מנכ"ל משרד התקשורת: ביטול ההפרדה המבנית בבזק - בשולי הבקשה לשינוי בעל השליטה

על פי מכתב ששלח פילבר לממונה על התקציבים באוצר, המשרד רואה בבקשת בזק לביטול חובת ההפרדה התאגידית "בקשה להעברת אמצעי שליטה" ■ עוד הוא מבקש לקדם מתווה להאצת שדרוג התשתית הקווית - שטרם הוצג לציבור

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה פילבר
שלמה פילברצילום: אמיל סלמן
אמיתי זיו
אמיתי זיו

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, מתכונן לקראת הדיון מחר (ב') בכנסת, שיעסוק בביטול ההפרדה המבנית בבזק, ומבהיר את עמדתו לגבי המהלך שהניע לביטול חלקי של חובת ההפרדה המבנית. זאת, במסגרת מכתב תשובה שנשלח היום (א') לממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי.

טענתו המרכזית של פילבר, היא שהמכתב שהוציא לבזק בסוף השבוע הקודם, כלל לא עוסק בביטול ההפרדה בבזק, אלא באישור לשינוי בעל השליטה (מיזוג yes). במכתב הציע לבזק דיל הכולל את ביטול ההפרדה התאגידית - בתמורה להאצת תוכנית ההשקעות של החברה.

לדבריו, "המשרד רואה בבקשת בזק לבטל את חובת ההפרדה התאגידית, בדגש על מיזוג החברות בזק ו-yes, כבקשה להעברת אמצעי שליטה בעיקר, ובשולי הדברים הקלה בחובת ההפרדה המבנית הקבועה ברישיון החברה".

עוד הוסיף פילבר, כי הבקשה לביטול ההפרדה המבנית הוגשה לאחר שרשות ההגבלים העסקיים ורשות המסים דנו בבקשה וקבעו את כללי המיזוג, הן בנוגע לתחרות והן בנוגע ל"נכס המס" שלו זכאית בזק. לטענתו, ביטול ההפרדה הוא במסגרת מדיניות השרים הקודמים והוועדות הקודמות, שדנו בעתיד שוק התקשורת. "נטל ההצדקה לסטייה מהמדיניות הקיימת מוטל עליכם".

פילבר מסביר כי בין היתר עמדה לנגד עיניו "הצעת מתווה להאצת שדרוג התשתית הקווית בישראל שהצגתי בפני הנוכחים והשר". יש לציין כי מתווה זה, היקפו, והתוכנית ההנדסית שלו, טרם הוצגו לציבור.

אמיר לוי, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר. "הרשויות בפריפריה הבינו שיש חיסרון לקוטן, ושלבד אין להן סיכוי להצליח"צילום: מיכל פתאל

לסיכום דבריו, אמר פילבר כי "ככלל, שימוש בתמריצים לעידוד השקעות הוא כלי רגולטורי מרכזי והוא נעשה גם על ידכם (האוצר, א.ז.) עם חברת IBC ונהוג גם במדינות שונות בעולם. המשרד זיהה צורך חיוני של סגירת פערים בנושא תשתית התקשורת בישראל בפרק זמן קצר יחסית של 4-3 שנים, דבר שיכול להתקיים רק באמצעות תמריצים ישירים לחברות התשתית".

הפער בתשתית התקשורת הקווית בישראל, אותו הזכיר פילבר, טרם הוכח על ידו, וכמוהו גם ההנחה שחברות התקשורת הקווית - שתיהן מהריווחיות במשק הישראלי - זקוקות לתמריצים על מנת להשקיע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות