Jolt

כישורים במקום תארים

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות ג'ולט. מימין: ליאור פרנקל, נדב לשם, רועי דויטש וניצן כהן ארזי
צוות ג'ולט. מימין: ליאור פרנקל, נדב לשם, רועי דויטש וניצן כהן ארזי
רותי לוי
רותי לוי

מייסדים: ליאור פרנקל, נדב לשם, רועי דויטש (מנכ"ל) וניצן כהן-ארזי, 2017
עובדים: 50
גיוס הון: 10 מיליון דולר
משקיעים: אוקטופוס, פיקו, הילסבן

בחזרה לנבחרת הסטארט-אפים 2019

זה כמה שנים שהמוסדות האקדמיים בעולם דנים בשאלה קיומית – כיצד צריכה להיראות הלמידה באקדמיה בעידן שבו החוקרים איבדו את המונופול על הידע והמידע – הנגישים לכל באינטרנט? הדיון הזה מעסיק גם את האקדמיה הישראלית. מחקר שערך מוסד שמואל נאמן בטכניון התחקה אחר הבעיות שבהן נתקלים בוגרים טריים מהחוגים להנדסה ומדעי המחשב בשנים הראשונות לעבודתם בתעשיית ההייטק, והעלה כי הבוגרים חסרים מיומנויות בסיסיות וחיוניות: הם חלשים בעבודת צוות, אינם יודעים לנהל את הזמן שלהם, מתקשים להתבטא בכתב, וחסרי יכולות הנוגעות להתבטאות בעל פה כמו כושר הצגה ושכנוע.

על בסיס התובנה הזאת קם לפני שנתיים הסטארטאפ ג'ולט (Jolt), שמקים "מיקרו־קמפוסים" במרכזי ערים גדולות – בשלב זה בתל אביב, חיפה, ירושלים ולונדון. הסטודנטים נפגשים בקמפוס, והמורה המומחה מצטרף בווידאו בשידור חי לשיעור של 90 דקות המבוסס על למידת עמיתים. בשיעורים הם לומדים כישורים פרקטיים כמו משא ומתן, העברת מסרים, איסוף והצגת מידע, ניהול ללא סמכות, עבודת צוות ועבודה עם צוותים מרוחקים, פרודוקטיביות וכלים דיגיטליים.

הסטודנטים של ג'ולט רוכשים את השיעורים שלהם באפליקציה, ועל בסיס מנוי חודשי. הם יכולים להצטרף לשיעורים בכל אחד מהקמפוסים של החברה, ולהכיר את העמיתים שלהם דרך האפליקציה. עם כל שיעור הם צוברים נקודות עד להשלמת תוכנית הלימודים: "אל־תואר במינהל עסקים". ארגונים וחברות שמעוניינים להעניק לעובדים שלהם גישה למערכת של ג'ולט מקימים עם החברה כיתת לימוד ייעודית בתוך המשרד. תנאי הקבלה הבסיסיים הם תואר ראשון ושנתיים של ניסיון בשוק העבודה, או ארבע שנות ניסיון ללא תואר.

"רובנו עובדים בעבודות שהומצאו לא מזמן או שהומצאו מחדש בשנים האחרונות, ולכן כבר לא רלוונטי להתנהל כמו פעם – שלומדים רק פעם אחת ואז עובדים כל החיים", הסביר ל־TheMarker רועי דויטש, מנכ"ל החברה ומייסד משותף, כאשר החברה יצאה לדרך לפני שנה וחצי. "כדי להיות רלוונטי בעולם של היום צריך כל הזמן ללמוד ולייצר קשרים חדשים. עובד בהייטק צריך כל הזמן לדעת מה הולך, מהם הכלים שכולם משתמשים בהם, מהם הטרנדים. ברגע שהבנו את זה חיפשנו פתרון שיאפשר למידה כחלק אינטגרלי מהחיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"