מיכאל גולן משדר לשוק: אני כאן כדי להישאר; 14 אלף לקוחות נטשו באפריל

מיכאל גולן בהתבטאות ראשונה מאז נדחתה עסקת המיזוג עם סלקום: "המהפכה הסלולרית השפיעה על הוזלת יוקר המחיה גם בעולמות צרכניים נוספים כמו קפה, מזון ובתקווה גם דיור ובנקים" ■ גולן טלקום בוחנת אפשרות של הישארות בשוק כמפעילת סלולר וירטואלית

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

התבטאות ציבורית חשובה של מיכאל גולן, הראשונה בקולו מאז נדחתה עסקת המיזוג עם סלקום. גולן כתב היום פוסט קצר בפייסבוק בו הוא מסביר כי החברה נתקלה בקשיים עצומים בבניית רשת ולכן פנתה לנתיב המכירה. כעת, אומר גולן, אנחנו מתכוונים להישאר בשוק, "אנו נמשיך לספק לכם את השירות הטוב ביותר", כתב מיכאל גולן, מה שמוכיח כי לא יעדיף את מסלול פירוק החברה.

מיכאל גולןצילום: אייל טואג

הנה הפוסט של גולן במלואו:

"כ-4 שנים מאז ההשקה ההיסטורית בה קבעה גולן טלקום סדר יום חדש בעולם התקשורת בפרט והצרכנות בכלל, 4 שנים מאז שהצלחנו לחולל מהפכה דרמטית וחסרת תקדים בעולם הסלולר והתקשורת בישראל ולקדם תחרות חופשית והוגנת, נראה כי כיום אנחנו עומדים בפני תקופה מאתגרת.

"כאשר הקמנו את גולן טלקום מטרתנו הייתה פשוטה - לשנות את שוק התקשורת בישראל לתמיד ולהציב רף חדש לשירותי התקשורת בארץ, המושתתת על פשטות, שקיפות ועלות נמוכה.

"לשמחתי, יחד אתכם הצלחנו לחולל פה מהפכה של ממש. למעלה מ-850 אלף מכם הצביעו ברגליים והצטרפו אלינו למהפכה.

"התוצאות חד משמעיות, ופירות המהפכה ברורים לכל: בזכות המהפכה שחוללה גולן טלקום חוסך המשק בישראל כ-5 מיליארד שקל בכל שנה. כל בית אב בישראל חסך כ-10,000 שקל בשנה.

"המהפכה השפיעה על הוזלת יוקר המחיה גם בעולמות צרכניים נוספים כמו – קפה, מזון ובתקווה גם דיור ובנקים. אולם ההצלחה הגדולה ביותר היא בסלולר, ללא ספק, בזכות גולן טלקום ובזכותם.

"ימים מאתגרים עוברים על כלל צוות גולן טלקום, עובדי החברה וההנהלה, אך אני בטוח כי נעבור את התקופה המאתגרת הזו יחד ונתחזק.

"חשוב לי בהזדמנות זאת להציג לכם, שותפנו לדרך ולחזון, את התמונה המלאה אשר לצערנו לא תמיד הוצגה במלואה, או חמור מכך - באמיתותה.

"תחת תנאים בלתי אפשריים, עם התנגדויות של ראשי ערים, מועצות ואף גופי ממשל הצלחנו להקים רשת ארצית בת 900 אנטנות ומתקני גישה כפי שהתחייבנו בתנאי המכרז.

"הממשל והציבור בישראל הביעו את התנגדותם המאסיבית כנגד הרחבת מספר האנטנות במרחב הציבורי. קיבלנו זאת בהבנה ובהתאם חתמנו על הסכם איחוד רשתות בהתאם למדיניות החד משמעית של משרד התקשורת. הסכם זה היה מאפשר לצמצם באופן משמעותי את מספר האנטנות במדינת ישראל. לצערנו, מסיבות שאינן ברורות, הסכם זה מעולם לא אושר.

"במשך לא פחות משנה וחצי התרענו בפני משרדי הממשלה השונים: האוצר, התקשורת ומשרד ראש הממשלה על המצב הבלתי אפשרי אליו הם מובילים את החברה באי אישור הסכם איחוד הרשתות. בסופו של דבר ובלית ברירה, בחרנו במכירת החברה מתוך תפיסה אמיתית כי האישור יאפשר לשמור את גולן טלקום עצמאית ולשמר את התחרות ואת פירות המהפכה.

"אנו רוצים להודיע כאן כי אנו נמשיך לספק לכם את השירות הטוב ביותר, בפשטות, שקיפות ובמחירים תחרותיים, בדיוק כפי שעשינו עד כה בהצלחה רבה. אנו מבטיחים לדאוג לרציפות שירות איכותית לכלל לקוחות החברה, בכל עת.

"חשוב לנו להציג לכם , שותפנו לדרך, את האמת. אנו נמשיך להילחם על המהפכה ושימורה,

"נעמוד בכל האתגרים ויחד אתכם, נצליח.

תודה, מיכאל גולן וכל צוות גולן טלקום".

לפי נתוני הניידות, גולן טלקום איבדה בחודש אפריל 14 אלף לקוחות לעומת גיוס של 2,000-1,000 לקוחות בכל חברות הסלולר האחרות.

במידה וגולן לא הולכת לפירוק, יש לחברה שתי אפשרויות בטווח הזמן הקצר, בטרם תחפש קונה חדש לפעילות, אם תבחר לעשות זאת. האפשרות הראשונה היא לחזור למתווה שיתוף הרשת. אם יחתם הסכם כזה גולן וסלקום יקימו ויפעילו במשותף את רשתות הסלולר שלהן, בדומה להסדר קיים בין פרטנר ו-HOT מובייל. במסגרת הסכם המכירה לסלקום, נכתב, כי במידה והעסקה נדחית, החברות צריכות לשבת למו"מ מחודש על שיתוף רשתות במשך 3 חודשים. נזכיר כי המדינה דחתה כבר מספר פעמים הסכמים כאלו שהגישו שתי החברות כי לדעתה גולן לא התחייבה למספיק השקעות מצידה.

אפשרות שנייה, שגולן החלה לבחון, היא שגולן תהפוך למפעילת סלולר וירטואלית. גולן בוחנת ברצינות את האפשרות הזו אך עדיין לא הגיש בקשה רשמית למשרד התקשורת. במסגרת הסדר כזה, גולן תחזיר את התדרים שרכשה למדינה, תשלם "קנס" כלשהו מהערבות שלה על אי העמידה בחובת הפרישה של הרשת, ותרכוש רישיון חדש כמפעילה וירטואלית.

גם בתרחיש כזה גולן תצטרך להגיע להסדר תשלומים חדש עם הרשת המאחרת שלה - סלקום. גם כיום גולן היא דה-פקטו מפעילה וירטואלית, אחרי שפירקה את רשת האנטנות שלה.

שני התרחישים טובים מההיבט הצרכני-תחרותי, מכיוון שבשניהם גולן נשארת שחקנית עצמאית בשוק. התרחיש הראשון עדיף מבחינה תחרותית ומבחינת העצמאות של גולן אך הוא סבוך יותר ואיטי יותר. התרחיש השני, של גולן כמפעילת MVNO, מהיר יותר, אך הוא יצריך גם רצון טוב מצד המדינה לאשר את המהלך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"