פרוספרה: שיתוף פעולה של 40 מיליון דולר עם חברת ציוד השקיה אמריקאית

חברת ציוד ההשקיה האמריקאית ואלי וסטארט-אפ האגרי-טק הישראלי פרוספרה יפתחו מערכת אוטונומית להשקיה, ריסוס ודישון - וצופות כי בשנה הקרובה, תוטמע הטכנולוגיה בשטח של ארבעה מיליון דונם ■ פרוספרה גייסה עד היום 22 מיליון דולר

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
פוספורה
טכנולוגיית ההשקיה של פוספורה
עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

חברת ציוד ההשקיה האמריקאית ואלי (Valley) וסטארט-אפ האגרי-טק הישראלי פרוספרה (Prospera) הודיעו היום (חמישי) על שיתוף פעולה בשווי 40 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות. שתי החברות בישרו כי יפתחו כלים אוטונומיים לגידול יבולים בעזרת בינה מלאכותית וראייה ממוחשבת.

ואלי היא יצרנית מערכות השקייה מחוגיות (פיבוט, Pivot), המורכבות מצינור השקייה ארוך הנע מעגלית על ציר מרכזי. החברה מוכרת כ-250 אלף מערכות השקיה מחוגיות מדי שנה. "זו מערכת ההשקיה בעלת קנה המידה הגדול ביותר, המסוגלת להשקות לבדה כ-480 דונם", אומר דניאל קופל, מנכ"ל ומייסד משותף בפרוספרה, בשיחה עם TheMarker. "בעולם כיום בערך 250 מיליון דונם מושקים בטכנולוגיה הזו", אמר.

מערכת התוכנה שפיתחה פרוספרה מנתחת נתונים שנאספים ממערכות ההשקיה, מחיישנים בקרקע, מתצלומי לוויין ונתונים על מזג האוויר, וכך מסייעת לחקלאים לשמור על היבולים הקיימים, לחזות מראש בעיות, לקבל החלטות בזמן אמת ולהגדיל את התפוקות. "זה היה הגיוני עבורנו להתחבר לחברה כמו ואלי", אמר קופל. "החזון המשותף של שתי החברות הוא להפוך את צינור ההשקייה לרובוט חכם. להתקין עליו אמצעי חישה ולשלב אותם עם שכבות מידע לווייני שאנחנו אוספים. בעזרת ניתוח המידע, אפשר יהיה גם לדשן ולרסס בצורה אוטומטית. כך ניתן יהיה לנהל שדה בצורה אוטונומית לחלוטין. זה מרתק הן לחקלאות והן לתחום הבינה המלאכותית".

האתגר הגדול הוא ניתוח מידע

"האתגר הכי גדול בפיתוח הטכנולוגיה כרגע הוא ניתוח המידע. כיום אנחנו בונים כלי חישה, והתנהלות הפעולות של השקייה, ריסוס ודישון כבר קיימות וידועות. עלינו להבין - בהינתן המידע שאנחנו אוספים - איזו החלטה לקבל", מסביר פולק, ומוסיף כי להערכתו, הן החקלאים והן תאגידי החקלאות הגדולים, "השתנו לאחרונה באופן דרמטי. השוק בגר ומוכן להטמיע טכנולוגיות חדשות. לכן אנחנו במקום טוב היום". מפרוספרה נמסר כי היא צופה שבשנה הקרובה, שתי החברות יישמו את פיתוח מערכת ההשקייה האוטונומית בשטחי חקלאות בגודל של ארבעה מיליון דונם.

פרוספרה הוקמה ב-2014 על ידי קופל ביחד עם סימון שפיז, טכנולוג בכיר; ורביב יצחקי, סמנכ"ל המו"פ. החברה מעסיקה כיום 30 עובדים וגייסה עד כה 22 מיליון דולר, בין היתר מקרן בסמר (Bessemer) ונצ'ר פרטנרס, וזרועות ההשקעה התאגידיות של חברת השבבים קוואלקום ותאגיד ה-IT סיסקו. ואלי היא חברת בת של תאגיד ולמונט (Valmont), העוסק בחקלאות, תשתיות והנדסה, ונסחר כיום בבורסה לניירות ערך בניו יורק לפי שווי של שלושה מיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?