מכרז הסלולר הגדול יוצא לדרך: כמה ישלמו עובדי המדינה?

כיום פלאפון נותנת שירות לעובדי המדינה ■ הזוכה תעניק שירות לעובדי המדינה במשך שבע שנים, אם תמומש כל תקופת ההארכה - מה שסביר שיקרה

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיתי זיו
אמיתי זיו

היום ייערך מכרז הסלולר הגדול בענף - המכרז של עובדי המדינה. המכרז כולל 100 אלף קווים, כשהשנה לראשונה אגף החשב הכללי מפריד בין המכרז על התוכנית (SIM) לבין מכרז הסמארטפונים שייערך בהמשך השנה. עם זאת, המכרז הנוכחי כולל מכרז על 20 אלף מכשירים של הסגל הבכיר בשירות המדינה, שיינתנו על ידי חברת הסלולר הזוכה במודל של ליסינג.

כיום פלאפון נותנת שירות לעובדי המדינה. הזוכה תעניק שירות לעובדי המדינה במשך שבע שנים, אם תמומש כל תקופת ההארכה - מה שסביר שיקרה. השנה הוכנסה לראשונה חובת הרחבת הכיסוי של רשת הדור הרביעי של הזוכה, ואף הוגדרו שיעורי פרישה וכיסוי קליטה. זו בשורה טובה לכלל המשק, משום שמהרחבת הרשת ייהנו כל הלקוחות של החברה שתזכה, והדבר יאיץ את פרישת רשת הדור הרביעי של המתחרות.

צילום: בלומברג

המכרז כולל שני שלבים, כשהשלב הראשון של עמידה בתנאי הסף כבר הסתיים. כל החברות שעלו שלב כבר קיבלו שבו ציון למדדי איכות שירות, שמשקלו 30% מהציון הכללי במכרז. 70% הנותרים נוגעים למחיר. המכרז על המחיר הוא שלב מקוון שייערך מחר. התחרות בין החברות תהיה על שיעור ההנחה בקטגוריות שונות, ובהן מחיר דקת שיחה, מחיר חבילת הגלישה ומחיר השיחות מחו"ל - כשלכל קטגוריה משקל שונה. המכרז נערך כך שכל שלוש דקות ניתן להציע הצעת הנחה חדשה, וברגע שיחלפו שלוש דקות בלי הצעה חדשה מצד אף אחד מהמתחרות - יסתיים המכרז.

החברה שתזכה במכרז תהיה מחויבת בהשקעה כספית לא מבוטלת, שיכולה להגיע לעשרות מיליוני שקלים, וכוללת הרחבת הקליטה בתוך מבנים ופרישת נקודות שירות, בהתאם לפרישה של משרדי הממשלה השונים - בתקופה שבה המחירים בענף על סף הפסד. במובן הזה לפלאפון יש יתרון מסוים, שכן מרבית התשתית שלה עבור עובדי המדינה כבר פרושה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"