פרסום ראשון |

סיסקו רוכשת את קלאוד לוק הישראלית בכ-300 מיליון דולר

מאז 1998 רכשה סיסקו חברות ישראליות ביותר מ-2 מיליארד דולר ■ קלאוד לוק, שמעסיקה כ-150 עובדים, מאפשרת לארגונים לנטר את פעילות העובדים בארגון ולהתריע בפני שיתוף של קבצים רגישים

ענבל אורפז
ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מייסדי CloudLock. מימין לשמאל: גיל צימרמן, רון זלקינד וצחי שפסה
מייסדי CloudLock. מימין לשמאל: גיל צימרמן, רון זלקינד וצחי שפסה
ענבל אורפז
ענבל אורפז

סיסקו מעמיקה את המעורבות שלה בהיי-טק הישראלי. בהמשך לשבוע של הכרזות לגבי תוכניות של החברה בישראל לרגל ביקור של היו"ר, ג'ון צ'יימברס, סיסקו רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי קלאוד לוק (CloudLock).

קלאוד לוק פיתחה טכנולוגיה לאבטחת מידע שמועבר באפליקציות ובמסמכים בשירותי ענן - ומסייעת לארגונים לנטר שימוש במידע רגיש ושיתופו עם גורמים בתוך ומחוץ לארגון. החברה הוקמה על ידי יזמים ישראלים ב-2007 ומנוהלת מבוסטון.

סיסקו תשלם 293 מיליון דולר במזומן לבעלי המניות בקלאוד לוק. בנוסף, עובדי החברה יקבלו חבילת הטבות ובונוסים שיגדילו את סכום הרכישה. בסביבת החברה הדגישו כי מדובר בעסקה טובה ליזמים, העובדים והמשקיעים. החברה מעסיקה כ-150 עובדים, כמה עשרות מהם במרכז הפיתוח בישראל. הפעילות של קלאוד לוק תשולב בחטיבת הרשתות והאבטחה של סיסקו, אליה יצטרפו העובדים.

קלאוד לוק הוקמה על ידי גיל צימרמן, מנכ"ל החברה, צחי שפסה, מנהל פיתוח עסקי ורון זלקינד, מנהל הטכנולוגיות. מאז הקמתה ב-2007 החברה גייסה כ-38 מיליון דולר. הקרן הראשונה שהשקיעה בחברה היתה סידר. אמנון שוהם, שותף בקרן סידר, הביא את צימרמן, שעבד באותה תקופה כמנהל מוצר EMC, להיות יזם הבית (EIR) של הקרן במשרדיה בבוסטון, עוד לפני שהוקם הצוות או שנהגה הרעיון שבבסיס החברה. כך הקרן היתה שותפה להקמת החברה כבר משלביה המוקדמים מאוד ועוד לפני גיבוש הרעיון העסקי. בסך הכל סידר השקיעה בחברה מעל ל-12 מיליון דולר בסבבי הגיוס לאורך השנים.

קרדיט: CloudLock

בהמשך הצטרפו להשקעות בחברה גם קרן אסנד (Ascent Venture Partners) האמריקאית. את סבב הגיוס של החברה ב-2014, בו היא גייסה 23 מיליון דולר, הובילו קרן בסמר ונצ'רס האמריקאית, באמצעות השותף האמריקאי בוב גודמן, וחברת הענן Salesforce.

הפתרון של קלאוד לוק מאפשר לארגונים לנטר את פעילות העובדים בארגון ולהתריע בפני שיתוף של קבצים רגישים. כך למשל, אם עובד מעלה לענן מסמך עם מידע רגיש כמו מספר כרטיס אשראי או רשומה רפואית, המערכת של קלאוד לוק תתריע על כך בפניו ותוודא שהוא אכן התכוון לשתף את המסמך ותציע לו להצפין אותו. בנוסף, אם מסמך משותף עם כמות גדולה של עובדים המערכת תשאל האם הוא מודע לרשימת התפוצה. הפתרון מגן על ארגונים מפני אחת מחולשות האבטחה המרכזיות שהם חשופים אליהן - הגורם האנושי בארגון.

התחום בו פועלת החברה מכונה CASB (Cloud Access Security Brokers) והיא מתחרה בו בחברות כמו אדאלום הישראלית שנרכשה על ידי מיקרוסופט בכ-320 מיליון דולר, פאלו אלטו נטוורקס של ניר צוק, Firelayers ו-SkyHigh Networks.

הפתרון של החברה מאפשר לעובדים בארגון להשתמש כרגיל באפליקציות הענן, כמו גוגל דרייב ו-Salesforce, אך הארגון מקבל הודעות למערכת של קלאוד לוק בנוגע למיקום המידע הארגוני - בתוך הארגון ומחוצה לו, האם המידע רגיש ואיפה נמצא המידע, באיזה אפליקציות משתמשים בארגון ומי הוציא מידע.

ג'ון צ'יימברסצילום: בלומברג

"הפתרון מסייע ללקוחות בארגונים גדולים לנטר ולהבין התנהגות גולשים ומידע רגיש של הארגון בשירותי ענן ו-SaaS (תוכנה כשירות) באופן שקוף לחלוטין - המשתמשים עובדים באופן רגיל לחלוטין. הפלטפורמה נותנת את הנראות לארגון וזה משמעותי מאוד, כי הרבה ארגונים עוצרים את המעבר לענן בגלל הפחד לאבד שליטה על המידע שלהם", מסביר מוטי וקנין, שותף בקרן סידר.

קלאוד לוק הוקמה בימים המוקדמים יחסית של עידן המידע. כיום ארגונים רבים כבר העבירו את אחסון המידע שלהם למערכות שנמצאות בענן מחוץ לארגון. אך בתחילת הדרך נדרשה קלאוד לוק להתאים את הפתרון שלה לבשלות השוק באותה תקופה.

