפקדו הקודם מנכ"ל אפל ישראל.

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד