מרוצים מהבנקים, מאוכזבים מרשות המסים: הרגלי השימוש באינטרנט של ישראלים בקורונה

סקר שערך איגוד האינטרנט הישראלי בקרב משתמשי אינטרנט מראה שהישראלים צורכים שירותי בנקאות וזימון תורים בהיקפים גדולים ברשת אבל לא מרוצים מאיכות האינטרנט ■ פערים בשימוש בין הציבור הערבי ליהודי

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
אתר שופינג אונליין
אתר שופינג אונלייןצילום: בלומברג
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

הישראלים מרוצים משירותים של אתרי מסחר מקוון ובנקאות דיגיטלית בפער גדול מאשר אלו שמספקים אתרי הממשלה ומחצית מהגולשים מעידים כי חווית הגלישה המקומית היא ברמה ירודה, כפי שעולה מסקר שמפרסם היום (ד') איגוד האינטרנט הישראלי שבחן את הרגלי השימוש באינטרנט וכיצד השפיעה עליהם הקורונה. עוד עולה מהסקר כי ישנם פערים גבוהים בין החברה היהודית לערבית בצריכת שירותים מקוונים וכי הציבור הערבי סומך יותר על מידע ברשתות החברתיות מאשר גופי חדשות כמו עיתונים, רדיו וטלוויזיה.

הסקר חושף את החשיבות הגבוהה של הקמת אתר אינטרנט לעסקים: 85% ממשתמשי האינטרנט בישראל מבצעים קניות באתרי מסחר מקוון ישראלים ובינלואמיים. 80% ציינו שמשתמשים בשירותי בנקאות מקוונים ובשל מגפת הקורונה וההגבלות שהוטלו בחצי השנה האחרונה - נרשמה עלייה של 10% בפניה לשירותים אלו. גידול נוסף נרשם בקביעת תורים וביצוע תשלומים דרך אתרי אינטרנט.

עליה נוספת נרשמה בצריכת שירותים ממשלתיים - עד הקורונה רק 54% מהמשתמשים השתמשו בטפסים ממשלתיים מקוונים - למשל בביטוח לאומי ורשות המסים - ובתקופת הקורונה נוספו אליהם עוד 21% ממשתמשי האינטרנט בישראל שלא עשו זאת עד היום. כמחצית מאותם משתמשים מעידים כי השירותים המקוונים של קופות החולים והבנקים הם מצויינים, לעומת זאת רק 10% מהמשיבים ענו כך על אתרי רשות המסים ושירות התעסוקה. רק 40% מהחברה הערבית משתמשים בשירותי ממשלה מקוונים.

הרשתות החברתיות ממשיכות להוות נתח נכבד מהשימוש ברשת - 51% מהנשאלים ציינו כי משתמשים ברשת חברתית אחת לפחות ביום. בציבור הערבי האחוזים גבוהים יותר - 73% נכנסים פעם אחת ביום לפחות. במהלך הקורונה, 27% מהמשתמשים הערבים העידו כי הרשתות החברתיות היו מקור המידע האמין ביותר עבורם ורק 19% סמכו על מידע ששודר בטלוויזיה. בציבור החרדי חמישית העידו שצורכים רק אתרי חדשות מגזריים.

הפתעה נרשמת בקרב צריכת האינטרנט בציבור החרדי. 27% מהמשתמשים בחברה החרדית העידו כי השתמשו באינטרנט בעבודה מהבית בתקופת הקורונה, זאת לעומת 13% בלבד מהציבור הערבי. חווית הגלישה עצמה עבור הישראלים טעונה שיפור: רק 15% העידו כי היו מרוצים ממהירות הגלישה וכי לא חוו ניתוקים לעומת 47% שענו כי החוויה בינונית ומטה.

עו"ד יורם הכהן, מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי, אמר כי בתקופה זו היתה עליה של 30% ברישום שמות מתחם (דומיינים) במרחב IL ועלייה משמעותית בהיקף השימוש באינטרנט. "מקבלי ההחלטות חייבים לשים לב שיש פערים באיכות וזמינות השימוש בין הציבור היהודי לערבי ולגבש מיידית מנגנונים ליצירת שיוויון מהותי בין האוכלוסיות בארץ", הוסיף הכהן.

*המחקר בוצע על ידי חברת סטאטנט ביולי 2020 בקרב 808 נדגמים מקרב משתמשי אינטרנט שהם מדגם מייצג של כלל משתמשי האינטרנט בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל