29 שקל לחודש לכל החיים: אקספון, חברת הסלולר החדשה, חושפת את המחירים

המחיר הוא רק למצטרפים בשבועות הקרובים, כשבהמשך תוצע חבילה ב-19 שקל לחודש עם 10 ג'יגה גלישה - שתועלה אחרי שנתיים ל-49 שקל

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעקב נדבורני, מנכ"ל החברה, מציג את המחירים
יעקב נדבורני, מנכ"ל החברה, מציג את המחיריםצילום: עופר וקנין
אמיתי זיו
אמיתי זיו

מפעילת סלולר שישית בישראל. חברת התקשורת אקספון הודיעה היום (ג') על ההשקה המסחרית של חברת WE4G. החברה נכנסת לשוק עם חבילת סלולר במחיר של 19 שקל לחודש, הכוללת 10 ג'יגה גלישה, למשך שנתיים - מחיר נמוך ביחס לשוק. בנוסף, החברה הודיעה על חבילת השקה מיוחדת במחיר 29 שקל ל-40 ג'יגה גלישה - כשהמחיר קבוע לכל החיים. החבילה הזו תהיה זמינה רק בשבועות הקרובים ומיועדת למצטרפים הראשונים. "הקמנו רשת סלולר איכותית, תמחור משתלם ונעבוד קשה בלהיות חברה הגונה ושקופה", מסר באירוע ההשקה מנכ"ל החברה, יעקב נדבורני. מחיר הזמנת סים ומשלוח עד הבית הוא 19.90 שקל.

מלבד המחיר הנמוך, נקודת בידול נוספת של WE4G בשוק היא מחירי חבילות חו"ל. החברה מציעה חבילת גלישה ל-24 מדינות נבחרות של 750 מגה ב-49 שקל, וחבילה של 1 ג'יגה גלישה ב-89 שקל. בנוסף, שיחות מחו"ל, יוצאות נכנסות וליעדים מקומיים, מתמחורות על פי רוב ב-89 אגורות לדקה - שוב נמוך מאד ביחס לשוק.

עוד מציעה החברה כי לקוח שמגיע למגבלת נפח הגלישה שלו לא ייחסם בשירותי רשת מרכזיים: ווטסאפ, טלגרם, פייסבוק-מסנג'ר, וייז וסנפצ'אט.

נדבורני הציג את הפעילות: "משהו במערכת היחסים של חברות הסלולר עם הצרכן פגום. זה הולך וגובר לאחרונה עם קנסות ותיקוני רישיון וראינו לאחרונה קמפיין אגרסיבי על הרשות להגנת הצרכן. ואנחנו אומרים למה זה צריך להיות ככה?

"נתחיל במה אנחנו לא נעשה: לא נציע חבילות שמבלבלות את הצרכנים. לא נציע חבילות מסובכות, לא נציע מחיר מהמנוי השני, לא נחייב לקוחות שלא הפעילו את הסים, לא ניתן טאבלט 'מתנה', לא נחסום לקוח בסוף חבילת הגלישה, לא נמכור שירותי ערך מוסף ושירותי תוכן יהיו חסומים כברירת מחדל.

"מי שחייב לקנות טלפון מחברת הסלולר שלו - אנחנו פחות מתאימים. אבל מי שרוצה שהחשבון שלו יהיה מה שסוכם איתו, ואגורה לא יותר, ושלא ימכרו להורים המבוגרים שלו טאבלט, ושהילדים שלו לא יגלשו בשירותי תוכן יקרים - שיבוא אלינו.

חזי בצלאל במסיבת העיתונאים, הבוקר

"אנחנו הקמנו רשת סלולר איכותית, תמחור משתלם ונעבוד קשה בלהיות הגונה ושקופה. נספק שירות 360 מעלות: בטלפון, בסמס, צ'אט, דוא"ל, פייסבוק, אינסטגרם וזמינות של 24 שעות של נציג אנושי. נאפשר ללקוח להתנתק בלחיצת כפתור אחת".

חזי בצלאל, בעל החברה: "בחודשים האחרונים הייתי הנסיין המרכזי של הרשת שלנו וחייב לומר שנהנתי מכל רגע, כולל בניו יורק שחזרתי ממנה בלילה. כל הנסיינים נהנו משימוש במערכת והרגשתי שאני נמצא על הרשת ההתקדמת ביותר והטובה ביותר שנתקלתי בה מאז שאני פה.

"אנחנו חברה עסקית שצריכה רווחיות ומאזן - אבל אנחנו חברה של בני אדם שחשוב לה לעשות לחברה שהיא חיה בתוכה. בנינו קבוצת תקשורת אנשים יאהבו - לא עוד חברה. קבוצת תקשורת שלקחותיה שותפים לה ולא אויבים שלה. קמפיין כמו זה שיצא לאחרונה של המועצה להגנת הצרכן הוא די בושה לענף, וחבל שיוצא מסמך כזה - אבל כנראה שהשוק הזה מרוויח את זה ביושר וחבל. אני מקווה שהחברה שלנו לא תהיה אף פעם במינשר כזה. חברות התקשורת בעולם - אין שנאה כלפיהן.

"היחס לחברות תקשורת זה כמו לגוגל, כולם ניגשים אליהן בהאהבה והערכה - ופה בארץ נוצר מקרה הפוך. אני רואה חשיבות רבה בזה שאנשי עסקים לוקחים מחויבות חברתית, ואנחנו נעשה הכל לסיוע בצמצום פערים בחברה וסיוע בתעסוקה למי שזקוק לכך. כבר עכשיו חלק גדול מהפעילות שלנו נמצא בנגב ובגליל.

"האתגר הוא גדול, הוא משמעותי וכבד ואנחנו אכן מוכנים. כבר עם רכישתנו את אקספון גרמנו, בלי הרבה שיווק, למהפך בשוק. אקספון חברה רווחית מאד, רווח לא חזירי - רווח סביר מאד. כיום אנחנו עם יותר מ-201 אלף משקי בית באינטרנט. איפה שאני הולך אני מקבל רק מחמאות".

בצלאל דיבר בקצרה על שימוש ב-WE4G כפלטפורמה לכניסה לשירותי פינטק ובראשם הלוואות עמית לעמית: "סלולר זה פלטפורמה להרבה דברים, בכוונתנו להפוך גם לבנק סלולרי והגשנו בקשות לאישורים בנושא. עוד אין לנו את כל הרישיונות. תוזמנו להשקה נוספת בתקופה הקרובה".

שותפים של החברה הם אריקסון, שבנתה את ליבת הרשת, חברת BillRun לעניין מערכת ניוד ומערכת חיוב לקוחות ועוד. משרד הפרסום של WE4G הוא זרמון - אך הקמפיין יתחיל רק מאוחר יותר השנה.

נכנסת לשוק רווי

זהו הנסיון השני של בצלאל בענף. באפריל 2011 זכתה אקספון במכרז תדרי דור 3 - אך במאי אותה השנה היא הושעתה מהתהליך אחרי שלא הצליחה להעמיד את הערבות הבנקאית הנדרשת שעליה התחייבה במכרז (מה שסלל את דרכה של גולן טלקום לשוק). בנסיון השני, אקספון התמודדה וזכתה במכרזי תדרי הדור הרביעי בינואר 2015. היא חתמה על הסכם שיתוף רשת עם סלקום וגולן טלקום ביולי 2016 וקיבלה רישיון פעולה ב-20 באפריל 2017.

החברה נכנסת לשוק סלולרי רווי עם 10.6 מיליון משתמשים, שיעור מחירים נמוך והכנסה ממוצעת למנוי של 65-50 שקל לחודש (לפני מע"מ). מלבד ישראל, אין עוד מדינה מערבית בעולם עם שש מפעילות בעלות תשתית. גם שהמתחרה HOT מובייל עדיין אינה רווחית כמעט 6 שנים אחרי ההשקה ועד היום רשמה הפסד תפעולי מצרפי של 1.8 מיליארד שקל.

WE4G שותפה ברשת עם סלקום וגולן טלקום ומחויבת בהשקעות משמעותיות ברשת. בשנה הראשונה תשלם המפעילה לפחות 20 מיליון שקל לסלקום על השותפות, וזה לפני כל הוצאה אחרת.

על פי החוזה, בשנה החמישית ההוצאה עתידה להסתכם בכ-110 מיליון שקל בשנה. ברם, מקורות יודעי דבר מוסרים כי מאז ההסכם של אקספון שופר, כך שהעלות עבור החברה נמוכה יותר. התדרים בהם זכתה אקספון עוד לא "הולחמו" הנדסית לרשת המשותפת, המכונה CMG, אך משיסתיים תהליך זה לקוחות שלוש החברות יהנו מביצועי רשת טובים יותר.

בעתיד הקרוב בכוונת החברה להציע גם הצעה לשוק כרטיסי החיוג - פריפייד. נכון לעכשיו אין ל-WE4G פרישה קמעונית - אך היא קרובה לחתום על הסכם הפצה עם חברה שמתמחה בנושא.

כניסת אקספון לשוק הסלולר מבטיחה לשמור על רמת התעריפים הנמוכה בשוק גם בעתיד הקרוב, אך לא בטוח שחברות הסלולר מפוחדות כעת - בשנים האחרונות החברות הרחיבו את סל המוצרים שלהן וכיום יש להן גם מוצרי ערך מוסף כגון IOT, ערים חכמות, טלוויזיה, ושירותים נייחים.

דרכה של אקספון לא תהיה קלה - אך יתכן שהיא סוללת את הדרך למיזוג עתידי בשוק כפי שמעריך לירן לובלין מ-IBI: "לתפישתנו, מלבד מודל שיווקי פשוט- WE לא מביאה מוצר או תמחור חריג לשוק. זו אולי נבואה מוקדמת אבל קשה לנו לראות את החברה מצליחה לגייס ולשמור על מסה קריטית של לקוחות שיאפשרו לה לשמור על הראש מעל המים בתמחור כל כך נמוך ואולי המחשבה היא להתחקות בעקבות מיכאל גולן, לצבור מסת לקוחות ולמכור את הרשת".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט