דיגיטל 2016 |

ואל תשכחו אלכוהול: הטיפים של מייסד וייז, אורי לוין, לסטארט-אפיסטים

לוין על המכונית ללא נהג: במאה קמ"ש כשאנחנו באוטו - זה מאוד מפחיד. אולי עדיף שלא יהיו לרכב חלונות, כמו שאנחנו לא מודעים למהירות של המטוס"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי לוין, ווייז
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

אורי לוין, מייסד ווייז לא נח אחרי האקזיט הגדול שלו, ואת התובנות שאסף כיזם סדרתי הוא חלק היום עם הקהל בוועידת דיגיטל 2016 של TheMarker. את ההתחלה מסמן לוין ברגש חזק שמפתחים כלפי תחום מסוים: "בסופו של דבר כשחושבים על יזמים, על אנשים שהולכים לבנות סטארט-אפ, לרוב זה מתחיל במשהו שמציק להם באופן אישי. זה מתחיל ברגש חזק כמו אהבה, שנאה, כעס שמוביל לאיזשהו חלום שמוביל לתשוקה. אחרי זה יש נכונות להקרבה כי ברגע שאדם יודע שהוא הולך למסלול הזה, הוא יודע שהוא מוותר על כל דבר אחר. זה מסלול עם עליות וירידות. אם תשאלו יזם מה הוא הולך להיות הצעד הבא - הוא יגיד שזה ללכת לסטארט-אפ הבא והוא גם יודע מה הוא יהיה".

אם מסתכלים על יזמות מנקודת המבט של ווייז, החברה הוקמה באופן פורמלי ב-2008, ב-2009 הושק השירות בארץ וכבר אז, מספר לוין, הוא ידע מה יהיה הסטארט-אפ הבא שלו. פיקס הוקמה ב-2013 ולוין מספר כי כבר ידע גם מה יבוא אחרי המיזם הזה.

"יזמות או הקמת סטארט-אפ היא כמו להתאהב. תחשבו על הרבה רעיונות שאתם חושבים עליהם והרבה דייטים שאתם יוצאים אליהם, בסוף יש רעיון, יש מישהי שהיא האחת אבל לוקח קצת זמן לבשל את הרעיון, לבלות הרבה זמן עם הדייט כדי להבין אם זה זה", מסביר לוין. "אם אדם לא מאוהב ברעיון שלו - אז זה לא מספיק, הוא צריך להתבשל. הדרך היא ארוכה ומתחילה ברעיון. זה מסע של כישלונות שאדם חושב שהוא יודע מה הדרך והוא מנסה הרבה דברים עד שהוא מוצא משהו שעובד, צריך לראות שהמוצר מייצר ערך למשתמשים. בשלב הבא, צריך לחשוב על מודל עסקי שעובד. לוקח זמן לבנות אותו מודל - זה לא קורה מהר והדרך תמיד מלאה בכישלונות".

טיפ נוסף וחשוב בדרך להקמת סטארט-אפ, אומר לוין, הוא לדעת לחגוג כל ניצחון - גם קטן. "אם בהתחלה חושבים על תקציב אז יש כוח אדם, שיווק וביצוע ואלכוהול. בירות ודברים טובים חשוב שיהיו בתקציב. חוגגים כל דבר - את העובד ראשון, המשרד הראשון המשתמש ראשון ואפילו תביעה על הפרת הפטנט הראשונה. כי זה אומר שאתה משמעותי, זה הישג של ממש או קריסה של המערכת. כולם זוכרים לנו את הפעם הראשונה שאיילון הוצף".

"בסופו של דבר, סטארט-אפ הוא בעיה וצריך גם לחפש אנשים, משתמשים, עם אותה בעיה ולשמוע מהם מה התפיסה שלהם לגביה ורק אחרי זה לנסות לפתור אותה. "לכל היזמים, זה אולי הטיפ הכי חשוב שיש לי היום: ההבנה של מי המשתמשים ומה הבעיה. הכי טוב זה לשאול אותם וחוק האצבע הוא לשאול 100 אנשים בשביל להבין מי המשתמשים והבעיה, להרחיב את קהל היעד ולצאת מגבולות האנשים הקרובים אלינו.

"חשוב לעשות טעויות מהר כדי לתקן אותם מהר", אומר לוין לגבי הצעד הבא. "פיתוח מוצר מתחיל אחרי שהוא מושק, כי רק אז מקבלים פידבק ממשתמשים אמיתיים. אנחנו לא צריכים להיות הכי טובים, צריך להיות מספיק טובים ובעולם תחרותי צריך להיות גם מהירים יותר מהמתחרים. הקמת סטארט-אפ היא גם הקמת מקום עבודה, צריך לחשוב איזה מקום עבודה אנשים בונים ואיך הם מגדירים את הדי.אן.איי של המקום.

מייסד ווייז, אורי לוין

"בנוסף, כל עוד יש מיקוד על הבעיה - הסיכוי לפתור אותה גדול יותר. צריך להיות ממוקדים על דבר אחד בו אנחנו טובים. אחת הנקודות החשובות היא גם הצוות. אם שואלים מנכ"ל מתי הבין שהצוות הוא טוב, זה די קורה בהתחלה, בחודש הראשון. הבעיה הכי טובה של המנכ"ל היא לקבל החלטות קשות, להבין אם הצוות טוב כבר".

האתגר הבא על פי לוין הוא גיוס הכספים. בפגישה עם משקיע, צריך להתחיל עם הנקודה החזקה ביותר כי אחרת עד שמגיעים אליה, זה יכול להפוך ללא רלוונטי. כמו בדייט ראשון - הרושם הראשוני הוא עניין של שניות בודדות. משקיעים לא ישקיעו אם הם לא חושבים שהם ישתמשו בזה.

"אני ממשיך להקים סטארט-אפים וחשוב לי להמשיך להשקיע בעוד מיזמים. עכשיו יש את מובאיט, שהיא כמו ווייז אבל לתחבורה ציבורית ועונה על אותה שאלה בדיוק - איך מגיעים ממקום למקום. רומר הוא שוק משני להזמנות חדרי מלון שנרכשו ללא אפשרות ביטול והחזר כספי. אדם שמבטל נסיעה ונתקע עם חדר שאין לו מה לעשות בו, יכול למכור אותו דרך רומר לאדם אחר ולצמצם את ההפסד. "עבור רוב המלונות בעולם", מציין לוין, "30% מהכנסות הן של שירותים נלווים כמו שתייה ואוכל - הם מעדיפים שיהיה אדם במלון שייצר את ההכנסות האלה מאשר חדר ריק, גם אם יש מישהו שכבר שילם עליו".

"הסטארט-אפ פיקס מסייע למשתמשים להבין כמה אנחנו משלמים בעמלות ודמי ניהול. בארה"ב יש 600 מיליארד דולר של דמי ניהול ועמלות שאנשים לא יודעים שהם משלמים. "אנחנו חושבים ש-1% זה לא הרבה, אבל 1% לאורך שנים מגיע לסכום משמעותי", מסביר לוין.

"זיק הוא שוק לשוברי החלפה ומתנה של חנויות. ב-30% מהזיכויים לא משתמשים מסיבות שונות כמו אובדן או פקיעת תוקף ואלו 100 מיליארד דולר של כסף אמיתי שהולכים לאיבוד. אנג'י, שמטפלת בתסכול של ללכת למוסך היא אפליקציה שרצה על הסמארטפון ומתחברת למחשב של הרכב, מבצעת ניתוח ומוצאת מה לא בסדר. לאחר מכן מריצה חיפוש של מוסכים שמטפלים בבעיה עם הצעות מחיר טובות. פייר-פליי עושה חיפוש מחירי כרטיסי טיסה אחרי שהם הוזמנו, כי גם לאחר הזמנתם מחיריהם יורדים. אם המחיר יורד מתחת לדמי הביטול - שווה להחליף את הכרטיס. "יש לי עוד כמה סטארט-אפים שיהיו רלוונטים בשנים הבאות", אומר לוין.

לוין צופה שהעולם ישתנה בקרוב בקצב גבוה יותר: "כשווייז התחילה, הגירסה הראשונה שלו רצה על PDA - שהיה רלוונטי לפני 10 שנים", מספר לוין. "מה יהיה בעוד 10 שנים? העולם ישתנה, כי הוא כרגע משתנה בקצב גבוה כמו שלפני 10 שנים נוקיה ובלאקברי שלטו. בעולם של מכוניות אוטונומיות אובר ישלוט. בעולם שבו קוראים למכונית והיא מגיעה - לאנשים לא יהיה אוטו משל עצמם. אנחנו לא נקנה יותר מכוניות, אנחנו נקנה נסיעות", צופה לוין.

"זה יהיה החלק הטכנולוגי הכי מעניין בעשור הקרוב. הבעיה הכי גדולה שקיימת היום היא נהגים. המחשב שמסיע את האוטו מבין שפה בניארית. אם נחשוב על מעבר צר שרוחבו שני מטרים, והמחשב יודע שהרוחב של האוטו הוא 1.99 מטר, המחשב יודע שהאוטו עובר. הוא יכול לעבור במהירויות שונות - קמ"ש אחד או במאה קמ"ש. אבל אם הוא נוסע במאה קמ"ש כשאנחנו באוטו - זה מאוד מפחיד. בישיבה ארוכה זה עושה סחרחורת ואנחנו לא רגילים לזה. יקח לנו זמן להתרגל שהאוטו יקבל את ההחלטות האלו. אולי עדיף שלא יהיו לרכב חלונות, כמו שאנחנו לא מודעים למהירות של המטוס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב