מסמך מזויף ביטל את החלטת בית המשפט לחסום אתרי זנות

המשטרה פתחה בחקירה בחשד לזיוף המסמך שסתר את הצו שהורה לספקיות האינטרנט לחסום אתר שפירסם שירותי זנות ■ הפרקליטות הודיעה לכל הספקיות שלא לבטל את החסימה - אך הוא לא נחסם לחלוטין

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
אתר אינטרנט חסום
אתר אינטרנט חסום בסיןצילום: STF / AFP
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

משטרת ישראל פתחה הבוקר (ג') בחקירה בחשד לזיוף מסמך שנושא את חתימתו שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציון קפאח. המסמך מבטל את החלטתו של השופט לחסום אתר שירותי זנות. לפני כחודש הגישה מחלקת הסייבר של פרקליטות המדינה לבית המשפט בקשה להורות לספקיות האינטרנט בישראל לחסום או להסיר עשרה אתרים המפרסמים שירותי זנות, ועד כה הורה השופט קפאח לחסום את הגישה לאתר sex777.net.

השבוע פנתה ספקית האינטרנט טריפל סי לפרקליטות והציגה בפניה מסמך שהגיע אליה, ובו לוגו בית המשפט המחוזי, ובו הוראה לבטל את החלטת השופט קפאח לבצע את החסימה לאתר. המסמך היה חתום על ידי השופט והופיע בו הלוגו של בית המשפט המחוזי.

בדיקה שנערכה בתחילת השבוע העלתה כי החוק אינו מיושם, וחלק מספקיות האינטרנט ממשיכות לאפשר גישה לאתר האמור. אתמול הוציאה הפרקליטות הודעה לכל הספקיות שבו נאמר כי היא ערכה בדיקה מול מערכת בית המשפט, וכי מדובר במסמך מזויף. הפרקליטות הורתה להן להמשיך עם ההוראה המקורית ולחסום את הגישה לאתר.

המסמך המזויף שנשלח לספקיות האינטרנטצילום: .

בהודעה, שנשלחה גם לשופט קפאח, נכתב: "הובא לידיעתנו כי גורם כלשהו הפיץ לאחת מספקיות הגישה לאינטרנט מכתב המתחזה כהחלטה של כבוד השופט ציון קפאח מבית המשפט המחוזי בתל אביב - ושמורה כביכול לספקיות לבטל את הגבלת הגישה לאתר sex777.net. הרינו לעדכנכם כי לא ניתנה החלטה כזו והמסמך מזויף להבנתנו. נבקש להבהיר כי ההחלטה להגבלת הגישה תקפה ויש למלאה לאלתר".

עם זאת, ההחלטה עדיין לא חלה על ספקית האינטרנט הגדולה ביותר בישראל, בזק בינלאומי, שחולשת על 42% משוק שירותי האינטרנט בישראל. לדברי הפרקליטות, הדבר נבע מטעות טכנית, שכן רשימת הצווים שהוציאה התבססה על רשימת הספקיות שהתקבלה ממשרד התקשורת, ושמה של בזק בינלאומי לא הופיע בה.

מהפרקליטות נמסר: "אנו בודקים את הנושא, ובמידת הצורך תוגש בקשה לבית המשפט על מנת להוסיף את בזק על מנת להוסיף את בזק בינלאומי כמשיבה לבקשות שהוגשו לבית המשפט".

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"