גולן טלקום מערערת על קנס של 31 מיליון שקל: נגד HOT ובזק לא ננקטים הליכים

החברה דורשת כי ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לא יעסוק בקנס נגדה בגלל החברות עם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

חברת הסלולר גולן טלקום מערערת על קנס של 31 מיליון שקל שהטיל עליה משרד התקשורת. הקנס הוטל על גולן טלקום משום שלא פרשה רשת בפרישה ארצית כפי שמחויב ממנה בתנאי הרישיון. את הערעור הגיש בשם החברה עורך הדין גד מינא.

אחד הטיעונים המרכזיים של גולן טלקום בערעור קשור ל-HOT. גולן טוענת כי גם HOT מחויבת בפרישה ארצית וגם היא לא עמדה בחובת הפרישה, אך נגדה לא ננקט שום הליך.

מיכאל גולןצילום: אייל טואג

"HOT טלקום מחויבת בפריסת רשת בכל המדינה. המקרה של HOT טלקום חמור יותר מזה של גולן טלקום, מכיוון שבגין אי הפרישה מצד HOT טלקום, HOT טלקום אינה יכולה לספק שירות לכ-400 אלף בתי אב", נכתב בערעור.

החברה הוסיפה כי "לעומת זאת, אי פרישת רשת על ידי גולן טלקום, אינה מונעת מגולן טלקום לספק שרות מלא...נגד HOT טלקום שנמצאת בהפרה במשך שנים רבות מאד, לא ננקט כל הליך".

בערעור נכתב כי משרד התקשורת טוען כי "'HOT טלקום אינה מצויה בעת הזו בהפרה של הוראות חוק התקשורת בכל הנוגע לפרישת הרשת שלה'. והרי זה בדיוק העניין. כאשר HOT טלקום טענה כי אינה יכולה לפרוש רשת בכל הארץ מטעמים כלכליים, הקימו עבורה ועדה שהחליטה לדחות את הפרישה. לגולן טלקום, לא הוקמה כל ועדה והדברים לא נבחנו... לא נותר אלא לתהות מדוע משרד התקשורת אינו נוהג באותו אופן כלפי גולן טלקום".

בערעור טוענת גולן כי משרד התקשורת נוהג גם בעצימת עין על בזק והפרות רישיון שלה ואילו: "כנגד גולן טלקום הקטנה שחוללה בישראל את אחת מהמהפכות הגדולות ביותר בתולדות כלכלת ישראל - מהפכה שהחזירה ומחזירה לציבור מיליארדי שקלים, מחליטים להטיל סנקציה חסרת תקדים שלא נראתה כדוגמתה במדינת ישראל".

עוד מזכירה החברה כי הקמת אנטנות בישראל הינה כמעט בלתי אפשרית וכי השינויים הטכנולוגיים מחייבים לוותר לגולן על פרישת דור 3 לטובת רשת חדשה מהדור הרביעי: "המשרד טוען שגולן טלקום הפרה את החובה לפרוש רשת של אנטנות במדינת ישראל. המשרד מתעלם בהחלטתו מכך שהוא עצמו הודה בשורה ארוכה של מסמכים כי חובה זו הפכה לבלתי אפשרית ובלתי ישימה. אבל מה זה משנה? המשרד לא נתן לעובדות לבלבל את עצמו. למרבה הצער, כפי שנראה להלן, השימוע שנערך לגולן טלקום היה למראית עין בלבד. המטרה סומנה מראש. החץ נורה ולא ניתן היה להסיטו ולו במילימטר אחד מהמטרה. בנוסף, אין גם כל היגיון לפרוש רשת דור שלישי כאשר קיימת היום טכנולוגיה חדשה יותר (דור רביעי), והמשרד מציין זאת באופן מפורש במסמך המדיניות".

טיעונים נוספים בערעור של גולן הם מן העולם המשפטי גרידא. נכתב למשל כי הטלת סנקציה על בעל רישיון מחייבת היוועצות עם וועדה מייעצת, שלא הוקמה, ולכן הקנס אינו חוקי.

בנוסף, החברה פנתה במכתב ליועצת המשפטית של משרד התקשורת, עו"ד דנה נויפלד, בו דורשת החברה כי שר התקשורת בנימין נתניהו לא יעסוק בנושא הקנס על גולן, בגלל יחסי החברות שלו עם שאול אלוביץ', בעל השליטה בפלאפון: "על פי חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה מיום 14.6.2016 על שר התקשורת להימנע מלדון בעניינים שעשויה להיות להם השפעה מהותית על חברת פלאפון. בענייננו, ההחלטה קובעת כי גולן טלקום הפרה באופן מהותי את הוראות רישיונה (קביעה עליה חולקת גולן טלקום) וממילא לתוצאות ההחלטה עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת על עתידה של גולן טלקום וממילא כנגזרת מכך גם על חברת פלאפון".

עורך הדין שלו גולן מבקש לבחון את האפשרות שהשר במשרד ראש הממשלה צחי הנגבי הוא שידון בערעור על הקנס: "נחזור ונדגיש כי גולן טלקום אינה מטילה (חלילה) דופי בשר התקשורת. יחד עם זאת לאור חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, וכן לאור העובדה שדעתו של שר התקשורת כבר הובעה (במסגרת בג"ץ פרטנר), יהיה זה נכון, ראוי וצודק שהיועץ המשפטי לממשלה יבחן אם בנסיבות העניין, שר התקשורת רשאי לדון ולהכריע בערעור על ההחלטה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"