נפילת מתח במחשב המרכזי של משרד התחבורה: כל סניפי הרישוי נסגרו

בין היתר, לא ניתן יהיה להנפיק רישיונות נהיגה ורכב בסניפי הדואר ובשירותים המקוונים של משרד התחבורה, ולא ניתן להעביר בעלות על רכב ■ כבר ב-2013 הצביע מבקר המדינה על היעדר תוכנית התאוששות מאסון והמשכיות עסקית במערכות ה-IT במשרדים ממשלתיים

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'
שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ'צילום: אילן אסייג

תקלה במחשב המרכזי של משרד התחבורה גרמה לכך שכל סניפי הרישוי ברחבי המדינה ייסגרו עד להודעה חדשה. לפי גורמים במשרד מקור התקלה לא ידוע, ולהערכתם היא תיפתר בשעות הקרובות.

(עדכון) ב-14:00 נמסר ממשרד הרישוי כי התקלה תוקנה, וכי מרבית המערכות שבו לעבוד כסדרן.

ממשרד התחבורה נמסר הבוקר: "עקב נפילת מתח במחשב המרכזי של משרד התחבורה, לא תתקיים קבלת קהל בכל סניפי משרד הרישוי ברחבי הארץ, עד להודעה חדשה. כמו כן, לא ניתן לבצע פעולות רישוי בסניפי הדואר, בעמדות האוטומטיות ("רישיומט") ובשירותים מקוונים באינטרנט ובמוקד הטלפוני.

"במסגרת זאת, לא ניתן להנפיק רישיונות נהיגה ורכב בסניפי הדואר ובשירותים המקוונים של משרד התחבורה ולא ניתן להעביר בעלות על רכב. מבחנים מעשיים לרכב במכוני הרישוי מתבצעים כרגיל".

על פי ההודעה, עד תיקון התקלה, לא ניתן יהיה לקבל שירות גם באתר האינטרנט של משרד התחבורה, בעמדות השירות האוטומטיות, בסניפי הדואר והמוקד הטלפוני 5678*.

כבר ב-2013 ערך מבקר המדינה ביקורת בכמה משרדים ממשלתיים, בהם משרד התחבורה, והצביע על היעדר תוכנית התאוששות מאסון והמשכיות עסקית במערכות ה-IT.

במאי האחרון ביקש משרד התחבורה להתקשר עם חברת יבמ לטובת מערכת התאוששות מאסון בפטור ממכרז ובחוזה של 10.5 מיליון שקל לחמש שנים. המשרד הסביר זאת בכך שההתקשרות "תאפשר למשרד להפעיל בשעת משבר אתר חלופי, שיאפשר המשכיות עסקית של מערכות המידע ותמיכה בכלל התהליכים העסקיים".

מהבקשה, שסוקרה באתר Readitnow, ניתן ללמוד כי משרד התחבורה עוד נשען על תצורת Mainframe - תצורה מיושנת של מחשב מרכזי. "רק ליבמ ישראל הידע והיכולת בהפעלת יישומי המשרד על תשתית חלופית במקרה של משבר", נכתב בדברי ההסבר של המשרד לבקשה בטוענת ספק יחיד.

אלא שהתקשרות זו היתה אמורה להתחיל ב-10 באוגוסט ולהימשך עד 2024. לרוע מזלו של משרד התחבורה, המחשב המרכזי שלו קרס כעת, זמן קצר לפני כן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית