האתגר של צ'ק פוינט חוזר: הצ'ופר למי שיפצח אותו - החל מ-14 אלף שקל בחודש

צ'ק פוינט העלתה לרשת סדרת אתגרי חשיבה במטרה לזהות מועמדים מתאימים לצוות המחקר שלה ■ עבור מובטלים היא מבטיחה לשלם גם על זמן ההמתנה לקורס

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי צ'ק פוינט בתל אביב
משרדי צ'ק פוינט בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
רותי לוי
רותי לוי

חברת צ'ק פוינט יוצאת זו השנה הרביעית למבצע גיוס עובדים בקרב הקהל הרחב. החברה העלתה לרשת אתגר אינטרנטי, שפתוח לכל באתר csa.checkpoint.com ומאפשר הליך קבלה לתפקיד טכנולוגי בחברה ללא קורות חיים, וללא ניסיון רלוונטי.

מדובר באוסף של 12 תרגילים לוגיים בדרגות קושי שונות, שאינם מצריכים ניסיון קודם או ידע בתכנות - אלא בוחנים צורת חשיבה. מי שיצליח להשיב על מספר משמעותי של חידות עד סוף אוקטובר - יזומן לראיון בחברה שיאפשר לו להשתלב בקורס הכשרה אינטנסיבי בן שלושה חודשים בשכר מלא, בסגנון קורס אר"מ הצה"לי (קורס נחשב למפתחי סייבר, ר"ל). הקורס יחל בנובמבר 2020. בצ'ק פוינט מוסיפים כי אנשים מובטלים שיפתרו את החידות מוקדם ויתקבלו לתוכנית - יקבלו תשלום גם על תקופת ההמתנה עד לקורס.

לדברי יניב בלמס, מנהל מחלקת המחקר בצ'ק פוינט שגם מנהל את התוכנית, את האתגר הקודם ניסו לפתור 4,000 איש, מתוכם כ-100 איש פתרו 9 חידות ומעלה וזומנו לראיון, מהם נבחרו 20 לקורס. כולם סיימו אותו בהצלחה והשתלבו בצוות המחקר והפיתוח של החברה.

הביקוש הגדול לעובדים מיומנים בתעשיית ההיי-טק, והתחרות הקשה בענף הסייבר בפרט - הופכים את תהליך גיוס העובדים למאתגר במיוחד עבור החברות - ודוחקים בהן לפרוץ את המועדון הסגור של ההיי-טקיסטים למעגלים חדשים. בין בוגרי הקורס של צ'ק פוינט בשלוש השנים שבו התקיים - בוגרי ישיבות, רואה חשבון, מפיקה ברדיו, סוכן ביטוח לצד מתכנתים מנוסים עם ותק של שני עשורים - כל האנשים האלה הצליחו ללמוד פריסת קוד והנדוס לאחור (ריוורסינג - חקר של דבר באמצעות פירוקו לגורמים ולימוד דרך הפעולה שלו, ר"ל).

בצ'ק פוינט מציינים כי אחד מבוגריו הראשונים של הקורס רשם לאחרונה פטנט על קלסיפקציה למשפחות וירוסים אוטמטית - מדובר באדם בן 32 שלפני הקורס הועסק כמקרין בסינמטק.

נשים הן עדיין מיעוט בקורס - גם בקרב המתמיינים. בלמס מציין כי במחזור האחרון היו שלוש נשים בלבד מתוך 20 משתתפים, ובקודמים לו בין אפס לאחת. החברה מנסה לפרסם את האתגר בקרב קבוצות נשים כדי לעודד פניה. המחזור הנוכחי, בצל מגיפת הקורונה, הולך להתקיים בפעם הראשונה באופן מקוון - מה שיהפוך את הקורס נגיש יותר לקהלים שצ'ק פוינט לא הצליחה להגיע אליהם בעבר - כמו עובדים מהפריפרייה ואנשים מבוגרים.

השכר במהלך הקורס של צ'ק פוינט נקבע בהתאם לנתוני המועמד והכנסתו הקודמת - אולם הוא מתחיל ב-14 אלף שקל לחסרי כל ניסיון בשוק התעסוקה. בתום ההכשרה השכר עולה בכ-30% ומבוסס על שכר, בונוס שנתי והשתתפות בתוכנית המניות (RSU) של החברה. בצ'ק פוינט מסבירים כי אם אדם מגיע מעבודה אחרת ומעוניין בהסבה מקצועית - שומרים לו על השכר.

חוקרי סייבר מנוסים, בעלי ניסיון של 4 שנים ומעלה, הם עובדים מבוקשים מאד בתעשייה ושכרם הממוצע לפי טבלאות השכר גבוה מ-35 אלף שקל (ברוטו).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה