חברת משקפי המציאות הרבודה Meta פותחת פעילות בישראל

מנכ״ל החברה מירון גריבץ: "יש בישראל חבר׳ה מדהימים בכל התחומים הרלבנטיים לנו - חומרה, תוכנה, ראיית מכונה, מנועים גרפיים ופיתוח אפליקציות - באיזור גיאוגרפי כל כך קטן"

ענבל אורפז
ענבל אורפז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל אורפז
ענבל אורפז

חברת הטכנולוגיה מטה (Meta) מעמק הסיליקון, שהוקמה על ידי הישראלי מירון גריבץ ומפתחת משקפי מציאות רבודה, תקים עד סוף השנה מרכז פיתוח בישראל. גריבץ הכריז על התוכנית אתמול במהלך כנס Under 30 שעורך השבוע מגזין "פורבס" העולמי בישראל, ובו משתתפים כ–600 צעירים מבטיחים בתחומם מרחבי העולם.

בימים אלה מגייסת מטה מנהל שיעמוד בראש הפעילות בישראל. מטה מעסיקה כיום 100 עובדים בעמק הסיליקון וצפויה להכפיל את גודלה בשנה הקרובה. עד כה גייסה החברה 25 מיליון דולר.

מירון גריבץ מדגים את המשקפיים של META

המרכז החדש שתקים מטה בישראל יעסוק בעיקרו בפיתוח טכנולוגיות הרלוונטיות לפעילות החברה. "אנחנו בונים כרגע את מודל הפעילות של המרכז ויש לי שאיפות רבות לגבי זה", אמר גריבץ בשיחה עם TheMarker. "אנחנו רוצים לבנות את המרכז בין ירושלים, המובילה בראיית מכונה — לתל אביב, שבה יש מומחים בתחום הגרפיקה", הוסיף.

"אני לא רוצה שהמרכז יעסוק רק במחקר ופיתוח שולי, אלא מאמין שיש פה אנשים מדהימים ומבריקים ברמה גלובלית בכל הרבדים שאנחנו עוסקים בהם — חומרה, ראיית מכונה, מנועים גרפיים, ופיתוח אפליקציות — וכל זה בשטח גיאוגרפי קטן כל כך״, אמר גריבץ. לפי שעה נמנע גריבץ מלהעריך את גודלו הצפוי של מרכז הפיתוח בישראל.

בתחילת מארס התחילה מטה למכור במכירה מוקדמת את הדור השני של משקפי המציאות הרבודה שלה, שפונים בשלב זה בעיקר לקהל של מפתחים, כדי שאלה יפתחו אפליקציות לעולם זה. בין השימושים של המשקפיים שהציג גריבץ על במת האירוע: שילוב הולוגרמות תלת־ממדיות שבהן יכולים לצפות שני אנשים שמרכיבים את המשקפיים — כל אחד מהזווית שלו, וצפייה בהולוגרמה של שותף לשיחת וידאו בזמן אמת. המרכז של מטה בישראל יהיה אחראי ליצור קשרים עם קהילת המפתחים המקומית, בנוסף לפעילות הפיתוח. אתמול נערכה הדגמה ראשונה של המוצר מחוץ לארה״ב בישראל. לדברי גריבץ, בעשרת הימים האחרונים החברה מכרה יותר יחידות מהמוצר מהכמות שנמכרה בשנתיים שבהן היא פועלת. בסך הכל, מכרה החברה כמה אלפי יחידות מהמוצר. הדור השני של המשקפיים נמכר ב–949 דולר ליחידה ויישלח למזמינים בקיץ.

״בעתיד, משקפיים יחליפו את הטלוויזיה, המחשב, הסמארטפון וכל מכשיר אחר שאפשר לחשוב עליו, ויחסכו עלויות של כל המכשירים האלקטרוניים האלה, שמגיעים ל–4,000 דולר. אני מנסה להתמקד בהורדת שכבת מערכת ההפעלה בין המשימה והמכשיר״, הציג גריבץ את החזון שלו.

ביולי פתחה חברת מג׳יק ליפ האמריקאית מרכז פיתוח בישראל, שפועל בתחום טכנולוגי דומה. מג׳יק ליפ היא אחת החברות החמות והשאפתניות בעמק הסיליקון, ובין משקיעיה נמנית גוגל. בפברואר גייסה מג׳יק ליפ 793 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של 5 מיליארד דולר. גריבץ טוען כי שתי החברות פועלות בתחומים שונים: ״מג׳יק ליפ חברה שונה מאוד ממטה״, אמר גריבץ. ״הם משקיעים את רוב הממון שלהם בבניית החומרה. מטה מאמינה בפילוסופיה אחרת — שיתוף פעולה עם חברות אחרות שיבנו את החומרה ולהתמקד בתוכנה. רוב העובדים של מטה הם בתחום התוכנה ומערכות הפעלה. הם ממוקדים בשימושים צרכניים ואנחנו בקהל מקצועי״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה