גולן טלקום תשלם 28 מיליון שקל על פירוק הרשת שלה בניגוד לתנאי הרישיון

שר התקשורת איוב קרא הפחית ב-3 מיליון שקל את הקנס המקורי ואיפשר לחברה לשלמו ב-3 תשלומים במהלך השנתיים הקרובות ■ קרא: "רואה בחומרה רבה את הנזק שנגרם לאינטרס הציבורי - שלא ניתן לתקן רטרואקטיבית" ■ גולן טלקום: "ההפרה המתייחסת לעבר ואינה רלוונטית"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איוב קרא
איוב קראצילום: אמיל סלמן
אמיתי זיו
אמיתי זיו

סאגה ארוכת שנים הגיעה היום לקיצה: שר התקשורת איוב קרא החליט לקנוס את גולן טלקום ב-28 מיליון שקל על כך שהפרה את תנאי הרישיון שלה ופירקה את רשת הסלולר העצמאית. קרא החליט להפחית את הקנס המקורי ב-3 מיליון שקל (במקור היה 31 מיליון שקל) וכן לאפשר לגולן לשלם את הקנס בשלושה תשלומים - כעת, באוגוסט 2018 ובאוגוסט 2019.

בכך מסמן משרד התקשורת מדיניות של יד קשה כלפי מפרי רישיון. השר קרא אמר היום כי "אני רואה בחומרה רבה את התנהלות חברת גולן בעניין פירוק אתרי הרשת שלה ואת הנזק שגרמה לאינטרס הציבורי באי-ציות ממושך ושיטתי להוראות הרגולציה לעניין פרישת רשת, נזק אותו לא ניתן לתקן באופן רטרואקטיבי".

באשר להפחתת סכום החילוט אמר קרא כי "אני סבור כי בהתחשב במטרת כלי חילוט הערבות, יש לזקוף לזכות החברה כי בעת הנוכחית היא תיקנה את ההפרה כך שהיא עומדת בחובתה הרגולטורית בעניין פרישת רשת, וכן כי היא מכירה באחריותה להפרה". מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמילה, מסר כי "המשרד מצפה מכל חברות התקשורת המפוקחות לציית להוראות כנדרש ולא יהסס לפעול בכל דרך וללא פשרות לאכיפת הוראות רישיונן".

ההפרה של גולן טלקום כוסתה בהרחבה ב-TheMarker והנושא אף הגיע לשולחנו של מבקר המדינה, ופרטנר הגישה בג"ץ נגד משרד התקשורת, שבו דרשה להפסיק את האכיפה המקלה עם גולן בעניין האנטנות. פירוק הרשת של גולן איפשר לחברה לחסוך בהוצאות וכך להוציא לשוק חבילות זולות במיוחד, שאינן מייצגות מבנה עלויות אמיתי של חברת סלולר. יש לציין כי גם חברת HOT לא עומדת בתנאי הרישיון לעניין פרישת התשתיות הקוויות שלה בכל יישוב בישראל - וחייבת עד סוף השנה לפרוש את תשתית הכבלים בכ-60 יישובים חדשים. ככל הידוע היא לא החלה במלאכה ונמצאת לקראת הפרה מהותית של תנאי הרישיון.

גולן טלקום החלה בפירוק האנטנות שלה בתחילת 2014, מיד אחרי שקיבלה מהמדינה בחזרה ערבות של 270 מיליון שקל, והמשיכה בתהליך ב-2015. לפני מספר חודשים גולן טלקום עברה לבעלות של אלקטרה מוצרי צריכה, ובמקביל חתמה על הסכם "שיתוף רשת" עם סלקום, שמחייב אותה בהוצאות משמעותיות על הרשת. מרגע החתימה גולן שוב איננה נמצאת בהפרה מול משרד התקשורת.

מגולן נמסר בתגובה: "מדובר בהפרה המתייחסת לעבר ואינה רלוונטית יותר. מאז רכישת גולן טלקום ע"י אלקטרה, וחתימת הסכם שיתוף הרשתות עם סלקום, החברה כבר אינה מפרה, והיא מקיימת את רישיונה ואת כל התקנות במלואן, כשכל לקוחותיה נהנים משירות מצוין. לצד ההסכם ומאז הרכישה, גולן טלקום ממשיכה לחדש ולהוביל את המהפך בשוק הסלולר - כחברה הזולה והיעילה ביותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?