הפרקליטות רומזת: נתניהו עשוי להיחקר בפרשת בזק

בתגובה לעתירה שהגישה התנועה לטוהר המידות בעניין חקירת נתניהו, שהיה שר התקשורת בעת מתן ההקלות לבזק, נמסר: "פרשיות בזק, הנבחנות על ידי רשות ני"ע והפרקליטות, הן אכן הציר המרכזי שנבחן בכל הקשור לקשרים בעייתיים בין משרד התקשורת לבין בזק"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין נתניהו, ראש הממשלה
בנימין נתניהו, ראש הממשלהצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס
אמיתי זיו
אמיתי זיו

האם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייחקר במסגרת פרשת בזק? כך מסתמן ברמז ברור בתשובת הפרקליטות לבית המשפט, בעתירה של התנועה לטוהר המידות ושחר בן מאיר בעניין חקירת נתניהו, מי שהיה שר התקשורת במועד מתן ההקלות לחברת בזק, כפי שעלו בדו"ח מבקר המדינה ובחקירת רשות ניירות ערך בנושא.

בתגובתה לבית המשפט השיבה המדינה כך: "עמדת המשיב (היועץ המשפטי לממשלה באמצעות פרקליטות המדינה) היא כי מדובר בעתירה מוקדמת שיש לדחותה על הסף, זאת מאחר שפרשיות בזק - המכונות על ידי העותרים 'תיק 4000' - נבחנות בימים אלה בפרקליטות ומצויות בשלב של השלמות חקירה". כפי הנראה, המשטרה היא שדרשה את השלמות החקירה.

בהמשך התשובה נכתב כי "העתירה נוגעת לטענות בדבר פעילותו של משיב 2 (נתניהו) כשר תקשורת והחלטות שהתקבלו לפי הנטען בעודו מצוי בניגוד עניינים בכל הקשור לעיסוק בחברת בזק, על רקע חברותו עם בעלי החברה שאול אלוביץ'. פרשיות בזק הנבחנות על ידי רשות ניירות ערך והפרקליטות הן אכן הציר המרכזי שנבחן בכל הקשור לקשרים בעייתיים בין משרד התקשורת לבין חברת בזק. עמדת רשות ניירות ערך מבססת לכאורה את מעורבות החשודים המרכזיים. חקירה זו טרם הסתיימה, על רקע פעולות של השלמת חקירה המבוצעות בימים אלה אשר מטבע הדברים לא ניתן להרחיב עליהן".

כפי שנחשף ב–TheMarker, משרד התקשורת בעידן נתניהו־פילבר התאמץ להביא לאישור עסקת המיזוג של בזק עם yes, בהתאם ללוח הזמנים שייטיב עם החברה ובעל השליטה בה, שאול אלוביץ'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי