פחות אבל כואב: "זמן ההמתנה בדואר נחתך בחצי"

הרווח של דואר ישראל גדל ב-22% ■ החברה ממשיכה להתמודד עם השחיקה בשירותי הדואר המסורתיים ■ כמות החבילות מחו"ל צמחה לכ-24 מיליון בחציון הראשון של 2016, לעומת כ-17.5 מיליון בתקופה המקבילה בשנה שעברה

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף שך דואר ישראל
דואר ישראלצילום: אלון רון
אמיתי זיו
אמיתי זיו

חברת דואר ישראל ממשיכה לשפר את התוצאות הפיננסיות שלה. תוצאות הרבעון השני של 2016 נמוכות לעומת הרבעון המקביל ב-2015, אולם החולשה היחסית נובעת בעיקר מטעמים חשבונאיים. בסך הכל, מראות התוצאות שיפור ברובם המכריע של המדדים הפיננסים, ומלמדות שהחברה ממשיכה להתמודד עם השחיקה בשירותי הדואר המסורתיים - המפחיתה את הכנסות. תוכנית ההבראה וצעדי ההתייעלות של החברה אף איפשרו לה לשפר במעט את נתוני הרווח.

הכנסות החברה בחציון הראשון של 2016 היו 901 מיליון שקל, ירידה של 2% לעומת החציון המקביל ב-2015. הרווח התפעולי, שעמד בחציון המרביל על 39 מיליון שקל, עלה במעט בחציון הנוכחי ל-39.2 מיליון שקל. ה-EBITDA של החברה עלה מ-97 מיליון שקל בחציון המקביל ל-98 מיליון שקל בחציון הנוכחי, והיווה כ-10.9% מהכנסות החברה. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-19.5 מיליון שקל בחציון החולף, גידול של 22% לעומת החציון המקביל אשתקד.

חברת הדואר עברה לרווחיות בזכות תוכנית הבראה שיצאה לדרך בנובמבר 2014, וכללה פיטורי עובדים רחבי היקף. לפני תוכנית ההבראה רשמה החברה הפסדים, קופת המזומנים שלה הייתה מדולדלת והיה חשש ממשי לחדלות פירעון של חובותיה (מול בעלי האג"ח). גם בחציון הנוכחי נפרדה החברה מ-470 עובדים כחלק מתוכנית ההתייעלות, צעד שנעשה בשיתוף וועד העובדים ובמימון חלקי של האוצר.

בחברה התייחסו באריכות לסוגיית השירות, שמטרידה את אזרחי ישראל: "היקף ההשקעות בחציון עמד על כ-24 מיליון שקל, בדומה לחציון המקביל אשתקד, ועיקרן הושקע בשיפור השירותים, לרבות פתיחת מרכז הדוורים האזורי בראשון לציון והשקת מערכת SMS חדשה, שמעדכנת את הלקוחות עם הגעת החבילה לסניף הקרוב לביתם. זמני ההמתנה השתפרו ב-50% ועמדו בחציון הראשון של 2016 על כ-9 דקות בממוצע, ללא ימים חריגים, לעומת כ-18 דקות בחציון המקביל אשתקד.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראלצילום: דרור כץ

"בחציון הראשון של השנה נפתח מרכז דוורים אזורי חדשני מסוגו בעיר ראשון לציון, שמאחד תפעולית את חלוקת הדואר בערים ראשון לציון וחולון ומאפשר חיסכון בנדל"ן ובעלויות תפעול, לצד תנאי עבודה טובים יותר לדוורים, וקיצור זמני חלוקת הדואר בבתי הלקוחות. כמות החבילות הנכנסות מחו"ל המשיכה לצמוח גם בחציון הראשון של 2016, ועמדה על כ-24 מיליון חבילות, לעומת כ-17.5 מיליון חבילות בחציון מקביל אשתקד".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר היו כי "בחציון האחרון צימצמנו משמעותית את זמני ההמתנה והגברנו את שביעות רצון הלקוחות באמצעות הארכת שעות הפעילות של סניפים רבים עד השעה 20:00, השקת אפליקציה לזימון תורים והרחבת מרכזי מסירת החבילות באמצעות שותפים עסקיים מובילים כגון שופרסל, המשביר לצרכן, ניו פארם, עזריאלי, ביג, פיצה האט ועוד.

"כיום אנו מציעים איסוף חבילות בכ-300 מרכזי מסירה ברחבי הארץ במיקומים נוחים, ללא המתנה בתור ובשעות פתיחה ארוכות. בחציון הראשון של השנה חולקו לדוורים מאות סמארטפונים ואופניים חשמליים אשר מסייעים להם לחלק את הדואר ביעילות ובמהירות, ונפתח מרכז דוורים אזורי בראשון לציון שמקצר את זמני חלוקת הדואר ללקוחות באזור ראשון לציון וחולון ועוד. אנו נערכים להמשך הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל ובחודשים הקרובים צפויים להשיק בעיר מודיעין בית מיון מהגדולים בעולם, שיקלוט וימיין כ-100 מיליון חבילות בשנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה