רצים קדימה: בזק אישרה את המיזוג עם yes

זאת בעקבות מכתב מנכ"ל משרד התקשורת מהשבוע שעבר, המאשר את ביטול ההפרדה המבנית בחברה ■ המיזוג נובע מרצונה של בזק לעשות שימוש, מהר ככל הניתן, בהפסדים הצבורים של yes לטובת הפחתת מסים, בסכום של כ-40 מיליון שקל ברבעון

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סטלה הנדלר
סטלה הנדלר, מנכ"לית בזקצילום: ינאי יחיאל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

בזק מכשירה את הקרקע למיזוג עם חברת yes, כפי שיתאפשר לה בראשונה בהתאם להודעת משרד התקשורת מהשבוע שעבר, לפיה תבוטל ההפרדה המבנית בחברה. החברה הודיעה היום (ב') לבורסה כי "דירקטוריון החברה קיבל החלטה לפיה תתמזג החברה עם yes".

ההודעה נוגעת רק להחלטת הדירקטוריון בעניין, ואילו המיזוג בפועל כפוף לאישור משרד התקשורת, ויתרחש רק לאחר שימוע שיבצע משרד התקשורת בנוגע להחלטתו על ביטול ההפרדה המבנית בבזק, ויפורסם בתוך מספר שבועות.

משמעות ההודעה לבורסה היא שהחברה מקבלת את הדיל שהוצע לה על ידי מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, במכתבו מסוף השבוע שעבר. הדיל כולל ביטול של ההפרדה המבנית התאגידית, בתמורה להאצת תוכנית ההשקעות של החברה.

בכך למעשה מתניעה בזק את התהליך התאגידי המורכב לאישור המיזוג - קליטת yes ומחיקתה כחברה עצמאית. בהודעה לבורסה נכתב כי "לעניין המיזוג בין החברה לבין yes, תיחשב בזק ל-'חברה הקולטת' ו-yes ל-'חברת היעד'. בכפוף לתנאים המפורטים בהסכם המיזוג שנחתם בין החברות, תתמזג כל פעילות yes (לרבות כל הנכסים, הזכויות, ההתחייבויות והחבויות, התקבולים, התשלומים, ההכנסות והפעולות האחרות שלה, בין כספיות ובין אחרות, וכן, להסיר ספק, רשיונות) לתוך בזק, ללא תמורה".

מבזק נמסר כי ההליך התאגידי הפנימי בו היא מתחילה כעת יארך לפחות 50 יום, וזאת בלי קשר להליך הרגולטורי המקביל, שבמסגרתו תפעל החברה להאיץ את קבלת האישורים הנחוצים. הלחץ בבזק נובע מהרצון לעשות שימוש, מהר ככל הניתן, בהפסדי חברת הלוויין הצבורים לטובת הפחתת מסים בבזק, בסכום מוערך של כ-40 מיליון שקל ברבעון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"