ניסיון למתקפת סייבר על בתי חולים בישראל

הפוגען במתקפה מכונה SGX והוא לא אותו פוגען במתקפה העולמית של הימים האחרונים ■ העמדות אליהן חדר הפוגען טרם קיבלו את עדכון התוכנה האחרון של האנטי וירוס שמותקן במחשבים בשירות המדינה - ולכן נפגעו

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמדת מחשב בבית חולים
עמדת מחשב בבית חוליםצילום: תומר נויברג
אמיתי זיו
אמיתי זיו

הרשות הלאומית להגנת הסייבר מעדכנת על ניסיון למתקפת סייבר על מערכת הבריאות בליל אמש: "במהלך הלילה היו ניסיונות לתקוף מספר בתי חולים. כמה מחשבים בכמה בתי חולים נדבקו וטופלו מיידית ולא נגרם נזק. האירוע נעצר אצל אנשי אבטחת המידע בארגונים יחד עם הרשות להגנת הסייבר ונמצא במעקב וטיפול צמוד. בתי החולים ברציפות תפקודית וכאמור לא נגרם נזק ולא נפגע תיפקודם".

ברגעים אלו עובדים שני צוותי חקירה כדי למצות עוד מידע לגבי המתקפה כמו למשל זיהוי מקור התוקפים והמוטיבציות. ידוע בשלב זה כי כ-50 עמדות קצה ב-8 בתי חולים נפגעו בסך הכל. הן נותקו מהרשת ליתר בטחון אך לא נגרם להן או מהן נזק.

הפוגען במתקפה מכונה SGX והוא לא אותו פוגען במתקפה העולמית של הימים האחרונים. האנטי וירוס של שירות המדינה, של חברת טרנד מיקרו, יודע לבלום את הוירוס אך אותן העמדות שנפגעו טרם קיבלו את עדכון התוכנה האחרון של האנטי וירוס ולכן נפגעו.

התקפות סייבר על מוסדות בריאות הפכו שכיחות מאד בשנים האחרונות בגלל הנזק הרב והמידע יקר הערך שניתן להשיג בהן.

מהרשות הלאומית להגנת הסייבר נמסר: "ממצאי החקירה של הרשות מעלים כי מתוך 8 בתי החולים שנחשדו כמותקפים רק 2 בתי חולים אכן הותקפו. בדבר שאר בתי החולים היה מדובר בהתרעת שווא של מערכות ההגנה הממוחשבות. לאחר חקירה מדובר במספר בודד של עמדות (פחות משמעותית מהמספר הראשוני).

"כאמור, כפי שנמסר, לא נגרם כל נזק והרציפות התפקודית של הארגונים נמשכת כרגיל. כמו כן, לא היה מדובר במתקפה נרחבת ויש לציין כי אין קשר למתקפה הגלובלית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה