סלקום לבורסה: מקיימים מו"מ עם גולן טלקום; החברה מעוניינת להפוך למפעילה וירטואלית

סלקום הודיעה כי "בעקבות התנגדות הרגולטור להצעת הרכש של גולן טלקום בידי סלקום, הצדדים נכנסו למו"מ, שאם יאושר יאפשר לגולן טלקום להמשיך להשתמש ברשת סלקום לאספקת שירותיה" ■ בפרטנר מתנגדים בחריפות למהלך

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

גולן טלקום רצינית בכוונתיה להישאר בשוק ולהפך למפעילת סלולר וירטואלית נטולת אנטנות, כפי שפורסם ב-TheMarker בתחילת החודש. סלקום דיווחה היום (ב') לבורסה כי היא מאשרת את הדיווחים במדיה בנושא והודיעה כי "בעקבות התנגדות הרגולטור להצעת הרכש של גולן טלקום בידי סלקום, הצדדים נכנסו למשא ומתן, שאם יגיע לסיומו ויאושר, יאפשר לגולן טלקום להמשיך להשתמש ברשת סלקום לאספקת שירותיה". הכוונה כמובן לשימוש ברשת במודל של מפעילה וירטואלית, נטולת אתרים, כפי שגולן הינה עכשיו ממילא.

האופציה לפיה גולן טלקום תהפוך למפעילה וירטואלית מעט פחות עדיפה בעיניי המדינה: במשרד האוצר היו מעדיפים לראות את גולן טלקום נכנסת להסכם שיתוף רשת מלא, אך כפי שנכתב היום, מדובר בתהליך מסובך וגם יקר מאד שיעלה לגולן מאות מיליוני שקלים בשנה, ולכן ההיתכנות שלו נמוכה. במדינה מוכנים להסתפק בהישארות גולן במודל וירטואלי - גם היום גולן מחוללת תחרות מבלי להחזיק רשת.

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום
מיכאל גולןצילום: אייל טואג

המתחרה פרטנר עומדת בחזית ההתנגדות לתסריט הסבת הרישיון של גולן טלקום ממפעילה בעלת תדרים ורשת למפעילה וירטואלית. לפני מספר ימים שיגרה פרטנר מכתב למשרד התקשורת ומשרד המשפטים בו היא הביעה את התנגדותה לתרחיש, וכך נכתב בו: "ככל שיש אמת במידע האמור, הרי שמדובר במהלך חמור ומקומם במיוחד, המזעזע את אמות הספים של שלטון חוק. כל ניסיון להעניק לגולן 'פרס' בדמות הסבת רישיונה לרישיון מקל, יעמוד בניגוד גמור לכלל יסוד במשפטנו לפיו לא יצא החוטא נשכר, ולפיכך יהא משולל כל בסיס משפטי".

עוד מבהירים בפרטנר כי "בנסיבות אלה, יובהר באופן החד והברור ביותר - הסבת רישיונה של גולן לרישיון מפעיל וירטואלי, לאחר שהפרה באופן כה מהותי, בוטה ומתריס את תנאי רישיונה, לא רק שתהא חסרת סבירות באופן קיצוני, אלא תהווה אף חריגה בוטה מסמכות, באופן השומט את הקרקע תחת המהלך כולו. מתן רישיון וירטואלי לגולן, שהפרה בגלוי את מחויבותה כלפי המדינה, יפגע קשות בתמריץ של יתר מפעילי הסלולר להשקיע בתשתיות, ובהתפתחותה של תחרות הוגנת ובת קיימא בשוק - כל אלה שיקולים חשובים ורלוונטיים אשר אותם השר מחויב לשקול."

מעבר גולן למודל וירטואלי יגרור עלייה במחירי השימוש שלה ברשת סלקום, ומכאן, שגולן תצטרך לנקוט בהעלאת תעריפים ללקחותיה - אך לא מדובר בעליית מחירים חדה.

תגובת משרד התקשורת על דיווח סלקום לבורסה על התקדמות במגעים עם חברת גולן טלקום: "עד לרגע זה לא הגיעה למשרד התקשורת שום פניה של החברות בעניין. אם וכאשר תגיע פניה היא תיבחן לאור מדיניות המשרד, תנאי הרשיון של החברות, וזאת בשים לב להליכי האכיפה המתנהלים כיום במשרד כנגד חברת גולן טלקום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?