ההיי-טק עובר לעבוד מהבית? חברות ישראליות ממליצות לא להגיע למשרד

אינטל, המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק בישראל, הפכה עבודה מהבית לאופציה ■ חברות ישראליות אחרות נערכות לכך, ובכמה מהן כמו אינוביד ו-Bringg אף ביצעו "פיילוט" של עבודה מהבית לצורך תרגול ובדיקת תשתיות

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 עבודה מהבית (אילוסטרציה)
עבודה מהבית (אילוסטרציה) צילום: Matthew Cavanaugh/The New York Times
שגיא כהן
שגיא כהן

לאחר ביטול מסיבות הפורים בחברות היי-טק ישראליות בעקבות התפרצות נגיף קורונה, שורה של חברות נערכות לכך שעובדיהן יעברו לעבוד מהבית.

אינטל ישראל המליצה לחלק מעובדיה להישאר בבית בתקופה הקרובה – אלה שסוג עבודתם מאפשר זאת. באינטל מסרו כי "הבטיחות והרווחה של עובדי אינטל נמצאות בראש סדר העדיפויות שלנו. כאמצעי זהירות, הגבלנו נסיעות בינלאומיות לא מהותיות והפכנו את העבודה מהבית לעת עתה לאופציונאלית, למי שמסוגל לבצע את עבודתו מרחוק ומבקש לעשות זאת. אנו עוקבים מקרוב אחר המצב ופועלים להבטיח כי לעובדים שלנו יהיו מידע ומשאבים הדרושים להם כדי להישאר בטוחים".

אזעקת אמת: לפני ההתפרצות, טוב שמכניסים עשרות אלפים לבידוד | האינטרסנטים

אינטל ישראל היא המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי, בחברה מועסקים כ-13,700 עובדים בהעסקה ישירה, כולל עובדי מובילאיי. עם זאת, חלק מהם הם עובדי ייצור שלא יכולים לעבוד מביתם.

גם חברת דרופבוקס יצאה בהנחיה מפורשת לכלל עובדיה בעולם, בהם 60 עובדי מרכז המו"פ בישראל, לעבוד מהבית. "ההנחיה שניתנה כעת היא לתקופה של שבועיים, מתוך רצון לתמוך ברשויות הבריאות במדינות שונות בנסיונן להדוף את התפשטות המחלה. במקביל בוטלו נסיעות עבודה לחו"ל והשתתפות בכנסים", נמסר.

חברת Chegg עידכנה היום את 100 עובדיה במרכז המו"פ ברחובות כי היא ממליצה לעובדיה לעבוד מהבית. שחר שקוף, המנכ"ל, מסר לעובדיו כי החברה מעודדת עבודה מהבית, בדגש על עובדים שמגיעים לעבודה בתחבורה ציבורית. בנוסף, עובדים שנמצאים בקבוצות סיכון או נשים בהריון התבקשו גם כן לעבוד מהבית עד להודעה חדשה.

גם חברת הפרסום הדיגיטלי Fyber, שמעסיקה בישראל כ-100 עובדים ועוד 200 בחו"ל, הנחתה את כלל עובדיה שהם נדרשים לעבוד מהבית במשך שבוע, החל ביום שני. "העבודה מהבית אפשרית ואנו לא צופים פגיעה בביצועי החברה בעקבותיה", מסר זיו אלול, מנכ"ל החברה, לעובדים.

חברות ישראליות אחרות, שטרם הוציאו הנחיה או המלצה, נערכות לכך. בכמה חברות, כמו אינוביד ו-Bringg, אף ביצעו "פיילוט" של עבודה מהבית לצורך תרגול ובדיקה של תשתיות האינטרנט של העובדים, מצב המסכים והמחשבים שלהם. ב-Bringg הוחלט לערוך פיילוט שבו כל העובדים בארץ ובחו"ל יעבדו יום אחד מהבית – על מנת לבדוק ולוודא שיש להם את כל הציוד והתמיכה הנדרשים.

בסוף השבוע שלח עמוס מאירי, מנכ"ל Colu מייל לעובדים ובו הנחה היערכות לעבודה מהבית: "יש להקפיד לקחת כל יום את המחשב הנייד ואת ספקי הכוח לביתכם".

לייטריקס הירושלמית מסרה אף היא על היערכות לאפשרות שכל העובדים ייאלצו לעבוד מהבית. בחברה מועסקים 350 עובדים, מתוכם 23 גם כך נמצאים בבידוד. גם חברת קומדע הודיעה שתאפשר לעובדים לעבוד מהבית בעקבות המצב שנוצר, מתוך "רצון להעלאת תחושת הביטחון בקרב העובדים".

ענקיות הטכנולוגיה כבר הורו או המליצו לעובדיהן באזורים מסוימים בחו"ל לא לעבוד מהמשרד. כך עשו אמזון, גוגל, פייסבוק ומיקרוסופט לעובדיהן באזור סיאטל וסן פרנסיסקו; פייסבוק וגוגל עשו זאת גם באזור מפרץ סן פרנסיסקו. ואילו טוויטר הודיעה שהיא "מעודדת מאוד" את כלל עובדיה לעבוד מהבית. במיקרוסופט ישראל הודיעו לעובדים שעקב המצב החברה מאפשרת להם לעבוד מהבית לפי שיקול דעתם. במטה המקומי של פייסבוק הודיעו לעובדים שמי שלא מרגיש בנוח להגיע לעבודה בשל קורונה, יכול לעבוד מהבית.

חברות שעלולות להיפגע מהמגמה החדשה של עבודה מהבית הן אלה שמפעילות חללי עבודה משותפים, שם מדובר בעובדים עצמאיים רבים - שעשויים להעדיף בתקופה הקרובה לעבוד מהבית במקום להגיע לחלל עבודה משותף. מ-Wework נמסר כי כי מתחמי החברה עוברים ניקיון מוגבר וללקוחות ולעובדים סופקו מוצרי היגיינה. "החברה עדכנה את העובדים במדיניות חובה של 14 ימי עבודה מהבית לכל עובד שחזר לאחרונה או יחזור מאזורים בסיכון גבוה, כמו גם לאנשים שמגלים תסמינים יידענו גם את הממברים (לקוחות) בכלל ההנחיות שיצאו לעובדינו, ואנו מעודדים אותם להיצמד אליהן לטובת בריאות ובטיחות הציבור". עוד הוסיפו כי במקרה שעובד, מבקר או לקוח של החברה חלו בנגיף, הכינו תוכנית חירום שכוללת בין השאר סגירת מתחמים באופן זמני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה