האתגר של מטריקס: משרה נחשקת למי שיצליח לנטרל את הפצצה

חברת מטריקס העלתה לרשת סדרת אתגרי חשיבה במטרה לזהות מועמדים מתאימים לצוות מחקר הסייבר שלה

רותי לוי
רותי לוי
עובדת חרדית במשרדי מטריקס
עובדת חרדית במשרדי מטריקסצילום: אייל טואג אייל טו
רותי לוי
רותי לוי

חברת מטריקס יוצאת זו השנה השנייה למבצע גיוס עובדים לקבוצת מחקר הסייבר שלה (Cyber R&D Labs) - מקרב הקהל הרחב. החברה העלתה לרשת אתגר הפתוח באתר ctf.matrixcyberlabs.com ומאפשר הליך קבלה לתפקיד טכנולוגי בחברה ללא קורות חיים, וללא ניסיון מעשי בתחום בשוק העבודה.

מדובר באוסף של שמונה חידות טכנולוגיות בדרגות קושי שונות, הבוחנות צורת חשיבה, כאשר המטרה המרכזית היא "לנטרל פצצה" שהונחה בחדר בעיר הרצליה. הפתרון של החידות כולל תחקור אפליקציה במכשיר נייד חשוד, איתור ונטרול דליפות מידע, פענוח הודעות מוצפנות ועוד.

במטריקס שילבו באתגר גם אלמנט פיזי - הפצצה המאולתרת מונחת בחדר אמיתי בהרצליה, המתועד 24/7, כך שמשתתפים יכולים לפצח את הקודים והסיסמאות בעודם צופים מרחוק במתרחש. הצלחה בפתרון חידה גורמת לתזוזות פיזיות בזמן אמת בתוך החדר כמו הדלקת נורות צבעוניות, הפעלת מכשירים חשמליים ועוד - ואלה משמשים כרמזים נוספים אותם יש לפצח כדי להתקדם לשלבים הבאים.

האתגר אינו דורש אמנם ניסיון, אך כן דורש יכולות למידה עצמית גבוהות ועניין קודם בתחום, ובכלל זה ידע בסיסי מסוים בתכנות. באתגר הקודם שפירסמה החברה לפני שנה, 2,300 איש ניסו להתקבל - 700 מהם הצליחו לפתור לפחות שלב אחד, ואילו רק 13 הצליחו לפתור את האתגר במלואו. כל ה-13 זומנו לראיונות ומתוכם החברה גייסה לשורותיה שני עובדים.

לייב סטרימינג של החדר עם הפצצה

עובדים מבוקשים

מטריקס אינה מסגירה את פרטי השכר של המתקבלים וטוענת כי לא מדובר במודל אחיד. "לכל אדם יש הכישורים והיכולות הייחודיים שהוא מציג והרקע שהוא מביא עמו, וכך בהתאם גם נקבע שכרו", מסרו מהחברה. מטריקס אינה היחידה שמגייסת באמצעות אתגרי רשת הפתוחים לקהל הרחב. חברת צ'ק פוינט מגייסת קורס חוקרים של כ-20 עובדים מזה ארבע שנים בדרך זו.

בצ'ק פוינט מבטיחים למתקבלים חסרי ניסיון תעסוקתי כלשהו, שכר התחלתי של 14 אלף שקל; ולמועמדים שעושים הסבה מקצועית, שמירה על רמת השכר שלהם עד תום הקורס. לאחר הקורס החברה מקפיצה את שכר החוקרים ב-30% בתוספת בונוס שנתי. חוקרי סייבר מנוסים, בעלי ניסיון של ארבע שנים ומעלה, הם עובדים מבוקשים מאוד בתעשייה ושכרם הממוצע לפי טבלאות השכר גבוה מ-35 אלף שקל (ברוטו).

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקסצילום: חגי פריד

מטריקס היא חברת שירותים טכנולוגיים הנשלטת על ידי חברת ההחזקות הישראלית פורמולה מערכות, ומנוהלת על ידי מוטי גוטמן. היא נסחרת בבורסה לניירות ערך לפי שווי של 4.75 מיליארד שקל, ומעסיקה כ-10,300 עובדים.

בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020 (ינואר-ספטמבר) היא דיווחה על הכנסות של 2.8 מיליארד שקל - עלייה של 4% ביחס לתקופה המקבילה ב-2019. הרווח התפעולי שלה הסתכם ב-207 מיליון שקל - עלייה של כ-10.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול הושפע בעיקרו כתוצאה מהעלייה ברווח הגולמי, הנובעת מקיטון בהוצאות השוטפות והמעבר לעבודה מהבית. הרווח הנקי של מטריקס עלה ב-8% ל-130 מיליון שקל. לחברה תזרים מזומנים חיובי של 285 מיליון שקל.

החלק הארי בפעילותה של מטריקס - האחראי ל-61% מההכנסות - הוא עבודות ייעוץ והטמעה לפי פרויקטים עבור התעשייה המקומית - כגון גופים פיננסים, טלקום וביטחון (ועוד כ-10% עבור השוק האמריקאי). גם פעילות הסייבר משרתת לקוחות חיצוניים לפי פרויקטים. זרוע הסייבר ממוקמת בהרצליה פיתוח ומונה כמה עשרות עובדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"