מצה"ל ל-NSO: הצנזורית הראשית במו"מ להצטרף לחברת הסייבר ההתקפי השנויה במחלוקת

תא"ל אריאלה בן-אברהם נמצאת במשא ומתן לקראת הצטרפות לחברת הסייבר ההתקפי NSO בתפקיד הנוגע לרגולציה ותקשורת ■ בן-אברהם ביקשה לפרוש מצה"ל כבר לפני חצי שנה, ולפני כשלושה חודשים קיבלה הצעת עבודה מהחברה

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תא"ל אריאלה בן-אברהם
תא"ל אריאלה בן-אברהםצילום: דובר צהל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

הצנזורית הראשית, תא"ל אריאלה בן-אברהם, נמצאת במשא ומתן לקראת הצטרפות לחברת הסייבר ההתקפי NSO. התפקיד שמוצע לה אינו מוגדר לגמרי בשלב זה, אך הוא נוגע לרגולציה ותקשורת.

בן-אברהם ביקשה לפרוש מצה"ל כבר לפני חצי שנה, ולפני כשלושה חודשים קיבלה הצעה מהחברה השנויה במחלוקת. מדובר צה"ל נמסר כי "הקצינה אמורה ממילא לסיים את תפקידה השנה: "תא"ל בן-אברהם סוכמה לפרישה לאחר כ-32 שנה של שירות צה"ל ויותר מארבע שנים בתפקיד הצנזורית הראשית. היא עתידה לסיים את תפקידה במהלך 2020".

NSO היא חברת סייבר התקפי המתמחה בפריצות למכשירי סלולר. בשנים האחרונות היא מתמודדת עם ביקורת ציבורית ותקשורתית רבה לגבי השימוש בנשק הסייבר שלה במדינות דיקטטוריות ונגד חפים פשע, עיתונאים, פעילי זכויות אדם ואנשי אופוזיציה.

מתיחות ביטחונית

בחודשים האחרונים מחמיר המתח בין צה"ל וענף הסייבר האזרחי בישראל - במיוחד הסייבר ההתקפי. הרקע לדברים הוא בעיקר התחרות על כוח האדם, אבל גם על ידע. כפי שנחשף ב-TheMarker, יחידת המודיעין 8200 הקשיחה את נהליה לגבי עובדי חברות הסייבר ההתקפי, והיא ממעטת לקרוא להם לשירות מילואים - מחשש להעמיד אותם בניגוד עניינים. בנוסף, ישנן עדויות כי צה"ל החל לבחון את הקוד שמפתחות חברות הסייבר ההתקפי, כדי לוודא שהוא אינו כולל גניבת ידע.

במקרה אחר מהשבועות האחרונים, התפתח ויכוח פומבי בין חברת סייבר הגנתי בשם סנטינל וואן לבין מפקד 8200. החברה הציבה שלט מחוץ למחנה גלילות של אגף המודיעין, במטרה למשוך אליה אנשי פיתוח מנוסים. על כך הגיב מפקד היחידה במכתב זועם לחיילים, ואמר: "אני מוצא לנכון להגיב על הצבת שלטי הענק בכניסה ליחידה מטעם חברה פרטית, שתכליתם לנסות לעודד אתכם לעזוב את השליחות הביטחונית שבה אתם עוסקים לילות כימים. עבורינו, שליחות ביטחונית ובחירה להמשיך ולתרום למדינת ישראל ולעתידה הם דרך חיים. שלטים גדולים נסוגים מפני ערכים גדולים".

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש