רג-טק |

הבורסה בהונג קונג נפתחת לראשונה לחברות ישראליות

האישור מוגבל לחברות פרטיות ישראליות, ולחברות ציבוריות ישראליות שהנפיקו ניירות ערך בבורסה בחו"ל. הוא אינו כולל חברות ישראליות הרשומות בבורסה בתל אביב

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הונג קונג בורסה
צילום: בלומברג
רותי לוי
רותי לוי

הבורסה לניירות ערך בהונג קונג (HKEx) אישרה באופן רשמי את ישראל כ"תחום שיפוט מקובל" — אישור המאפשר לחברות המאוגדות בישראל להירשם בבורסה, והופך את הונג קונג לאלטרנטיבה עבור חברות ישראליות השוקלות הנפקה בבורסה.

HKEx היא הבורסה השנייה בגודלה ביבשת אסיה אחרי בורסת טוקיו. האישור מוגבל לחברות פרטיות ישראליות, ולחברות ציבוריות ישראליות שהנפיקו ניירות ערך בבורסה בחו"ל (למשל, בארה"ב או בלונדון). הוא אינו כולל חברות ישראליות הרשומות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

"האישור של הבורסה בהונג קונג משמעותו הכרה בהגנות המוענקות על פי חוק החברות בישראל", מסביר ד"ר צבי גבאי, ראש מחלקת שוק ההון במשרד ברנע ושות. "המשמעות המעשית עשויה להיות לא רק הרישום, אלא גם חיסכון בעלויות. במקרה של תשקיף, למשל, ייתכן כי החברות לא יצטרכו להציג פרק שלם של השוואת דינים בין ישראל להונג קונג עבור המשקיעים המקומיים. האישור עשוי להפוך את ההתאגדות בישראל לכדאית יותר עבור סטארט-אפים ישראליים השוקלים להנפיק במזרח הרחוק, מאשר התאגדות במקלט מס כזה או אחר".

לדברי גבאי, האישור אינו מאפשר עדיין לחברות שהנפיקו בתל אביב להירשם בבורסה בהונג קונג. כלומר, HKEx עוד לא הכירה בחוק ניירות ערך הישראלי ובהגנות המוענקות מכוחו למשקיעים. הכרה כזו, אם תהיה בעתיד, תאפשר לחברה הרשומה למסחר בתל אביב לרשום את המניות שלה למסחר גם בהונג קונג ברישום כפול. "הסדר כזה", הוא אומר, "יתמרץ חברות להנפיק את ניירות הערך שלהן בבורסה בתל אביב ויתרום לפיתוחו של שוק ההון הישראלי והגלובלי".

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי