לבזק כדאי לשכנע את משרד התקשורת שהרפורמה הקווית עובדת

אחרי שהרפורמה תצא לדרך, ומשרד התקשורת ישתכנע כי היא עובדת - לא תהיה עוד מניעה מהסרת ההפרדה המבנית מעל קבוצת בזק - ההחלטה הרגולטורית שלפיה נאסר על בזק להתמזג עם החברות הבנות שלה: yes, בזק בינלאומי ופלאפון

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג
אמיתי זיו
אמיתי זיו

למרות שהטלפון הקווי הוא מוצר בדעיכה הרפורמה בטלפוניה חשובה. זה לא רק החסכון הכספי, שיכול להגיע לכמה עשרות שקלים בחודש, זה יותר מגרש המשחקים המאוזן.

לרפורמה בטלפוניה הקווית יש משמעות רגולטורית רחבה. עם השלמתה, יוטל למעשה פיקוח על המחירים הסיטונאיים של בזק. עתה, כשהוחלט שהמתחרות של בזק יוכלו לקנות ממנה קווים במחיר מפוקח, משרד התקשורת יוכל לשרטט מתווה לביטול פיקוח התעריפים הקמעוני על בזק.

יתרה מזאת, אחרי שהרפורמה תצא לדרך, ומשרד התקשורת ישתכנע כי היא עובדת ולקוחות אכן נהנים ממנה, לא תהיה עוד מניעה מהסרת ההפרדה המבנית מעל קבוצת בזק - ההחלטה הרגולטורית שלפיה נאסר על בזק להתמזג עם החברות הבנות שלה: yes, בזק בינלאומי ופלאפון. מדובר בצעד שהמדינה חוששת ממנו, בגלל עוצמתה של בזק בשוק (בזק גורפת יותר מ-80% מהרווח בשוק התקשורת), אך יש בו גם יתרון: בזק המאוחדת תוכל לחסוך מאות מיליוני שקלים מול מבנה הקבוצה המופרד כיום, ובתנאי תחרות חלק מהחיסכון הזה גם יגולגל לצרכן.

כדי להשלים את העבודה, משרד התקשורת צריך לעשות שני דברים: ראשית, לבוא חשבון עם בזק על שנים של הפרה. לא ייתכן שחברות תקשורת יעשו "מה שבראש שלהן" ולא ייענשו. שנית, משרד התקשורת צריך להחיל את רפורמת "השוק הסיטונאי" גם על רשת HOT, האחות הקטנה בדואופול התשתיות של ישראל. גם חלק זה של הרפורמה אמור להיות מושלם בשבועות הקרובים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"