"הצלחת החברה היא בראש ובראשונה הצלחתם של היזמים והעובדים שבנחישות ובכשרון יצרו יש מאין והגדירו תחום חדש בעולם אבטחת הנתונים. אנו שמחים שקיבלנו את ההזדמנות לעבוד עם צוות כזה מתחילת הדרך", אמר שוהם מקרן סידר, שליווה את החברה מיומה הראשון.

"במסגרת תהליך הפרה-סיד החליטה החברה הצעירה להתמקד בתחום אבטחת המידע לארגונים שהחלו לעבור לעבודה בענן ובאפליקציות SaaS (תוכנה כשירות), תחום שהיה פרוץ מבחינת סקיוריטי וניהול מידע באותו הזמן – בעיקר בתחום שיתוף המסמכים, העבודה בענן ובאפליקציות SaaS בשרותים כמו גוגל, אמזון, מיקרוסופט, דרופבוקס, סלספורס ואחרים", הסביר שוהם. "החברה כיוונה לתחום זה כשהוא היה עדיין בחיתוליו. היזמים והקרן ראו את ההזדמנות שנוצרה עקב העליה המטאורית בייצור מידע ובשיתופו בתוך ובין ארגונים.

"ברור היה כי הנושא צריך טיפול מערכתי. לאחר התחלה לא קלה, כתוצאה משוק צעיר וראשוני, החלה החברה לצבור משתמשים ולקוחות מהחברות והארגונים המובילים בעולם", סיפר שוהם. "בנקודה מסויימת כולנו הבנו שצריך להתאים את הפתרון יותר טוב ללקוחות. לאט לאט היזמים עשו עבודה רצינית ובנו יפה את החברה, הם הצליחו לצבור לקוחות ושוק הענן נפתח", הוסיף וקנין.

בספטמבר האחרון דורגה קלאוד לוק במקום השני בדירוג חברת הסייבר בעלות קצב הצמיחה במכירות הגבוה ביותר על ידי מגזין Inc הודות לצמיחה של 3557% בשלוש השנים הקודמות לדירוג.

לדברי שוהם, לפני מכירת החברה לסיסקו, קיבלה קלאוד לוק מספר הצעות רכישה משחקנים אסטרטגיים. המשקיעים סבורים שקלאוד לוק הייתה יכולה להפוך לחברה גדולה אילולא נרכשה. עם זאת, שוהם מציין כי "יש לפעילות סיכוי גדול יותר לגדול בתוך סיסקו". וקנין מוסיף כי "זו אחת החברות הטובות ביותר להרכש על ידן - סיסקו יודעים מה לעשות עם החברות שהם רוכשים. זו תוצאה טובה".

סיסקו, הרוכשת של קלאוד לוק, היא אחת מחברות ההיי-טק הרב לאומיות הפעילות ביותר בישראל. השבוע מבקר בישראל יו"ר החברה צ'יימברס. לסיסקו מרכז פיתוח, פעילות השקעות, מעורבות ביוזמות חברתיות בתחומי הטכנולוגיה והיזמות והיא שותפה מרכזית במיזם הסיבים האופטייים של חברת החשמל.

מאז 1998 סיסקו רכשה חברות ישראליות עד היום בסכומים של מעל ל-2 מיליארד דולר, כולל הרכישה הנוכחית (ומבלי לכלול את רכישת NDS ב-5 מיליארד דולר ב-2012, חברה שכבר לא היתה בשלב הסטארט-אפ והחליפה ידיים כמה פעמים לפני הרכישה). בנוסף לכך, סיסקו השקיעה בכ-25 סטארט־אפים ישראליים. בתחילת השנה רכשה סיסקו את חברת השבבים ליבה סמיקונדקטור מקיסריה ב-320 מיליון דולר.

השבוע מבקר בישראל יו"ר סיסקו, צ'יימברס. במהלך ביקורו הכריזה סיסקו על מזכר הבנות עליו חתמה עם הממשלה לשיתופי פעולה דיגיטליים בתחום הממשל המקוון ולמען קידום פרויקטים בנגב המזרחי. כמו כן נחתם הסכם לשיתוף פעולה עם בנק הפועלים בתחומי הטכנולוגיה הפיננסית והדיגיטלית.

רוב סלבניו, סגן נשיא לרכישות והשקעות בסיסקו, מסר לרגל הרכישה של קלאוד לוק: "חברות אשר עוברות לענן, זקוקות לשותף טכנולוגי שיעזור להם להאיץ את המעבר, ויספק יכולות אבטחה קריטיות עבור משתמשים, מפתחי אפליקציות ומידע בכלל, בצורה חלקה ושקופה. קלאוד לוק מספקת פלטפורמה ייחודית אשר מאפשרת לספק פתרונות אבטחת ענן אפקטיביים, קלים להתקנה, ופשוטים לניהול".

מפת הקשרים של משקיעי הסטארט-אפים בישראל


הוראות: לחיצה על אחת מהנקודות תפתח חלונית מידע. בחלונית זו ניתן ללחוץ על כל אחד מהשמות והמידע הרלוונטי יוצג. באפשרותכם לשוטט במפה באמצעות גרירתה (לחיצה על כפתור העכבר השמאלי והזזתו לכל כיוון). ניתן התקרב ולהתרחק (ZOOM) באמצעות גלגלת העכבר. בחלונית המקרא ניתן לחפש שם ולחיצה עליו תפתח את חלונית המידע בצד ימין.
לצפייה במסך מלא לחצו כאן
למידע נגיש לבעלי מוגבלויות לחצו כאן

לצפייה במסך מלא לחצו כאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו