Technovation 2017 |

גיל שויד בוועידת ההיי-טק של TheMarker: "אני לא חושב שהשווי שלנו גבוה"

מניית צ'ק פוינט קרובה לשיא כל הזמנים, ומנכ"ל צ'ק פוינט אמר בוועידת ההיי-טק של TheMarker כי תפקידו אמנם לא להתערב במחיר המניה, אך אם מסתכלים על מדדים קובנציונאלייים, השווי לא גבוה ■ "נמשיך לקנות חברות, אבל יש לנו מוחות נהדרים בחברה", הוסיף שויד

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט
גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינטצילום: עופר וקנין
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

"בתחילת שנות ה-2000 השווי שלנו היה גבוה מדי. התפקיד שלי הוא לא להגיד את דעתי על הבורסה, ואין לי כוונה להתערב במחיר המניה, אבל אם מסתכלים על מדדים קונבנציונאליים - אני לא חושב שהשווי שלנו היום גבוה", אמר היום מנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שויד, ב-2017 Technovation, ועידת ההיי-טק של TheMarker. שויד אמר את הדברים בשיחה עם עורך TheMarker, סמי פרץ, בהתייחסות למחיר המניה, שמתקרב לרמה שבו היה לפני התפוצצות בועת הדוט-קום.

שויד אמר כי "אמנם יש מתקפות סייבר רבות בשנים האחרונות, אבל תהליכי המכירה עדיין ארוכים. בכל מקום שיש מאגרי מידע חשובים, יהיה גם פשע, והתפקיד שלנו הוא להגן עליהם. אנחנו שמחים להיות בצד של המגנים ולא התוקפים. הוא הוסיף כי "ההשקעה על אבטחת מידע ברמת הארגונים, היא עדיין נמוכה ואנשים מאוד חשופים. אני מסתובב כל היום עם הסמאטרפון שלי, וזה עקב אכילס של האבטחה - יש עלינו מכשיר שמשדר ומצלם כל הזמן וקל להתקין עליו נוזקה שתשבש את הפעילות ותרגל אחרינו. אני מאובטח, מקווה שלגמרי, אבל אני מעריך שפחות מ-1% מהאנשים מאובטחים בתחום הזה".

צ'ק פוינט, מחברות אבטחת המידע המובילות בעולם, נסחרת לפי שווי של 18 מיליארד דולר. בשנים האחרונות היא צומחת בשיעורים יחסית קבועים של כ-6%-9% בשנה, בעוד שחברות קטנות יותר צומחות בעשרות אחוזים בשנה. אחד החששות שעלו בשנים האחרונות היא מפני בועה בענף הסייבר. "אני לא חושב שיש בועה. יש 400-500 חברות בישראל ומעל 1,600 בעולם. ברור שלא כולן ישרדו, אבל ברמת המקרו זאת לא בועה", אמר שויד.

עם זאת, "היום ארגונים הגיעו למצב שהם לא יכולים להתמודד איתו – יש להם 20-30 ספקי מוצרי אבטחה, שלא בהכרח מתחברים ביחד. הם לא בהכרח נותנים חזית אחת להתמודד עם כל האיומים, וזה עוד בלי אבטחת המובייל, הענן ועוד מתקפות מתקדמות. יש שינוי, שאנחנו מובילים אותו, של לעבוד רק עם ספק אחד, שיספק את כל הפתרונות.

"האסטרטגיה שלנו היא לתת פלטפורמה ארגונית, שתכלול אבטחה של הרשתות הארגוניות, המובייל והענן. כדי שהפלטפורמה תעבוד צריך הרבה טכנולוגיה אבל גם שזאת תהיה פלטפורמה אחת, לא סופר מרקט של פתרונות, אלא פתרון אחד שמתחבר".

בהקשר הזה שויד התייחס לרכישות, דבר שצ'ק פוינט ממעטת יחסית לעשות. "קל יותר ליצור פלטפורמה מאוחדת כשמפתחים בצורה אורגנית ויותר קשה כשרוכשים. אנחנו גם נמשיך לקנות חברות. יש לנו מוחות נהדרים שמפתחים טכנולוגיות פנטסטיות.

"אין לנו כרגע שום רכישה על הפרק, אבל אנחנו כן משתפים פעולה עם הרבה מאוד סטארט-אפים. אם נבין שהם מוכרים מוצר שיכול להתאים להרבה מאוד מהלקוחות שלנו ולא רק ל-5%, אז אולי נקנה אותם. מיזוגים ורכישות בהיי-טק זה מאוד קשה. לא מכיר את הסטטיסטיקה, אבל נראה לי שלהגיד ש-80% מהם נכשלים זה שמרני. זה מצריך גם לשנות את תהליכי המכירה, וכמובן שהרכישה צריכה להיות מוצדקת - זה מאוד קשה".

שויד אמר כי "הרכישות האחרונות - של לאקון סקיוריטי והיפרוייז - הצליחו מאוד. בתחום של המובייל, למשל, אנחנו גדלים בערך פי 4 בכל שנה, אבל אלו עדיין מספרים קטנים בעבורנו. יש לנו רכישה שעשינו לפני 8 שנים - של חטיבה מנוקיה - שהיתה פנטסטית. מנגד, ב-2007 עכשינו רכישה של חברה שמצפינה מידע בלפטופ, אם מאבדים אותו. קנינו את החברה המובילה בשוק, אבל המכירות רחוקות מלהצדיק את הרכישה".

בתשובה לשאלה איך הוא מודד הצלחה – האם רק ברווחים או גם למשל, בתשומת לב ניהולית - אמר שויד כי "המדידה מתבצעת לפי האופן שבו השפיעה על החברה - יכול להיות שקניתי חברה שהיא רווחית, אבל אם זה מוסיף רק עוד 1% להכנסות שלנו, אז לצערי זה לא מזיז את הרווחים של צ'ק פוינט. יכול להיות שזה נותן לי יתרון תחרותי וגורם לי להשיג לקוחות, אבל המדד הוא אם זה גרם לי לשנות את הכיוון שאליו צ'ק פוינט הולכת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה