HOT איבדה 13 אלף לקוחות טלוויזיה ב-2016, ההכנסות צמחו ב-2%

מדו"ח חברת הכבלים ל-2016, עולה כי מספר לקוחות הטלפוניה והאינטרנט גדל. חברת אלטיס אינטרנשיונל של פטריק דרהי קיבלה דמי ניהול בסך 61 מיליון שקל. המנכ"לית, טל גרנות-גולדשטיין השתכרה 3.2 מיליון שקל ב-2016

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT
טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOTצילום: רמי זרנגר
אמיתי זיו
אמיתי זיו

דו"ח חברת הכבלים HOT ל-2016 שפורסם היום (ד') מציג מגמות מערבות: בתחום הטלוויזיה הרב-ערוצית חברת הכבלים ממשיכה להיחלש - בעיקר בעקבות עליית סלקום TV וספקי תוכן פיראטי. HOT מדווחת על ירידה של 13 אלף לקוחות טלוויזיה לאורך השנה ושל 4,000 ברבעון הרביעי לבדו - ל-811 אלף לקוחות. מנגד, החברה מדווחת על גידול של 4,000 לקוחות בשירותי הטלפוניה ועל גידול של 7,000 לקוחות בשירותי האינטרנט. הצלחתה העיקרית של HOT מתבטאת בשיווק מוצר הטריפל שהמתחרה בזק אינה מציעה - כשלחברה נוספו 6,000 לקוחות טריפל.

החברה מדווחת עוד על גידול של 2% בהכנסות - ל-4 מיליארד שקל. עם זאת, הרווח התפעולי של החברה נשחק ב-1% והסתכם ב-318 מיליון שקל בשנה, וה-EBITDA נשחק ב-2% ל-1.64 מיליארד שקל. לחברה רווח נקי של 42 מיליון שקל, מול 7 מיליון שקל בלבד ב-2015.

חברת הסלולר של הקבוצה, HOT מובייל, ממשיכה בתנופת גיוס הלקוחות ומדווחת על גיוס חיובי של 38 אלף מנויים ברבעון. בסך הכל יש לחברה כעת 1.4 מיליון לקוחות סלולר. גיוס הלקוחות נעשה בין השאר באמצעות תמחור אגרסיבי, ו-HOT מדווחת על הכנסה חודשית ממוצעת מלקוח של 48 שקל בחודש - הנתון הנמוך ביותר אי פעם בכל ענף הסלולר הישראלי. נראה ש-HOT לא מתכוונת לעצור שם: לאחרונה היא השיקה מבצעי הצטרפות עם מחיר קבוע ל-3 שנים במחיר שמתחיל ב-39 שקל לחודש. חברת הסלולר מייצרת EBITDA חיובי של 25 מיליון שקל ברבעון, אך רשמה הפסד תפעולי של 74 מיליון שקל.

מי שיוצא ברווח יפה מ-2016 בחברת HOT הוא בעל השליטה פטריק דרהי. ביאור 29ט' לדו"ח חושף כי, כבכל שנה, HOT מחלקת "דמי ניהול" נדיבים לחברת אלטיס אינטרנשיונל של דרהי. דמי הניהול השנה מסתכמים ב-61 מיליון שקל - מיליון שקל יותר מב-2015. זהו סכום שנקבע כ-1.5% מהכנסות החברה, ולכן אינו נפגע מירידה ברוויחיות, וזאת בשונה מדיווידנד שנגזר מהרווח הנקי.

פטריק דרהיצילום: BENOIT TESSIER/רויטרס

תגמולה של מנכ"לית HOT, טל גרנות-גולדשטיין, השנה הוא 3.2 מיליון שקל - 1.7 מיליון שקל ברכיב השכר ועוד 1.4 מיליון כבונוס . אילן צחי המנכ"ל לשעבר קיבל לאורך השנה שכר של 2.3 מיליון שקל, סמנכ"ל התוכן יורם מוקדי וסמנכ"לית כוח האדם עמליה זרקא קיבלו כל אחד תגמול של 1.8 מיליון שקל בשנה.

גרנות-גולדשטיין מסרה כי: "HOT חותמת את 2016 עם אמירה ברורה של היפוך מגמה בקבוצה, המתבטא בשיפור בנתונים הכספיים ובעיקר בהבעת האמון של לקוחות החברה, עם ירידה שנתית חדה של כ- 73% בשיעורי הנטישה של הלקוחות, נתון המהווה נקודת מפנה משמעותית המבטאת את השלמת המהפכה שעשינו השנה. הנתונים השתפרו למרות הגידול משמעותי בהשקעה בתכנים חדשים, והתייקרות חסרת תקדים בעלויות זכויות השידור של תכני הספורט שנרשמה השנה.

"HOT השלימה השנה מהפכה בחוויית הלקוח, המציבה את החברה בין נותני השירות המובילים במשק עם זמני מענה קצרים ביותר. HOT הובילה מהפכה בתוכן עם חתימת ההסכם עם HBO ועם השנה החזקה ביותר בתחום הדרמות והדוקו-ריאליטי הבאה לידי ביטוי בנתוני הצפייה שלנו. ובעולם החדשנות והטכנולוגיה – מוצר המיני פייבר והשלמת חוויית המולטי, המספקים ללקוחותינו חווית צפייה אולטימטיבית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות

סרט ביתי

לאחת דירה ברעננה, השנייה שוכרת בראשל"צ: המשפחות שחוסכות - ואלה שבמינוס