הסטארט-אפ סקדו גייס 6 מיליון דולר מרפאל ואלרון כדי לסייע לאנליסטים לתחקר התראות סייבר

סקדו פיתחה מערכת לתחקור וטיפול בהתראות על מתקפות סייבר ■ הסבב החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-10 מיליון דולר ■ תגייס 10-20 חוקרי סייבר ומפתחים בישראל

רותי לוי
רותי לוי
שי מורג וגיל ברק
מימין: שי מורג וגיל ברק, מייסדי סקדוצילום: Secdo
רותי לוי
רותי לוי

הסטארט-אפ הישראלי סקדו (Secdo), שפיתח מערכת לתחקור וטיפול בהתראות על מתקפות סייבר הודיע היום על גיוס של 6 מיליון דולר. את הגיוס הובילה RDC חברת המסחור המשותפת של רפאל ואלרון, והשתתפו בו גם המשקיעים הקודמים מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינט ושלושת המייסדים של אנוביט שנרכשה על ידי אפל.

הסבב הנוכחי מביא את סך הגיוסים בחברה ל-10 מיליון דולר. ההון החדש ישמש את החברה להרחבת מערך השיווק בארה"ב ומרכז הפיתוח בישראל, החברה מתכוונת לגייס בין 10-20 חוקרי סייבר ומפתחים.

המערכת של סקדו נועדה לתמוך בעבודת האנליסטים שמבצעים עבודת תחקור ידנית להתראות על מתקפות סייבר. שי מורג, מנכ"ל ומייסד שותף בסקדו הסביר ל-TheMarker: "ארגונים גדולים השקיעו הרבה כסף במערכות למניעה ולזיהוי תקיפות סייבר, וכך נוצר מצב שיש להם שטף גדול מאד של התראות, אך מעט מדי כוח אדם שפנוי לתחקר אותן. צוותי אבטחת המידע מתקשים להקדיש זמן לחקירה מעמיקה של כל התראה ולעיתים נותנים מענה איטי מדי.

"בדו"ח האחרון של וריזון נכתב שלוקח לחברה מעל 200 ימים עד שהם מצליחים לסגור מעגל ולהשלים טיפול בהתראה. ובארה"ב לבדה מדברים על מיליוני משרות לא מאוישות של אנליסטים לסייבר. אנחנו מציעים מוצר שיסגור את הפערים האלה – המערכת שבנינו יודעת לקבל התראות, לתחקר אותן ולהשלים טיפול בהן בצורה אוטומטית.

"הייחוד בטכנולוגיה שלנו הוא שהיא מאפשרת לאסוף את כל המידע הפורנזי (הפעילות והשינויים במערכת ההפעלה, ברשת, בקבצים ובזיכרון) בעבודה שגרתית וכך בזמן אמת של התראה יודעים לחבר אותו כדי לתת תמונה מלאה למה שקרה. כיום בתהליכים ידניים המידע הפורנזי נאסף רק בצורה רטרואקטיבית", הוסיף מורג.

המודל העסקי של סקדו מבוסס על מכירת מנוי שנתי. לטענתה, היא משרתת עשרות חברות ובהן בנקים וחברות ביטוח מובילות, חברות תקשורת וארגוני בריאות. חברות שמתחרות בפתרון של סקדו הן Carbon Black האמריקאית והקסדייט (Hexadite) הישראלית.

סקדו הוקמה ב-2014 על ידי מורג, לשעבר מנכ"ל אינטגריטי פרוג'קט שנמכרה למלאנוקס; וגיל ברק, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, לשעבר ארכיטקט תוכנה באפל, ויועץ אבטחת מידע לגופים שונים בהם משרד ראש-הממשלה, אלביט וטקסס אינטרמנטס. שניהם בוגרי יחידת 8200.

החברה מעסיקה כיום 30 עובדים, מרביתם ברעננה והיתר בניו יורק. במאי הופיעה סקדו ברשימת Cool Vendors של גרטנר, רשימה שנחשבת לאחת היוקרתיות בעולם הטכנולוגיה עם יכולת ניבוי טובה לחברות שיצמחו משמעותית או יעשו אקזיט. בשנים קודמות הרשימה כללה חברות מרשימות כמו Face.com שנמכרה לפייסבוק, Waze שנרכשה על ידי גוגל, ופריים סנס שנמכרה לאפל.

Secdo | הקמה: 2014 | מייסדים: שי מורג (מנכ"ל) וגיל ברק (סמנכ"ל טכנולוגיות) | משרדים: רעננה, ניו יורק | עובדים: 30 (מהם 25 בישראל) | גיוסי הון עד היום: 10 מיליון דולר | משקיעים בולטים: RDC (חברת המסחור המשותפת של רפאל ואלרון), מריוס נכט (ממייסדי צ'ק פוינט), מייסדי אנוביט

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"