חקלאות מדייקת: CropX הישראלית רוכשת חברה ניו-זילנדית

העסקה בוצעה במזומן ובמניות, והיקפה לא נמסר – אך היא נאמדת בכמה מיליוני דולרים ■ החברה גייסה עד היום יותר מ-20 מיליון דולר בשני סבבי גיוס

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
  חיישן של קרופאקס הישראלית, שמאפשר לחקלאים להפחית בעלויות מים, דשן ואנרגיה. "ישראל היא קרקע פורייה לכמה חברות שיכולות לאזן בחזרה את חוסר האיזון שהאדם גרם בטבע"
חיישן של קרופאקס הישראלית, שמאפשר לחקלאים להפחית בעלויות מים, דשן ואנרגיה. "ישראל היא קרקע פורייה לכמה חברות שיכולות לאזן בחזרה את חוסר האיזון שהאדם גרם בטבע"צילום: רונית פז
שגיא כהן
שגיא כהן

חברת הסטארט-אפ הישראלית CropX (קרופאקס) העוסקת בתחום החקלאות המדייקת, הודיעה שרכשה את חברת Regen מוולינגטון, ניו זילנד. העסקה בוצעה במזומן ובמניות, והיקפה לא נמסר – אך היא נאמדת בכמה מיליוני דולרים. על פי קרופאקס, העסקה מומנה ממקורות ההון של החברה: הכנסות והון שגויס בעבר ממשקיעים. החברה גייסה עד היום יותר מ-20 מיליון דולר בשני סבבי גיוס.

בעקבות הרכישה, עובדי Regen יצטרפו לחברה. איתן דן, לשעבר משנה למנכ"ל קרופאקס, ישמש כמנכ"ל הפעילות בניו זילנד. על פי החברה, העסקה התבצעה במהלך חודשי הקורונה כשכל התהליכים שהיו הכרוכים בהן התבצעו באמצעות שיחות ווידיאו, ללא כל פגישות פיזיות.

זו הרכישה השנייה של החברה השנה לאחר שרכשה בחודש ינואר את מתחרה CropMetrics מנברסקה ומשרדיה הפכו למרכז המכירות והשיווק של קרופאקס בארה"ב.

תומר צח, מנכ"ל קרופאקסצילום: רונית פז

קרופאקס שהוקמה ב-2015, פיתחה פלטפורמה המבוססת על הטמנת חיישנים בקרקעות של שדות חקלאיים. היא אוספת מדדים שונים של מצב הקרקע, כמו טמפרטורה ולחות, מתחברת למערכות ההשקיה של החקלאים – וכך מאפשרת לחקלאי להפחית בעלויות מים, דשן ואנרגיה. Regen, שנוסדה בשנת 2010, פיתחה מערכת המלצות חכמה שמדריכה מגדלי בקר בניו זילנד ומספקת להם המלצות השקיה.

"הצמיחה המואצת שלנו בשוק החקלאות המדייקת העולמי מציבה אותנו בעמדה מצוינת לרכוש חברות אג-טק אחרות", מסר תומר צח, מנכ"ל קרופאקס. "באמצעות Regen נכנסנו לשוק החלב העולמי. ההתמחות בשוק זה תאפשר לנו להיכנס למדינות נוספות בעלות תעשיית חלב משגשגת וביניהן הולנד ואירלנד".

על פי מידע שמסרתה קרופאקס, המערכת שלה מנהלת 4 מיליון דונם של שדות בעשרות מדינות. בין לקוחותיה: ריינקי האמריקאית ופארם אגרו מקוסטה ריקה. החברה הכריזה בשנה שעברה על שותפות אסטרטגית עם חברת כימיקלים לישראל (כיל).

החברה הוקמה על ידי יצחק בנטוויץ שאינו פעיל בחברה, והיא מנוהלת מ- 2017 על ידי תומר צח. היא מעסיקה כעת כ-50 עובדים. בין המשקיעים בה: קרן Innovation Endeavors של אריק שמידט, לשעבר מנכ"ל גוגל, OurCrowd Finistere Ventures, ו-Greensoil.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט