זו האווירה, טמבל: למה יש כל כך מעט נשים בהיי-טק הישראלי?

נשים מהוות רק 24% מעובדי ההיי־טק בישראל, בעיקר משום שהן נוטות ללמוד פחות את התחומים הרלוונטיים לתעסוקה בענף ■ אבל גם כאשר הן כבר רוכשות את הכישורים הרלוונטיים - הן מתקשות להשתלב בתעשייה או להישאר בה לאורך זמן

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם להיי-טקיסטים בתל אביב
מתחם להיי-טקיסטים בתל אביבצילום: עמית גרון
רותי לוי
רותי לוי

כשהחוקרת נדיה פואד מאוניברסיטת ויסקונסין — מילווקי, סקרה 5,300 נשים שקיבלו תואר בהנדסה ב–60 השנים האחרונות, היא מצאה שכ–40% מהן עזבו את התחום או כלל לא נכנסו אליו מלכתחילה. רבות מהן ציינו את סביבת העבודה בחברות ההיי־טק כסיבה העיקרית לעזיבתן.

"בקרב המפתחים אין רשת חזקה של נשים. את צריכה להיות או 'אחד מהחבר'ה' או לפרוץ את הדרך לבדך, וזה קשה מאוד", כתבה אחת הנשאלות בסקר. אחרות הוסיפו: "התרבות של המהנדסים מרוכזת בגברים, עם ציפיות גבוהות לנסיעות ומעט זמן אישי"; "כדי להתקדם, את חייבת להיות מוכנה ומסוגלת לעבודה 50 שעות שבועיות לפחות, ולהיות זמינה לשיחות 24/7"; "נשים בוחרות בדרך כלל לעזוב את התחום בלי להילחם כדי לשנות אותו, ולכן זה מעגל שמזין את עצמו". בהרצאה שהעבירה בכנס השנתי של האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה (APA) בוושינגטון, סיכמה פואד את ממצאיה בנוגע לסיבת עזיבתן במלים: "זאת האווירה, טמבל!"

התעשייה צריכה לעשות חשבון נפש

ההיי־טק הוא אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של הכלכלה הישראלית, הוא סובל ממחסור חמור בכוח אדם מיומן, אבל גם מהפסד גדול ולא הכרחי של כישרונות. עבודה שפירסמו משרד העבודה ואגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר, מראה כי נשים רבות עם כישורים רלוונטיים ויכולות מתמטיות גבוהות בוחרות בנתיב אחר — וייתכן שהתעשייה צריכה לעשות חשבון נפש בנוגע לתרומתה להדרתן ממנה.

לפי העבודה, שכתבו יעל מזוז־הרפז וזאב קריל, שיעור גבוה מבין ההיי־טקיסטים הם אקדמאים — חרף הסברה הרווחת שרבים מהם אינם פונים להשכלה גבוהה, אלא רוכשים את הכישורים הרלוונטיים לעבודתם לגמרי בעצמם, או בזמן השירות הצבאי. כמו כן, נמצא קשר חזק בין רכישת כישורים מתמטיים וכישורי תכנות, הנרכשים במסגרת לימודי מחשבים כבר בתיכון, לבין פנייה למקצועות הרלוונטיים באקדמיה.

החוקרים טוענים כי מיעוט הנשים שלומדות את מקצועות ההיי־טק — מדעי המחשב והנדסת חשמל — הוא גורם משמעותי באי־שוויון המגדרי בשכר, שכן לבוגרי תחומים אלה תשואה גבוהה יחסית ללימודיהם. מהנתונים עולה כי נשים שילמדו מדעי המחשב או הנדסת חשמל יקבלו בממוצע שכר גבוה יותר גם אם לא ישתלבו בתעשיית ההיי־טק — פי שניים מבוגרות תארים אחרים. בוגרות תארים רלוונטיים המשתלבות בתעשייה מרוויחות אף יותר.

הקשר בין שיעור הנשים בתחום לתשואה לתואר

פערי השכר מעמיקים כשמתקרבים לגיל 40

נתון שצריך להדאיג את מקבלי ההחלטות ואת ענף ההיי־טק הישראלי, הוא כי גם כשנשים כבר רוכשות את הכישורים הרלוונטיים, הן מתקשות להשתלב בתעשייה או להישאר בה לאורך זמן. בממוצע לכל שנתוני המדגם בו השתמשו החוקרים (ילידי 1975–1985), שיעור הבוגרות העובדות בתעשייה הוא 68%, לעומת 76% אצל מקביליהן הגברים. ככל שעולים בגיל, הפער בין המינים גדל, ושיעור נמוך יותר של בוגרות עובדות בתעשייה.

הפערים המגדריים בהיי־טק הישראלי מתרחבים ככל שמתקרבים לגילי ה–40. לא רק היחס המספרי בין נשים לגברים גדל, אלא גם פערי השכר. בעוד העובדות הצעירות המשתלבות בתעשייה מרוויחות בממוצע שכר הנמוך בכ–7% משכר הגברים הצעירים, פערי השכר גדלים ל–18% לקראת גיל 40. את הפערים אפשר להסביר בסיבות מגוונות, כמו שוני במספר שעות העבודה, ותפקידים שונים בתוך התעשייה שממלאים גברים ונשים, אך גם בהבדלים בכושר מיקוח ובאפשרויות קידום מצומצמות יותר.

המדגם התבסס על נתוניהם של 910 אלף ישראלים מ–2014, שגילם היה 29–39 — גיל המייצג, לפי הערכות, את פוטנציאל השכר של הפרט לאורך הקריירה. קובץ הנתונים כלל מידע על בחינות הבגרות, הציונים הפסיכומטריים, תארים אקדמיים, שכר וענף כלכלי — לפרטים שבמדגם ולהוריהם. בסך הכל השתתפו במדגם כ–102 אלף איש שהועסקו בענפי ההיי־טק. לצורך העבודה, היי־טקיסט הוגדר כמי שמועסק בענף ושכרו החודשי גבוה מ–16.7 אלף שקל — השכר החציוני של העובדים בענפי ההיי־טק, בהנחה שהשכר הוא הביטוי הטוב ביותר לתרומתו השולית של העובד לארגון. נשים מהוות 24% מעובדי ההיי־טק לפי ההגדרה הזאת.

פערי השכר בין גברים לנשים בוגרי מקצועות ההיי-טק

"נמשכות למקצועות פחות מתגמלים"

החוקרים מציגים ניתוח העומד על הקשר בין שיעור הנשים בתחום לימוד מסוים לבין הפרמיה ללימודי התחום. מהניתוח עולה כי ככל שיותר נשים לומדות תחום מסוים, כך הפרמיה לשכר הנובעת מתחום הלימוד נמוכה יותר, ולהיפך. במיוחד בולט הפער בין הפרמיה הגבוהה ללימודי הנדסת חשמל, לבין השיעור הנמוך מאוד של נשים הלומדות את המקצוע.

האם הקשר מצביע על כך שרוב נשי במקצועות מסוימים גורם לשכר לצנוח, או שמא נשים בוחרות מלכתחילה ללמוד תחומי לימוד פחות רווחיים? החוקרים סבורים כי ההסבר המרכזי לנוכחות הגבוהה של נשים במקצועות פחות מתגמלים הוא דווקא בחירותיהן האישיות.

"ישנו שוני ממשי בין הבחירות בתחומי הלימוד של נשים הנמצאות ברבעון העליון בפסיכומטרי הכמותי (25% מהנבחנים שהם בעלי הציונים הגבוהים ביותר; ר"ל) לעומת בחירותיהם של גברים מאותו הרבעון", נכתב בעבודה. "כ–12% מהנשים מהרבעון העליון של הפסיכומטרי הכמותי בוחרות ללמוד את מקצועות ההיי־טק, לעומת 32% מהגברים. מנגד, נשים בעלות יכולות מתמטיות גבוהות נוטות יותר לתחומים כמו ביולוגיה, מקצועות עזר רפואיים, פסיכולוגיה, משפטים וכלכלה. נשים בוחרות ללמוד מקצועות שידוע כי השכר לבוגריהם פחות מתגמל, וזו אחת הסיבות לכך שהשכר של נשים בעלות כישורים גבוהים נמוך משל גברים עם כישורים דומים".

בחינה של העדפות הלימוד של נשים לאורך שני העשורים האחרונים מראה כי חלקן היחסי הנמוך בקרב לומדי מקצועות ההיי־טק לא גדל כפי שגדל בשיעורי התעסוקה הכלליים, וכפי שכבר קרה ברכישת השכלה גבוהה. סטודנטיות הן פחות מ-30% מהסטודנטים להנדסה, מתמטיקה, פיזיקה ומדעי המחשב כבר שני עשורים, אף שחלקן מסך הסטודנטיות במערכת ההשכלה הגבוהה גבוה מ–50%.

כדי לתמוך בהסרת חסמים להשתלבות של נשים בתעשייה, נדרשת מדיניות ציבורית. לדברי מזוז־הרפז וקריל, "צמצום הסגרגציה המגדרית במקצועות ובענפי המשק השונים הוא בין הסיבות לכך שבשנות ה–80 הצטמצמו בארה"ב גם פערי השכר בין גברים לנשים, וניתן לדמיין כי סגירת הפערים בתחומי ההיי־טק בעתיד תסייע לסגירת הפערים המגדריים בשכר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים