סערת ההטבה לבזק: המנכ"לית סטלה הנדלר מגיבה - ותוקפת

בפוסט בעמוד הפייסבוק שלה, תוקפת סטלה הנדלר את התקשורת ואת הביקורת בימים האחרונים למהלך: "האמת המקצועית לא מעניינת אף אחד; מדובר במהלך עסקי טרוויאלי. זו לא 'מתנה' כפי שהגדירו את זה בתקשורת"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סטלה הנדלר
סטלה הנדלר, מנכ"לית בזקצילום: ינאי יחיאל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

מנכ"לית בזק סטלה הנדלר מגיבה בפוסט בפייסבוק לסערה האחרונה הקשורה בביטול ההפרדה המבנית בבזק, מהלך אותו מקדם מנכ"ל משרד התקשורת במשא ומתן חשאי מול החברה. הסיכומים בין המדינה ובזק נעשים ללא דיון ציבורי, ונחשפו רק בגלל הודאה לקונית של בזק לבורסה ביום שישי האחרון. כעת, הנדלר מסבירה את עמדת החברה.

ראשית, הנדלר תוקפת את התקשורת (כמו שנוהג לאחרונה ראש הממשלה): "כבר תקופה ארוכה אנחנו בבזק מנסים להתמודד מול הפופוליזם בתקשורת. אם התקשורת לא רואה את התמונה המורכבת, ומעדיפה סנסציות וכותרות צעקניות, אני אנסה להציג גם את הצד האחר של אותה התמונה".

הנדלר טוענת כי ההפרדה המבנית היא ארכאית: "באוצר טוענים כי 'טרם בשלו התנאים להסיר את ההפרדה המבנית'. למעשה האוצר יודע שמדובר בכלי רגולטורי ארכאי שאף רגולטור לא משתמש בו בעולם, ומכיר בכך שצריך לשנות את זה. הממונה על התקציבים במשרד האוצר אומר בעצמו שראוי לבטל את ההפרדה המבנית, אבל הביטול צריך להיעשות בהדרגתיות כדי לאפשר לתנאים להבשיל. אך מתי בדיוק יבשילו התנאים? עוד לפני שבזק הופרטה בשנת 2005, כבר ניתנה התחייבות של המדינה להתחיל בתהליך של ביטול ההפרדה. מאז, כל הוועדות שהקים משרד התקשורת תמכו בביטול ההפרדה המבנית וקבעו אמות מידה מתי זה יקרה. כל אנשי המקצוע הסכימו כי ההפרדה המבנית היא קודם כל רעה לצרכנים.

"כיום, בזק היא חברת התקשורת היחידה בעולם, כן הדינוזאור היחיד שמוכר שירותי תקשורת קוויים בנפרד משירותים אחרים כמו טלוויזיה ואינטרנט. אין לכך כל הגיון והראשון שמשלם על כך מחיר זה הצרכן. הרי יש להפרדה הזאת עלויות, ומי משלם על כך? הצרכן. שלא לדבר על כך שהוא היה יכול לקבל שירות הרבה יותר נוח והייתה נוצרת תחרות לטריפל של HOT. ההפרדה המבנית פוגעת בצרכנים - אין דרך אחרת להגיד זאת. באוצר אומרים כי 'לפני קבלת החלטות יתנהל שיח מקצועי ומעמיק'. השיח המקצועי הזה מתנהל כבר שנים וכל המסקנות של הועדות הגיעו לאותה מסקנה. כמה עוד אפשר לדון? סיפור ההפרדה המבנית שנמשך כבר מעל עשור אך במקום לאפשר לבזק להתייעל, להוריד עלויות וכך להוזיל מחירים ולתת לצרכנים חבילות טריפל זולות, ממשיכה המדינה בגישה כי עדיף להחליש את בזק מאשר לחזק את התחרות".

הנדלר גם מתייחסת לקיזוז המס שבזק תשיג מהמיזוג: "ש צורך לשים דברים על דיוקם. ההפרדה המבנית הרי לא מתבטלת. בזק עדיין מחויבת להפריד בין הפעילויות שלה, כך שהיא אינה יכולה לשווק חבילות טריפל כמו המתחרים שלה או לשתף מידע שיווקי בין זרועותיה השונות. השינוי שמוביל משרד התקשורת יאפשר לבזק להכיר בהפסדי עבר שלה - זה הכל. כאן, חשוב להדגיש איך נצברו אותם הפסדים. החל מהקמת yes בשנת 1999 ובמשך 5 שנים, בזק השקיעה סכומי עתק ב-yes על מנת להתחרות בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית. עכשיו, 16 שנה אחרי ש-yes עלתה לאוויר, בזק מבקשת להחזיר לעצמה חלק מאותם הפסדים ולקזז אותם מול הרווח של הפעילויות האחרות שלה. מהלך עסקי טרוויאלי, שמגיע לכל חברה שהשקיעה בעבר. זו לא 'מתנה' כפי שהגדירו את זה בתקשורת. אפילו רשות המסים, שנמצאת תחת סמכותו של משרד האוצר, הכירה בזכות זו".

לקינוח, תוקפת שוב הנדלר את העיתונות: "כל המתנגדים, כלומר משרד האוצר, העיתונאים והפרשנים יודעים (ואף כותבים זאת) כי יש להסיר את המגבלה הארכאית הזאת, אך כאשר מה שמעניין זה רק לייצר רייטינג - האמת המקצועית לא מעניינת אף אחד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים