מהפכה ב-8200: התוכנית הסודית של צה"ל - והאקזיט של החיילים

מהבסיס להרצליה פיתוח: בניסיון להתמודד עם נשירת אנשי קבע מצטיינים מיחידה 8200 - צה"ל מגבש תוכנית שתאפשר להם לקחת הפסקה מהיחידה, ולעבוד במהלכה בחברת היי-טק לבחירתם

סמי פרץ
סמי פרץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בסיס מודיעין 8200
בסיס של 8200 במרכז הארץ צילום: דודו בכר
סמי פרץ
סמי פרץ

מה עושים ביחידה צבאית יוקרתית כשבוגרי היחידה עוזבים אותה, מקימים חברות סטארט־אפ מצליחות, מוכרים אותן, ומקבלים צ'קים שמנים ותמונות יפות בעיתונים, ואולי אפילו טלפונים מראש הממשלה, שמברך אותם על הישגיהם? מה זה עושה ליחידה ולמי שמשרת בה באלמוניות, אף שהוא עומד בחזית הטכנולוגיה העולמית ופועל בזירות ביטחוניות חשאיות ורגישות?

מתברר שהסוגיה הזאת מעסיקה לא מעט את מפקדי יחידה 8200 של חיל המודיעין. קצינים בכירים ביחידה בוחנים תוכנית שתאפשר לאנשי קבע של היחידה לצאת לעבודה בחברות היי־טק לפרקי זמן מוגבלים ולחזור לאחר מכן לשירות ביחידה. התוכנית מצויה בעבודת מטה ועדיין לא אושרה, אך אם תצא לפועל, היא עשויה לחול גם על יחידות מסוימות בחיל התקשוב.

מטרת התוכנית היא להתמודד עם אחת הבעיות הקשות של 8200 ויחידות טכנולוגיות נוספות — שימור אנשי קבע מצטיינים. מבדיקות שנעשו בשנים האחרונות ביחידה התברר כי הקושי לשמר כוח אדם איכותי נובע בעיקר מהתחרות עם המגזר הפרטי. סיפורי הצלחה והתעשרות של בוגרי היחידה יוצרים אפקט הילה לעבודה בשוק ההיי־טק האזרחי, שבו אפשר לקבל תגמול גבוה בהרבה. גם המשכורות של אנשי הקבע ביחידה נמוכות בהשוואה לשוק ההיי־טק, ונעות בין 7,000 שקל ל–20 אלף שקל לחודש.

בנוסף, בשיחות שערכו קצינים בכירים ביחידה עם אנשי קבע עלתה בעיה אחרת, שאינה קשורה בתגמול, אלא בתחושת החוויה של עבודה בחברות סטארט־אפ. כלומר, המניע של אנשי היחידה אינו רק כלכלי, והם חשים צורך לבחון את היכולות של עצמם בחברות היי־טק אזרחיות ולממש את כישוריהם. התחושה שהם מפספסים חוויה משמעותית שחבריהם שפרשו למגזר הפרטי חווים גורמת לדילמות באשר למוכנות להישאר בצבא הקבע.

כדי לתת מענה לצורך של אנשי הקבע ב–8200 להתנסות בעבודה בסטארט־אפים נבחנה לפני שנתיים אופציה של הקמת חברות סטארט־אפ שיפעלו בסמוך ליחידה ויעבדו אתה בשיתוף פעולה. עם זאת, התוכנית לא התרוממה, כנראה בשל חוסר היתכנות כלכלית וקשיים משפטיים.

כעת נבחנת הצעה פשוטה יותר: הוצאת אנשי קבע לעבודה בהיי־טק לפרקי זמן מוגבלים, תוך התחייבות שאלה יחזרו לצבא. בצה"ל סבורים כי מהלך כזה יכול לתת מענה הן לצורך של איש הקבע להתנסות בעבודה בשוק ההיי־טק, והן לצבא, שיקבל את אנשיו בחזרה כשהם מצוידים בידע, יכולות חשיבה ויצירתיות, שיועילו לצבא.

יחידה 8200 נחשבת לאחת הגדולות בצה"ל, ובשני העשורים האחרונים היא הצמיחה כמה חברות היי־טק מצליחות — ובהן צ'ק פוינט, נייס, ורינט ועוד עשרות מיזמים וחברות סטארט־אפ. אנשי היחידה פזורים בחברות היי־טק רבות ומהווים רשת חברתית הפועלת כמו חברת השמה, הקולטת את בוגרי היחידה בשוק.

מפקדי היחידה סבורים שלא יתקשו להגיע להסכמות עם מנהלים ובעלים של חברות היי־טק, שישמחו לקלוט את אנשי היחידה, בין היתר בגלל הידע שלהם — גם אם לפרק זמן מוגבל. שיתוף פעולה כזה יעלה גם אתגרים של פערי שכר ותנאי העסקה, או הזדמנויות שהשוק הפרטי יודע לספק ושהמערכת הצבאית אינה יכולה לספק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה